Kastrovaná mačka

tinky2552
23. máj 2024

Ahojte, včera som dala micku kastrovat. Kastrácia bola vybavená zo dňa na deň takže som nemala čas jej objednať pooperačnú košieľku (keby náhodou, jeden nikdy nevie) dúfala som že si stehy nebude chcieť vykusat von no stále si obzera tu ranu, lize, a skúša trhať stehy. Kosielka by mala prísť zajtra no ja by som už teraz potrebovala niečo na prekrytie rany. Máte nejaké typy čo by som jej na to mohla dať?

pukina
23. máj 2024

A to ti veterinar nic neposkytol? Nase macky po kastracii dostali automaticky golier a ranu mali zalepenu tekutym obvazom.

simsalabim
23. máj 2024

@tinky2552 odstrihla by som nohy zo siloniek a obliekla jej ich.

silvia2013
23. máj 2024

@tinky2552 nam na veterine dali ten satelit okolo krku aby si nelizal rany.

tinky2552
autor
23. máj 2024

@pukina nie, nedal jej nič. Ranu má v takomto stave (pripnem fotku) a tŕpnem že si s tým niečo spraví.

tinky2552
autor
23. máj 2024
silvia2013
23. máj 2024

@tinky2552 oblec jej ponozku, odstrihni druhy koniec. nemoze si to lizat, lebo sa jej otvoria rany.

syslik81
23. máj 2024

detske bodycko ... alebo zbehni po golier -moja mala ten

caroline_
23. máj 2024

@tinky2552 ja som kastrovala 4 macky a 2 kocurov, satelit u mačky vydržal 5 minút... Nemali nikdy nič, keď sa tam veľmi do tej rany stuchali som im dala preč hlávku odtiaľ, zamerať pozornosť inam, okriknut.. Oni si to tymi slinami aj vyčistia, ani jedna si nevytrhla ani jeden steh,bud pokojná 🙂

colsami
23. máj 2024

99% maciek si totizto do rany vobec nejde a nezaujima ich takze ano, na mnohych veterinach sa vobec nic mackam nedava, vacsinou im golier ci kosielky prekazaju ovela viac. U psov je to ine, tam je automatika golier ci kosielka odporucana.

A teda k Tvojmu pripadu: ak mame tu jednu zo sto miciek co si do rany chce ist 🙂 a stale si to lize a hryzue, tak zbehni na hocjaku aj inu veterinu a bezne na sklade mavaju kosielky ci golieriky a nemusis do zajtra cakat.

tinky2552
autor
23. máj 2024

@caroline_ ďakujem 🤗 možno robím aj zbytočne privelkú paniku len prvýkrát bola na takomto na naše pomery väčšom zákroku vždy to boli len očkovania a pod. Tak sa o ňu bojím nech si neublíži. 2 mačičky mi zomreli obe skončili pod kolesami auta tak na túto dávam pozor ako na oko v hlave a držím ju len vnútri aj keď bývame v dome no mala ruju a už sa to nedalo vydržať tak kastrácia ju hádam skludní a budeme si pekne nažívať 😁

caroline_
23. máj 2024

@tinky2552 úplne chápem, ja ked som mala ešte len prvú macku a šli sme na kastraciu, sme si s mužom brali dovolenku ako sme sa o nu báli, ja som v noci ani nespala poriadne aby sa jej niečo nestalo, v sprche som bola najkratsie ako sa dalo, spáli sme na matracoch na zemi aby sme mohli celú posteľ dat na bok aby nezasla pod nu a tam si tie stehy nepovyberala... Takze naozaj chápem tu prehnanu paniku, ale je to veľmi bežný zákrok, tie ďalšiemu macky som uz potom az tak to prehnane nesledovala, vsetko dobre dopadne, držím palce 🙏❤️😊

mondolina
23. máj 2024

pouličné mačky, ktoré kastrujú tie nič nemajú.
neboj.

tinky2552
autor
23. máj 2024

@mondolina presne na toto som myslela že koľko je takých majiteľov čo aj hneď v deň kastrácie pošlú mačky von 😅 ale už budem zajtra kludnejsia keď moje bubu bude pobehovať v košielke

colsami
23. máj 2024

@tinky2552 paradoxne, skusenosti a realita je taka, ze ak sa najde (ta 1 zo 100) macka ktora si ide do tej rany, byvaju to presne macky bytove, zavrete doma 😁 Macky ktore vonku behaju a maju vela vnemov a aktivit zvycajne byvaju najlepsie v tomto, rana ich absolutne nezaujima, nemaju cas ju riesit 🙂