Kastrácia psa

12. sep 2024

Ahojte chceme dať vykasttovat psa. Je to xBull útulkáč. Chceli by sme ho dať kaatrovat v 8 mesiacoch. Je to skoro? Čo odporúčate vy?

colsami
12. sep 2024

Je to relativne ok, hoci osobne by som pockala do toho 10-12 mesiaca, kedy je naozaj ukonceny ten najintenzivnejsi rast psika tohto typu.

autor
12. sep 2024

@colsami no len už začať odskakovať všetky vankúše.. neviem ako to vydržíme

stellarstar
12. sep 2024

Treba vydržať, moj ma teraz 10 m a tiež to už budem riešiť

autor
12. sep 2024

@stellarstar chceš dávať tiež takto skorej ?

reaan
12. sep 2024

Trenerka nam na cvicaku vravela, ze kastracia sa odporucuje od 7m. Nasho stafforda sme dali kastrovat v 8m. Informovala som sa aj u veterinara.

autor
12. sep 2024

@reaan A všetko v poriadku keď ste dávali tak skoro kastrovať?

biglovemom
12. sep 2024

Davala som ca 8-9mes kastrovat,vsetko bolo ok

reaan
12. sep 2024

Ano. Aj ked to skusa na fenky. Vraj mu to ostalo ako pud 🙉 Po operacii bude trosku skucat, ale neboj, nie od bolesti. Vraj je to od toho, ze sa nemoze dostatocne hybat, kedze bude po sedativach. Len sa na to priprav, ze ti to nebude prijemne. Moj muz vtedy lutoval, co sme mu to spravili.

stellarstar
12. sep 2024

Mne to i tak vyjde na 11 m, tento mesiac nestihnem az v októbri vtedy mam viac času plus záleží kedy bude termín u vet

colsami
12. sep 2024

@reaan skucanie po operacii je kvoli metabolizacii anestetika a celkovo je este 'oblbnuty'. Nie preto, ze sa psik "nemoze hybat" a ako hovoris, ani kvoli bolesti (to ma vzdy kombinaciu liekov takze bolest je prekryta). Pes je proste len oblbnuty (tak ako aj clovek po operacii, boli ho hlava, toci sa svet, atd...), kedze clovek vie charakterizovat pocity no pes nie = tj skuci.

Autorka: ako hovorim, nic sa mu nestane aj v 8m, nie je to nijak specialne skoro (len sa vacsinou preferuje po ukonceni rastu).

jankasmejka
13. sep 2024

Zistite u veterinára kedy je toto plemeno pohlavne dospelé. Mne yorka kastrovali ako 9 mesačného.

reaan
13. sep 2024

@colsami Nemyslim, ze som sa zle vyjadrila. Pes ako pises, psik je oblbnuty, nemoze sa s panickom jasit ako predtym, tj. nemoze sa pohybovat, ako by chcel. Len som chcela autorku pripravit na stav psa po operacii.

autor
13. sep 2024

@reaan ďakujem ale mala som už psy čo boli v narkóze po rôznych operáciách.

dobryden
13. sep 2024

Zvlastne je ako si ludia vymýšľajú co je a co nie je tyranie psa.Pre niekoho je tyranie ked je pes na zahrade a kŕmi sa napr aj zvyškami,okrem granúl ci masa.Ale nevadi mu ze da odfiknut psovi 🥚🥚.

autor
13. sep 2024

@dobryden Množenie psov nepodporujem preto kastacia, keby zabehne, lebo stať sa môže hocičo… a k tomu te je pes len na záhrade a je kŕmený odpadom, k tomu sa radšej nevyjadrujem

michaela329
13. sep 2024

@dobryden odfiknutie vajec je pre tých psikov záchrana pred zdravotnými problémami. Taká rakovina nie je práve príjemná skúsenosť.

stellarstar
13. sep 2024

@dobryden vieš na co je sterilizácia? Keď nemáš šajnu laskavo sa nevyjadruj

dobryden
13. sep 2024

Ked mas psa pod kontrolou tak predsa nemnozis,ci ho púšťaš bez dozoru navolno? Ved suhlasim,kazdy si pod týraním psa predstavuje nieco ine,Ty sa daj kastrovat,alebo muza.

autor
13. sep 2024

@dobryden Daj sterilizovať radšej ty seba nech sa s takýmito názormi ďalej nerozmnožuješ. Ktochytavzite 2…

dobryden
13. sep 2024

Na inu odpoved sa nezmozes?

autor
13. sep 2024

@dobryden Budem sa s tebou baviť tak ako ty🙂 Nevieš ani ku čomu je prospešná kastrácia a sterilizácia a ideš sa tu zapájat aj keď na tvoje výlevy nieje nikto zvedavý. Spamätaj sa..

dobryden
13. sep 2024

🤦‍♀️