Kastrácia psa

21. júl 2024

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať skúsenejších. Psa uchovnovat nebudeme ( sme tak dohodnutý s chivateľkou) a tak ho chceme dať vykastrovať. V akom veku by ste to odporúčali? Ďakujem

stellarstar
21. júl 2024

Ja dám svojho hneď ako bude mať rok, teraz ma pol r. Na budúci týždeň ideme k vet tak sa jej opýtam ci sa dá skôr ale co som čítala pred dovŕšením 1 r ešte nejde. Prvého som dala az keď mal 2 ci 3 r a to som oľutovala

autor
21. júl 2024

@stellarstar Môžem sa spýtať prečo oľutovala?

stellarstar
21. júl 2024

Lebo vystrajal a všade cikal 🙈

zuzu188
21. júl 2024

My máme sučku a dávali sme ju kastrovať až v dvoch rokoch. Chcela som skôr, ale veterinár nám povedal, že ideálne je to až po tých dvoch rokoch, keď je pes už dospelý a skôr nám ju nechcel vykastrovať. S kastráciou nebol žiaden problém, nemala žiadne komplikácie

michaela329
21. júl 2024

Po roku už sa dá - ako píše vyššie, vystihnete obdobie, kedy ešte nebude značky robiť 😀

michaela329
21. júl 2024

@zuzu188 nám sučku kastroval hneď po prvom harani, cca rok a deväť mesiacov mala.

nelca84
21. júl 2024

@michaela329 tiez to pocujem prvykrat
@zuzu188 sucky sa sterilizuju po prvom harani, cudny veterinar

colsami
21. júl 2024

Psika kastrovat po dosiahnuti dospelosti a po skonceni rastu, bezne sa najmensie plemena kastruju aj v 7-8 mesiacoch, u velkych plemien by som urcite do roka pockala.
A naopak neodsuvat to prilis ak ste rozhodnuti, a najma u psov-samcov, kym si nevypestuju zlozvyky, ktore potom samotna kastracia neodstrani.

A k diskusii, u sucky je najbeznejsia kastracia po prvom harani, niekde sa kastruje aj pred, niekde aj neskor, ale cela odborna verejnost sa zhoduje na kastracii po prvom harani/pred. Pretoze je (aj vedecky) dokazane, ze cim skor je sucka kastrovana, tym nizsie je riziko neskorsich nadorov ml. zlazy. Kazdym haranim sa toto percento zvysuje.

egonsk
21. júl 2024

cim skor sa odporuca, aby este neziskal nutkanie obskakovat plysaky, nohy a ine predmety, ked bude mat rujne obdobie. Fenka sa moze aj trosku neskor, ale tiez je lepsie radsej skor, vraj koli tomu aby potom tolko netlstla. Ja mam kastrovaneho psa aj fenku a iked boli este len par mesacny, tak pes obcas sa o nu obtrie na par sekund, ale je to len par krat do roka. Nohu a ine predmety vsak neobskakuje, ani nechodi s vystrcenou antenkou - skor opacne, pindika mu takmer nevidno. 😄

mimikarol
22. júl 2024

Podľa toho aké plemeno. Náš Maltezak má v auguste 6 mesiacov a chceme to riešiť u veterinára.

colsami
22. júl 2024

"Fenka sa moze aj trosku neskor, ale tiez je lepsie radsej skor, vraj koli tomu aby potom tolko netlstla."

Tak takuto hlupost som este v suvislosti s kastraciou u sucky nepocula 🙃 Riadny blud.

autor
22. júl 2024

@egonsk no, náš má 4 a pól mesiaca a je to veľké plemeno a občas nejaky ten vankúš chce obskočiť.😄