Je to normálna reakcia steňaťa?

29. aug 2024

Ahojte náš pes má 3 mesiace a párkrát sa stane že z ničoho nič sa tak prikrci a začne po nás strašné stakat ja viem že vraj sa vtedy chcú hrať ale on pri Tom vyzerá tak agresívne.🤣 Možno si to len nahováram. Len včera tiež z ničoho nič tak skočil do môjho syna on mu vyskočí až k hlave a kuse teda nie žeby úplne zaťal zuby je to šteňa za chvymu budú vypadávať ale mňa to riadne nastvalo a potom začal strašné stekat pi ňom aj po mne a nie a nie sa skludnit. Viem že asi to chce čas snažíme sa ho učiť inokedy je kľudný a aj syna 5 ročného vie pekne poslúchnuť no len toto ma desi nkedze už váži ako moje deti a za chvyich ešte predbehne 🤔

belllinka
29. aug 2024

Bernsky salasnicky pes?

martul
29. aug 2024

Chce sa hrať, ona vás tak ,, vyzýva " ohlasuje k hre.
Každopádne je jedno, čo chce robiť, keď skočí ráznym hlasom ,,fuj" a nastrčiť koleno. Rýchlo sa naučí, dcéra má šteňa 5 mesačné a robilo toto isté. Skáče, pobehuje ohlasuje nás ale skočiť so už nedovolí

autor
29. aug 2024

@martul áno to vždy robím asi to chce čas on je inak zlatý a kľudný ale stalo sa mi to napríklad keď som ho okupala a včera zhodou okolností skočil do detského bazenika kde bolo síce minimum vody skoro žiadna ale už začínam uvažovať či ho voda nemôže tak rozhodiť vtedy po nás hrozne steká človek by sa ho ale až zľakol vtedy 🤣
A ešte ako ste psa naučili pekne chodiť na voditku keď idem s deťmi tie samozrejme bežia popredu a on ma vtedy strašné ťahá a neposluchne že má ísť pri nohe. On už má nejakých 15kg a už teraz to dosť cítiť a prídem domov z prechádzky rozbitá 🤣

martul
29. aug 2024

Najprv sme mu dali len obojok, nech si naň zvyká. Po pár dňoch na vodítko, nech ti ide stále pri ľavej nohe, no a miliónkrát k nohe povedať a jemne trhnúť. Ja mám už veľké deti a chodili sme vedľa seba, aby nemala dôvod utekať dopredu.

belllinka
29. aug 2024

V predoslej teme sme ti vsetci radili, ze mas zacat chodit na cvicak, ale asi zbytocne, ze? Aspon si nastuduj nejaku prirucku a vycviku psa.

jana_eyre_2
29. aug 2024

Keď je pes agresívny, ceri zuby, vrci a aj usi má stiahnuté dozadu ako na fotke..

To čo popisujes je úplne postoj k vyzyvaniu do hry, je normálny aj stekot, kusanie - tak sa hrá v psej svorke.. stekanie by som.zakazovala, ale nie hru je to v jeho veku úplne normálny prejav.. ak je to tvoj prvý pes a máš takéto pochybnosti, mala by si ísť na cvicak lebo sa veľmi ľahko môže stať že zanedbate nejaké veci a bude nezvladatelny..

colsami
29. aug 2024

Je to uplne normalne spravanie 3mes stenata.

vyrovnanaosoba
29. aug 2024

Povely ho naučíš jedine v kľude, nie pri deťoch. A potrebuješ za vrece pamlsiek 😀 pozri si nejaké videa, naozaj to funguje. Chce to vytrvalosť, pravidelnosť.

autor
29. aug 2024

@vyrovnanaosoba haha no to áno len je to trochu náročné odpratať deti 🤣 ale teda už vie teda vie keď sa mu chce sadni ľahni dať páči ostať trochu vie a keď poviem fuj väčšinou vie že nemá po deťoch skákať len na Tom voditku má ťahá a neposlúchajú má ani moje deti aby išli pri mne 😑 niekedy mám pocit že má viac poslúcha ten pes 🤔

lujza123
29. aug 2024

Tvoj prvý pes však?
Odporúčam cvičak, ked nemáš skúsenosti so psami je to to najlepšie co môžeš spraviť. Vychovu šteniatka netreba zanedbať, potom sa to už ťažko napráva. Hlavne ak ide o väčšieho psa, pre deti môže byt nebezpečne ked do nich takéto veľké teliatko skoci. Naopak s vychovaným psom je radosť žiť

- ak pes skáče do ľudí treba sa mu otočiť chrbtom.
- meni zuby, kúp mu na ohryzanie surové kosti (pozor surové, nie varené )

- chôdzu na voditku musíš psa naučiť. V prvom rade kúp mu postroj proti tahaniu, napríklad tento https://www.hafkonaut.sk/hurtta-venture-postroj...
Základ je neísť tam kde ta ťahá pes. Ak potiahne,zmeniť smer. Na youtube mas veľa praktických videí. Okrem venčenia na dlhom voditku ho treba naučiť aj ist pri nohe na krátkej vôdzke (časom aj bez nej) - len ist bez onuchavania, motania sa pod nohy, v rušnom prostredí napríklad cez centrum mesta, jarmok či trhy

Hlavne TRPEZLIVOST , nam trvalo hadam aj 1,5 roka kým sa naučil chodiť na voditku normálne. Predošlý pes bol zase skokan, na voditku aj privolanie sa naučil hneď, s vyskakovanim do ľudí sme bojovali dlho. Nevzdávať to aj ked sa ti zdá ze to nema zmysel, pes sa to nakoniec naučí

katarinaba
29. aug 2024

Ako uz bolo spomenute - treba ist na cvicak. Cvicak je predovsetkym na to, aby si sa ty naucila ako psa vychovavat a ucit. To co sa ty naucis tam potom opakujes doma, na prechadzke. Nastrcit koleno? Preboha ziveho!
Nemas cas? Naco ti je pes? Zober zradlo, rozdel si krmne davky a psa nakrm z ruky pri cviceni. Pouzivaj par povelov, hlavne slova dobry a nie. Ze odpratat deti? Zobud sa rano 15 minut skor, kym deti spia, vecer ked su v posteliach - vtedy psa cvic. Nauci sa rychlo co znamena nie, a nebudes potrebovat pouzivat kolena a nezmyselne povely ako nerob, neskac, nestekaj. Ak ti zalezi na psovi, rodine a aby ste fungovali, musis preto nieco urobit. Neskor tak budes vediet psa ovladat len rukou a na dialku.
Cvicak, cvicak, cvicak - to je riesenie pre teba.
A som zvedava na plemeno?!

autor
29. aug 2024

@katarinaba ja som nikde nepísala že nastrcujem koleno. To tu písal niekto iný. A áno ja mám menej času viac sa mu venuje muž

martul
29. aug 2024

@katarinaba nastrčiť koleno je úplne bežná vec pri výcviku, nie raz to použil aj ten chlap na JOJke aj stv v relácii o tréningu psov. Takisto sme chodili s našimi psami na cvičisko a tam nám to ukázali. Mali sme a máme nie málo psov výchovných tak , že keď som prišla pri dvere tak mi ich otvorili a veľa ďalšieho. Keď nasrčíš koleno tak pes na teba nevyskočí, nemá totižto kam, tým pádom to prestane robiť, nebolí ho to, nemá sa kde a ako udrieť ani nič podobné, obyčajná prekážka, spolu s povelom,,fuj" to funguje perfektne.

katarinaba
29. aug 2024

@martul jasne 👍 to, ze to niekto robi, neznamena, ze to je spravne, ci potrebne. Da sa to aj bez kolena. A teda moje psy so skakanim nemaju problem ani cez koleno. Az budes v satockach a pes ti skoci na koleno labami, zaspini ta, roztrha saty, potom sa o tom mozeme porozpravat. Mojmu psovi staci povedat nie a je po probleme. Nie este aby som sa branila kolenom 🤦‍♀️

macilaci
29. aug 2024

@katarinaba a akého máš psa?

purple_wolf
29. aug 2024

ja mam tiez bernskeho salasnickeho a to sa naozaj len hra len to vyzera desivo ... moja ma 2 a pol roka a robi to stale

katarinaba
29. aug 2024

@macilaci malinaka, dvoch krizencov a biewera

maminkadeticiek
29. aug 2024

Velky pes je zodpovednost,velka.Je zodpovedne so psom ktory sa takto sprava chodit na cvicak.Co zalezi nantom z akej pohnutky to robi?Moze ublizit?Teoreticky ano.A to ste najblizsia rodina.Psik patri na cvicak.

autor
29. aug 2024

@maminkadeticiek my žiaľ nemáme možnosť chodiť na cvičisko tu v okolí tooc nefunguje viem že sa stretávajú vedľa v meste ale raz do týždňa v nedeľu ráno kedy väčšinou muž pracuje ja nesoferujem a ísť v autobuse so psom si neviem predstaviť. Snažíme sa ho učiť doma pozerám videá mám knihy on sa vie naučiť len ešte je stena je taký poblazneny niekedy

martul
29. aug 2024

@katarinaba len ty si odborníčka, mňa naozaj nemusíš presviedčať, ja som si už niečo so psami zažila, nie nebudem sa s tebou rozprávať keď má pes v satickach poskriabe.
To nie je môj výmysel ale potvrdia to odborníci, nie ty.

katarinaba
29. aug 2024

@martul 👍👍👍 ja netvrdim, ze som odbornik, ale pes na teba vyskoci aj ked das vpred obe kolena. Otazka je, len ako blizko sa dostane k tvari. Ale v pohode, natrc mu co chces. Mne staci nie a mam vystarane. Pekny den.

martul
29. aug 2024

@katarinaba nevyskoci, nemá kde. Skusi to raz-dva krát a viac nikto, prestane ho to baviť.