Je očkovaná mačka 100% chránená pred besnotou?

4. jún 2024

Caute, myslite ze ockovana macka je 100 % chranena pred besnotou? Kocur nebol 3 mesiace doma, teraz sa nadiel po dlhom case a je taky zvlastny ako keby nas ani uz nepoznal. Dakujem

thirstymonk
4. jún 2024

A to je priznak besnoty? 🤣 Vsak besnota ma ine priznaky - napuchnutie hrdla, ze prehltanie je bolestive, preto vsetko s besnotou vkuse slinta.

autor
4. jún 2024

@thirstymonk no vrci do nas 🙈a to bol pred tym ako med pritulny

thirstymonk
4. jún 2024

Daj mu cas a uvidis, ci zacne slinit. Abo ho zober do veterinara, besnota sa da zistit z krvi alebo slin

0silvia0
4. jún 2024

Kocur moze mat iny problem. Je kastrovany? Zoberte ho k veterinarovi, nech ho pozrie

autor
4. jún 2024

@0silvia0 ano je a ma aj ockovania raz rocne

0silvia0
4. jún 2024

Nasa macka bola tiez pred mesiacom chora, su aj ine choroby ako tie, na ktore sa ockuje. Radsej by som fakt zasla na veterinu

mk1111111111
4. jún 2024

Tak vrci asi preto, ze bol.mimo domu a mozno mu niekto ublizil, dajte mu cas, ono sa to spravi

colsami
4. jún 2024

Toto s besnotou nic nebude mat 🙂
A chranena je macka ak ma dostatocnu uroven protilatok. Co je nie vzdy hned po prvej vakcine, pripadne prejdenej, atd atd.

Ale ak vravis ze je ockovany raz rocne pravidelne, tak ano mal by byt chraneny.

viestta
4. jún 2024

Keby bola vo vasom okoli hlasene besnota, uvazovala by som aj tymto smerom, ale kedze teraz nemame na Slovensku ziadne ohniska besnoty, tak pravdepodobne ju nema ani vas kocur, obzvlast ak je ockovany

aandrea9
4. jún 2024

Nevieš čo za tie tri mesiace zažil. Asi by som s ním navštívila veterinu, či nemá nejaké následky po úraze...auto, kopanec do hlavy a podobne.