Dve mačky doma

16. jún 2024

Vcera sme pred brankou nasli macicku,ktora za mnou s mnaukotom prisla,ihned sa obtierala a skocila mi na nohy,ked som sedela vonku,lahla si a bola celkovo krotka a poslusna. Rozmyslali sme,ci sa nestratila,nuz nikto sa zatial neozval. Strasne by som si ju rada vzala domov, no uz jednu mame a teda nevieme,ci nie je chora,tak sme ju nechali vonku. Dnes prisla za mnou zasa. Strasne je pritulna a pradie, uplne mi srdce trha nechavat ju vonku. Do utulku ju nechcem zaniest, to je snad este horsie,nez ju nechat vonku. Davam jej papat,chodim sa mojkat, no vaham. Nasa macka je temperamentna, nie je moc pritulna a ma svoje hranice a “teritorium” doma. Bojime sa,ze by zareagovala negativne. Uz teraz z okna pozera na mna s tou druhou macickou nie koc privetivo😂 Mate skusenost, ci si dokaze macicka co ma okolo tych 2r zvyknut na dalsiu? Ta vonku ma tiez uz asi okolo pol roka-roka. Samozrejme viem,ze zalezi aj od temperamentu a povahy, ale ak mate nejake rady,co aj s nou, budem vdacna.

anjelicek26
16. jún 2024

Odcervit,odblsiť, vyskúšať.. ak sa nepohodnú, tak proste ostane vonku.. ale možno ťa mačka doma prekvapí.. ale nie zo dňa na deň, týždeň treba skúšať.. čím je mačiatko menšie,tým jednoduchšie ho prijme,lebo nie je konkurenciou...

slavomira236
16. jún 2024

Tak si ju nechaj ako vonlajsiu macicku...ale najprv daj na fb ci sa niekomu nestratila..nam sa cca 1,5 mesiaca stratil kocurik.a boli sme z toho dost nervni . Hladali ho. Nakoniec som dala na fb a na 6sty den na obed a vecer mi hmed volala kedna pani ze je pri nich spinavy hladny. To bolo radosti doma.

michaela329
16. jún 2024

Dať tuláka do poriadku, vrátane veterinára vyskúšať,ak to nepôjde, darujete. Mne si zatiaľ vždy zvykli, ale mám ich vonku v búdkach.

deti95060810
16. jún 2024

dosť možné že "domáca" mačka vyženie novú "kamarátku" ... vidí v nej konkurenciu...

caroline_
16. jún 2024

My ich uz mame 6,mali sme ich aj 8. K tej najstarsej, kym bola ešte sama, mala 5 rokov ked sme si k nej zadovazili ďalšieho kocura. No a tak to slo, z mojej skúsenosti, pri tých 8 mackach, je ze si na seba všetky zvykli. Nikdy nebol žiaden problém. Každá ma svoju povahu, nie su všetci kamaráti, ale znesú sa.

caroline_
16. jún 2024

Ak nevyzera chora, tak ju zober dnu, ale zatiaľ izoluj od cicy co uz mas. Novú zober k veterinárovi a ak je ok tak kľudne ich zoznam. Odporucam ale postupne a byt vždy pri nich. My ked sme zobrali toho kocura k tej prvej mačke, trvalo asi tri mesiace kým sme ich nechali samých spolu bez dozoru,pre istotu.

autor
16. jún 2024

Inzerat,ci niekto nestratil sme samozrejme dali. Sme radi, ze macicka sa teda drzi u nas na dvore (zatial). Davam jej papat a pit, mojkame sa a teda uvidime. Nemame nikoho v okoli, kto by ju mohol zobrat a zaroven sa bojime, ci by si vedela vo vnutri zvyknut, ked uz nie je maciatko a mozno bola zvyknuta vonku

autor
16. jún 2024

@deti95060810 Toho sa presne bojime, nasa si urcujejej hranice vo vsetkom, ale co mame zajaca, s nim sa velmi rada hra a mojka , ale samozrejme to je nieco uplne ine

dzulli1980
16. jún 2024

Ono každá mačka má svoju povahu ... my máme dvoch kocúrov ... jeden, ten starší, je totálny salámista, ten druhý divočák, agresor, provokatér ... zvykli si na seba, no myslím, že práve kvôli tomu, že ten starší (bol u nás skôr) je pohoďák (tak je pravda, že má 10 kg, ten mladší 4), keď má toho dosť, pacne mladého párkrát labou a je kľud ... som presvedčená o tom, že ten mladší by nemohol fungovať s iným kocúrom ... vyskúšaj, ako budú na seba reagovať, možno si zvyknú, možno nie ...

aurinia
16. jún 2024

Ja takto zoberem macku kazdy rok. A kazda si zvykla. Ja vzdy macku drzim v jednej miestnosti, odblsim, pipeta na parazity, umyjem, vycistim usi..potom pomaly pustam na 10min nech sa zoznami s okolim. Po 2tyzdnovej karantene pustam do nasho prostredia. Zvykne si jedna aj druha. Dvom bude zabavnejsie.

caroline_
17. jún 2024

@aurinia úplne súhlasím

drobcek100
17. jún 2024

@caroline_ Nepoznám Ťa, ale máš veľkú moju sympatií.My sme tiež každú zobrali ,postarali sa o ne.Na noc museli byť doma.Znasali sa veľmi dobre.A to sme mali aj psíkov z ulice, vyhodené šteniatka
Ďakujem Ti , máš dobré srdiečko.❤️

caroline_
17. jún 2024

@drobcek100 jeej ďakujem, veľmi ma potešil tvoj komentár, si zlatá 🙂 zvieratká sú láska, keby mame viac financii a lepšie bývanie tak by sme si zobrali aj 50 maciek :D

sense
17. jún 2024

Zvykne ale... Nie hneď a môže sa stať že síce ju bude tolerovať ale hrať sa spolu nebudú... U nás trvalo 3 týždne kým jej doslova prestala robiť zle, nechala ju v kľude ist na záchod... Len sme striehli a dávali pozor. Dokonca aj teraz po 2 rokoch ziarli občas. Občas sa hrajú, občas sa hasteria, občas jej robí zle vtedy zasahujeme... My máme obe mačky bytove