Doma s obojkom alebo bez

18. jún 2024

Ahojte máte naučených vašich psikov v byte že majú doma obojok alebo mu ho dávate až keď idete von.

butterflyeffect
18. jún 2024

Nasi su bez, davame len ked ideme na prechadzky

lucylaw
18. jún 2024

Žiadny z mojich psov doma obojok nikdy na sebe nemal,nosili ich iba von 🙂

viestta
18. jún 2024

Doma nikdy nemali, nosili ich len vonku

tamvtme
18. jún 2024

doma vzdy bez

syslik81
18. jún 2024

moj ma popruhy-takze dolu ..ale ani obojok by som mu nenechala.. ine je ak je pes na dvore a moze sa zabehnut -tam by som mala 24/7 aj s kontaktnymi udajmi aj napriek cipom kde tie udaje su ..

lalilla
18. jún 2024

Nikdy nema obojok doma, vzdy len ked ideme von

rozculena
18. jún 2024

doma nie,obojok znamenal,že sa ide von,takže keď som zatriasla obojkom,nastupení pekne pri dverách a tešili sa🙂

lakebabe
18. jún 2024

Doma nikdy ani na dvore
Len vonku

luliu
18. jún 2024

Doma nikdy, len von

vkatush
18. jún 2024

V byte by som nemala.

Naše na dvore majú stále.
Stalo sa jak naschvál raz, keď som im dala dole, že nejak zmizli (zrazu otvorená brána, ktorá je inak vždy zatvorená a dokonca zamknutá na kľúč!). Našťastie boli v dedine u jedného pána, tu ich väčšina ľudí aj tak pozná. Ale aký hejt na nete som dostala v psíčkarskej skupine, že nemali obojok so známkou, ako je to možné, že som nezodpovedná a že mám psa isto len pár dní (ehm, už desaťročia, ale nevadí).

lakebabe
18. jún 2024

@vkatush nás na dvore nemá vôbec, všade pcha hlavu by som sa bála , že ju kdesi zachyti. Raz vybehol ale všetci ho poznajú tak nám ho chytili. A je cipovany pri najhoršom.

tramtada31
18. jún 2024

Nasi psy mali aj doma, ak je pes na dvore, vzdy by som mala. V prípade úteku to veľmi uľahčí prípadný odchyt

basulaak
18. jún 2024

Moj nosi a vzdy nosil aj doma. Nedavala som dole. Je zvyknuty. Ma totiz velmi hunatu srst a kazdym novym navlecenim obojka musim davat pozor aby som mu nepricvikla aj tu srst, comu len tazko zabranim. Plus najnovsie sa podhrabe k susedovi na pochodzky tak nosi aj airtag nech ho mam na zreteli 😅

vkatush
18. jún 2024

@lakebabe tiež sa spolieham na čip, ak by náhodou sa stalo. Navyše, v okolí väčšina chodí k nášmu veterinárovi, takže ako prvé volám jemu, ak sa niečo deje (aj vtedy som volala, on má nasmeroval, kde kto ju našiel).

mimikarol
19. jún 2024

Mali sme psa na dvore, ten mal obojok stale, mal na ňom známku. Teraz máme psa v dome, tomu dávame postroj len keď ideme von

akika722
19. jún 2024

Doma aj na dvore je stále bez
Ak ideme na prechádzku mimo dvor,na ten čas dám obojok

nelka93
19. jún 2024

Doma je vždy bez, býva v byte

mariasam
19. jún 2024

Moj tiez nema obojok doma, ale mam otazku, neviem svojho psika naučiť byt doma sam, chvilu brese, potom prestane, ale susedovi to vadí, poraďte, prosím

lakebabe
19. jún 2024

@vkatush však to ze ešte sa všetci aj v dedine poznáme každý mi psa pozná deti sa s nim chodia hrat z okolia, tak verím, že by niekto zavolal. Ale obojok na dvor si u neho neviem predstaviť, nemá absolútne pud sebazáchovy nasla by som ho kdesi visieť na plote na nom

gab1sol
19. jún 2024

Má aj doma, nevníma ho, dolu mu ho dávame na noc.

lalilla
19. jún 2024

@vkatush nasu raz muz omylom vymkol pred branu ked cuval a nevsimli sme si ze proste neni doma, som myslela ze spi v spalni.
A potom niekto zvoni otvorim dvere a cez branku ludia ze daky psik tu skace a naznacuje ze tu asi byva, neni vas? Ja ze co aky pes? A potom ze preboha.
Tak ona sedela pred branou cely cas a ked sli okolo ludia naznacovala ze chce ist dnu 😀❤️ oh ale taka som bola stastna ze sa jej nic nestalo, vzdy davame pozor ale proste stalo sa. Na zahrade tiez nikdy nema obojok, lebo tam je proste hodku dve a nema kade utiect

jessicai
19. jún 2024

Iba keď ideme von. Doma nemáva obojok.

vkatush
19. jún 2024

@lalilla no len naša mala vtedy 2-3 mesiace, ešte nechápala, kde je doma alebo ako sa tam dostať 😁 našťastie teraz už aj keď otváram bránu kvôli autu, tak pekne čaká (väčšinou. Sem tam sa stane, že zdrhne na pole sa vybehať, čo je na konci ulice 😬)

@lakebabe manžel ešte ako dieťa tak raz prišli o psa. Skočil na kaďu s vodou pri plote, odtiaľ chcel na plot, no asi ho nedokázal preskočiť, len zahákol obojok. Bohužiaľ, nikto nebol doma vtedy, našli ho, keď už bolo neskoro. Treba na to dávať veľký pozor, hlavne pri takých, čo sa snažia zdrhnúť alebo skáču vysoko.

lakebabe
19. jún 2024

@vkatush my sa bojime, náš ma skoro 60 kíl a mozog žiadny. Minulý rok sa rozhodol liezť po rebríku a spadol aj s nim, noha dorezana, to isté keď vidí lešenie, po plote sa tiež skrabe, takže my s nim, mame stále veselo u veterinára. Takže s obojkom by dlho nepozil