Deti provokujú psov

26. aug 2024

Ahojte, mám troch psov, dobermana, Aziata a Nemecku dogu. Všetko sú psy vycvičení, poslúchajú nemám s nimi žiadny problém, nikdy nezaútočíli, sú strážni. Môj problém spočíva v tom že deti na ulici ich provokujú, behajú pred bránou, štekaju na nich, prestrkuju palice, hádžu do nich kamene a psy to provokuje, behajú štekaju, bojím sa aby sa nestalo nešťastie, deti prepchaju ruky aj cez mini dierku na bráne, (menila som bránu má fakt len menšie otvory) minule dokonca jedno dieťa vyliezlo na múrik aby cez plot hádzalo jablká, smejú sa na tom väčšinou odídu keď vyjdem von ja. Rodičov som skúšala odchytiť, niektorí povedali že deťom dohovoria, niektorí sa osopili že nech sa psy nepovažia niečo ich deťom urobiť. Ja ale niesom stále doma a nemôžem sledovať čo sa u nás deje. Ako by ste to riešili? Bojím sa že sa niečo stane keď ich takto budú provokovať, psy majú deti radi ja mám aj deti ale keď ich takto provokujú môže sa stať hocičo, máme aj kameru. Dajú sa ešte urobiť nejaké opatrenia? Ďakujem

macekovam
26. aug 2024

ak byvas na dedine dala by som vyhlasit v rozhlase...

zanta3
26. aug 2024

v tomto pripade by som si pockala osobne na tie detiska a odchytila si ich ci uz pred branou alebo kludne aj inde na ulici. alebo zajdi aj so zaznamom za ich rodicmi alebo im to posli ze nech si tych harantov vychovaju alebo daju na nich pozor, lebo vase psy su vychovane ale vsetci mame svoju trpezlivost a mieru a ked do nich hadzu kamene jablka a provokuju ich tak nech sa potom nestazuju, ze v takomto pripade nemozes za nich rucit. a dalsia vec isla by som este predtym a cim skor za starostom nech je oboznameny s touto situaciou.

ssimusska
26. aug 2024

Keď nemáš daj na bránu upozornenie že sú tam psy. To že máš kameru je super, keby sa niečo stane aspoň bude vidieť ako to ozaj bolo. A ako píše @macekovam ak bývaš na dedine daj vyhlásiť. Inak ozaj neviem čo ešte. Náš pes keď spm býva aj dome tiež strážil a boli náznaky že ho chceli hladkať cez plot, no on sa nedal.

zooeynka
26. aug 2024

Betonovy plot, branku taku cez ktoru ruky neprepchaju.

uglybetty1234
26. aug 2024

Mne keby nejake detiska hadzali na pozemok jablka, kamene, konare, ci uz by som mala psa alebo nie, tak by som na nich tak nahucala, ze konecna. Ak to mas na kamere, este lepsie. Isla by som aj za starostom a ak by sa nic nezmenilo, tak vzdy, naozaj VZDY by som potom volala policajtov. Oni is uz rodicov najdu

dominikamacakova
26. aug 2024

Tak po nich aj ty hádž jablká

sissy27
26. aug 2024

ak by som bola toho svedkom, tak vyjdem von a garantujem ti, že aj tí rodičia by si želali, aby radšej zaútočil nasraný doberman ako ja...

colsami
26. aug 2024

Starosta, policajti, plus Tvoje zaznamy... Tych rodocov by som bombardovala. Viem ze nemaju velke paky nieco spravit, ale minimalne keby aj nemali nejaky vazny problem, uz ich to bude obtazovat kazdu chvilu a snad si daju deti naporiadok.

haley7897
26. aug 2024

Kamery (to uz mas), zapojit pokojne aj policiu a oficialny doporuceny list rodicom aby si vedela preukazat, ze si zo svojej strany spravila mozne maximum.

tramtada31
26. aug 2024

Dala by som na branicku tabulky, že pozor pes (hryzie). A išla so záznamom na policiu, že ti týrajú psov. A samozrejme, že je otázka casu, kedy sa niečo stane a môžu si to psy kompenzovať aj na tvojich detoch. Kamarátka mala stafordku, cez deň zavretú na pozemku, chodili okolo škôlkari a ti jej robili zle. Preplo jej, úplne znenavidela deti. raz sme spolu sedeli a išlo okolo dieťa, úplne zúrivo po ňom vyštartovala. Keby nie je na voditku, tak to dieťa zabije.

sulejmanka
26. aug 2024

Toto robili deti mojeje susede, akurat ona mala rotvajlera.
Dala vyrobit tabulku s popisom: Tento oes je vychovany lepšie, ako Janko, ktorý po ňom hádže kamene.
Potom to celkom prestalo.

basulaak
26. aug 2024

Niecim fajne smradlavym by som ich obliala. Alebo odchytila jedneho, stiahla dnu a volala mestskych. Nech si trosku cvrkne od strachu.

medda_beda
26. aug 2024

Tí rodičia by si zaslúžili jedine tak mať sociálku na krku.
Čo majú čo ich decká hádzať niekde niečo opakovane aj po upozornení.
Milujem takých rodičov lebo čo deti, deti opakujú správanie ich nevychovaných rodičov väčšinou.
Keď rodič nevie čo sa patrí ako to má vedieť dieťa.
Bodaj by sa zákony zmenili.Ten kto vkročí na tvoj pozemok, pchá ruky kde nemá by bol ešte potrestaný a nie potom utrácať provokované psy.

lintu
26. aug 2024

Ešte by si mohla zavesiť video do miestnej skupiny na fb. Nech vidia aj iní rodičia, čo ich detičky možno dakde za rohom vystrájajú. Nie je to zas až taká ojedinelá záležitosť. U nás sa do psov dokonca aj pľulo. Však perfiš zábava... Potom bolo čosi predvedené asi aj v sprievode dospelých a našťastie to ustálo, ale... 😵

betulinka1
26. aug 2024

Daj si na dom kameru aby nahrávala aj zvuk. Ked sa to udeje, isla by som ohlásiť na policiu priestupok, mena deti a rodicov. Naprikald reolink ma aj solarne kamery, nemus mat elektriku vytiahnutu. Nezabudni na plot dat tabule zly pes, hryzie a priestor je monitorovaný. Ked nic aspon si predvolaju rodicov a poučia ich. Rodicom by som postou poslala jeden všeobecný list s popisom co robia deti a s upozornením, ze ak deti prestrčia ruku za plot, pes ich kusne, ze budem monitorovať priestor kamerou a ak sa to zopakuje, budem nutena to nahlasit na policiu aby prešetrila situaciu, pripadne na UPSVaR, nahlasit problem na kuratelu aby to detom pripradne vysvetlili úradnícky, ked rodicia nezvládajú vychovu maloletých deti. List by bol samorejme slušný. Toto by som im poslala, len keby sa nieco udialo aby som mala dôkazy, ze som ich upozornila a prosila o poucenie deti aby sa tam nezdržiavali. Nemusis sa bat, ak ti dieta alebo dospely prestrči ruku za plot a pes ho kusne, nic z toho mat nebudes. Na to tam mas psa aby chránil tvoj majetok. Inak ak si doma, Ved si to natoč na mobil, pre policajtov aj to je dokaz a hlavne so zvukom, aby bolo pocut ako deti upozorňujes aby prestali hadzat na psov veci, nestrkali ruky za plot. A hned volaj mestkých policajtov. Ja ti uplne rozumiem, ze nechces robit problemy ale inak debilnym rodicom nevysvetlíš, ze maju debilne deti. No lebo kde sa to naucili takto spravat, iba od rodicov. Ked sa nieco stane, tak prve co bude aby si dala uspat psa, lebo bol agresivny. 🙈🙈🙈

dobryden
26. aug 2024

Pokial su psy bezpecne za plotom a nebehaju krížom,krazom po dedine nemusis mat obavy.Ak sa nieco stane za plotom,za co ty nemozes nebude to tvoj problem ale problem dietata co pchalo prsty tam ,kde nemalo.

haley7897
26. aug 2024

Uh, hlavne po nich nic nehadz a netahaj ich za plot ako tu niektore clenky mensy radia. Dievcata, maloletych nikam netahame a nehadzeme po nich ziadne predmety 💀

petronela1305
26. aug 2024

Tu ti nepomôže polícia ani starosta. Cigánskym deťom ani rodičom nedohovoris. My sme mali podobný problém pri prvom psovi až jedného dňa nepreskocil plot a dobre ich po naháňal len tak skákali ku susedom 😁🤣. To si mala počuť tie vyhrážky od rodičov. Od vtedy bol klud

autor
27. aug 2024

Ďakujem vám za odpovede, kameru zo zvukom mám, ten list rodičom pošlem a behnem dnes za starostom a uvidím.
@petronela1305 niesu to cigánske deti u nás.
Ja som už po nich aj kričala ale už keď ma vidia tak hneď utekajú alebo to prevažne robia keď nevidia auto doma
@dobryden psy nebehaju len so mnou má voditku
Tabuľu na bráne pozor pes mám.
Možno cez zimu sa trochu ukľudnia ale už naozaj nemôžem s istotou povedať že pes nič nespraví, doberman je už vcelku nervový keď behajú okolo

rozkvet1
27. aug 2024

Budem za zlú ale bodaj by tie psy tie decká riadne rafli a verím že by sa poučili ako nikto iný

haley7897
27. aug 2024

@rozkvet1 a inak si ok?

tramtada31
27. aug 2024

@petronela1305 len takéto prípady končia aj tragicky. Poznam pripad, kedy pes preskočil plot, kusol postara, policajti ho zastrelili a majitelke dal sud pokutu 5000 eur a zákaz chovu. Držím palce, aby sa toto autorke nestalo.

rozkvet1
27. aug 2024

@haley7897 kto druhému jamu kope sám do nej spadne. Prajem im to

simca06022011
27. aug 2024

na branu napis, nieco ako pozor pes, nepchat ruky, nedrazdit. Nic by som nerozhlasovala, vyjdem von, vybehnem opred branu a vynadam im, ze este raz , tak tych psov na nich pustim. A rodicia nech si piskaju. Radsej vytocit par rodicov, a vyplasit par nevychovanych spratkov, ako riesit dohryzene deti. Za hadzanie jablk do mojho dvora by som doslova isla za rodicmi, nevyriesi sa to, ja si to nakamerujem, staznost na obec = a kludne to hodim na facebook a kludne aj na policiu za obtazovanie alebo nieco. AK nasledne niekoho pes rafne, dobre mu tak.
Dakedy to vedeli vyriesit, sused deti zdrapil, vyfliaskal a bolo..

dobryden
28. aug 2024

@rozkvet1 Tebe vyssie prispevok este nevymazali?Kde su admini?