Dá sa naučiť 5-mesačné šteňa na klietku?

20. aug 2024

Ahoj. Dá sa naučiť 5 mesačne šteňa na klietku? Brali sme ho z útulku, ktorý nám klietku odporúčal z bezpečnostných dôvodov. Ako na to? Ďakujem

biba_18
20. aug 2024

áno dá a psíky to majú radi keď sa môžu schovať do klietky. my sme nášmu dali do nej pelech, spal tam úplne vždy a zatvárali sme ho počas búrky...

btus
20. aug 2024

dá sa naučiť. Musí to brať, ako miesto, kde má pokoj, svoje zázemie. Miesto, kde sa môže schovať. Ak už zalezie do klietky, tak ho neotravovať, nechať ho tam. Najprv je potrebné dať mu tam peliešok/deku, zopár pamlskov, aby sa naučilo tam chodiť,

autor
20. aug 2024

A máte nejaké rady ako ho to učiť?

biba_18
20. aug 2024

ako píše @btus - nechať otvorenú klietku, dať mu dnu peliešok, volať ho dnu, nalákať na pamlsok, pochváliť, nechať mu tam obľúbenú hračku... keď tam bude mať pelech, naučí sa...

autor
20. aug 2024

@biba_18 Pamlsky sme skúšali, no vôbec. Ani sa ku nej nepriblíži.

biba_18
20. aug 2024

a nie je veľmi malá tá klietka? mal by mať dosť miesta na hlavu keď sa tam postaví ...

autor
20. aug 2024

@biba_18 Klietka je 116x77x86

biba_18
20. aug 2024

to by si aj ty tam vliezla 🙂 možno by som skúsila to ...

margaretka_
20. aug 2024

Dajte mu hlavne cas. Ak by tam aj vosiel, nezatvarajte ho hned. Mozte sa spolu hrat a sem tam tam hodit hracku... alebo davat mlsky. Hlavne nenasilne

autor
20. aug 2024

@biba_18 Nevliezla 😅 mám 1,77

autor
20. aug 2024

@margaretka_ Keď hodím loptičku ide, aj sa obáv do nej napiť ide ale inak nič

margaretka_
20. aug 2024

Ved to je super zaciatok.
Daj mu tam pohodlnejsi pelech ako mimo klietky 🤭

tinusch
20. aug 2024

hlavne na zaciatok nezatvarat dvierka 😉

btus
20. aug 2024

Hlavne ho nenútiť, nechať ho, nech si sám zvykne. Možno sa jej bojí, lebo to má spojené so zatváraním. min 1/2 roka by som ho tam vôbec ani nezatvárala. Len nechávala otvorenú, aby vedel, že mu nič nehrozí.

autor
20. aug 2024

@margaretka_ Mimo klietky nemá žiadny

autor
20. aug 2024

@btus Nemôžem ju nechávať otvorenú, zničil by celý byt a mohlo by si ublížiť

btus
20. aug 2024

my sme napr nikdy klietku doma nemali a nemáme zničený dom. Je potrebné dať mu hračky také,aby neničil nábytok. Napr. Ja dávam kartónové krabice, v ktorých sú piškóty. Síce papier po celej obývačke, ale nezničené nič. 🙂

btus
20. aug 2024

Tak keď idete preč, nechať ho len napr v chodbe a ostatné dvere pozatvárať, aby sa nedostal do celého bytu. Takto bude mať z klietky traumu.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. aug 2024

@wolf_ Ďakujem

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anouschka5
21. aug 2024

Nikdy by som nezavierala šteniatko ani dospelého psa do klietky !!!!!!!! Je to týranie načo je ti pes ak sa o ňho nevieš postarať a nemáš dosť času sa mu venovať

autor
21. aug 2024

@anouschka5 Odporučil to útulok. Myslím si že vedia o psoch viac ako ty, tak prosím ak nemáš čo povedať radšej mlč.