Čivava - fenka alebo pes?

filipko_nelinka
18. mar 2024

Dobrý deň, rozmýšľame nad kúpou čivavy. No potrebujem poradiť. Chcela by som viac fenku ako psíka, ale rozmýšľam práve nad psíkom, lebo neviem, ako by to bolo s hraním v byte, viete mi niekto prosím poradiť kto má fenku? Kastrovať by som ju nechcela hneď, až keď bude mať tak 2-3 roky. Zase keby máme psíka, neštekal by v byte, keby sa hárali fenky a necvrkával by nám veci vnútri? Navyše je lepšie krátkosrstá varianta či dlhosrstá? Ja osobne si myslím, že dlho, nakoľko podľa mňa krátka srsť by bola pozapichivaná všade dlhšiu ľahšie odstránime
Prosím, poraďte mi tí, čo máte doma čivavku, čo je lepšie fenka/pes a či krátka srsť/dlhá srsť. Ďakujem krásne. 🙂

eliska13
18. mar 2024

Dlhosrstu, keď bude psík štekať das ho vykastrovať.Fenku kvôli haraniu sterilizovať, ale potom treba strážiť stravu.Je to jedno, ktoré pohlavie.Mali sme aj aj dlhosrste

christina_petrikova
18. mar 2024

Fenky su viac na deti a na rodinu a za mna kratkosrsta je viac "bezudrzbova" ako tie dlhosrste 😀

stella14
18. mar 2024

Máme krátkosrstú fenku aj psíka. Psík je miernejšej povahy. Ocikával nám celý byt. Dali sme ho vykastrovať, no teraz pribral. Fenka je taká ostrejšia, viac ubrechaná. Háranie je v pohode. Určite odporúčam fenku. Čo sa týka srsti, keď ju menia, je všade.

stellarstar
18. mar 2024

My máme 2 čivavy, obaja psíci, krátkosrstý, starší ma už 8 r a mladší bude mať 4 m. Podľa mňam jedno aké pohlavie bude a si myslím že kratšiu srsť ľahšie odstrániš ako dlhšiu. A dlhosrsťou bude viac roboty plus strihanie

filipko_nelinka
autor
18. mar 2024

@stella14 Pravezechcem aby bol milý, nie ostrý, asi toho psíka skôr zoberieme

marticka85po
18. mar 2024

My sme dlhe roky mali civaviaka,nebol kastrovany a nikdy nam nic doma neobcikaval.od malicka bol nauceny ze cika sa len vonku. A mali sme kratkosrsteho. Srst padala kazdy rok vacsinou na jesen,nato sa treba pripravit ze tie chlpky budu vsade zapichnute aj ked je kratkosrsty. Nas bol povahou mojkac ale aj pajedny trosku.ale to su asi vsetky civavy 🤣