Chemická verzus klasická kastrácia

28. máj 2024

Ahojte boli sme u veterinára s 4 ročným psíkom chceli sme ho dat klasicky vykastrovat no odporučil nam chemickú kastraciu a klasickú až po 7mom roku kvôli zdraviu... Prosím vás to vážne sa nemôže 4 ročný pes klasický vykastrovat? Naozaj mu to nejak uškodí zdravotne alebo bude mať vyššie riziko nejakých ochorení? Ďakujem

syslik81
28. máj 2024

zmen zvelolekara a daj vykastrovat klasicky - lepsie ako pchat chemiu do psa .. a samozrejme ze sa da klasicky kastrovat akykolvek pes po dovrseni dospelosti

colsami
28. máj 2024

Moze a neuskodi.
Prave naopak, kastracia ako prevencia zo zdravotnych dovodov je tym efektivnejsia, cim skor je vykonana (samozrejme po nadobudnuti dospelosti psa). Je k tomu aj milion studii a faktov, tu sa nejedna o moj osobny nazor. Hoc moj nazor a skusenosti su rovnake 🙂

Takze zle sa mi to pise, ale toto co Ti povedal nie je pravda. Uz len logicky - akekolvek zmeny napr v suvislosti s prostatou ci semennikmi treba podchytit vcas, a nie cakat kym uz prepuknu a nebude sa s tym skoro nic dat robit.

autor
28. máj 2024

@syslik81
@colsami ďakujem vám krasne❤️aj mne to prišlo zvláštne pretože už len v názve ze chemická mi niečo nesedelo
Takže som rozhodnutá a dám klasický vykastrovat
Pekný deň

colsami
28. máj 2024

Ani ta chemicka kastracia nie je zla, v urcitych momentoch ma svoje opodstatnenie, toto nehovorim.
Reagovala som na tie ostatne nepravdy 🙂