Cesta psa do zahraničia

17. júl 2024

Ahoj, je pravda že do zahraničia musí pes cestovať v klietke? Dnes som narazil na tento post, tak neviem. Radi by sme šli, no klietka nepripadá do úvahy.

anega79
17. júl 2024

ja som ich viezla aj bez klietky

ukgirls
17. júl 2024

nie nemusi ..zalezi od krajin cez ktore ides-kazda to ma inak ale vacsinou staci specialne bezpecnostny pas na psa kt uchytis tam kde klasicky ludsky pas

autor
17. júl 2024

@anega79 Môžem sa spýtať do akej krajiny ? My máme v pláne Maďarsko, Rakúsko, Taliansko, Srbsko

anega79
17. júl 2024

taliansko cez rakusko aj cez slovinsko

autor
17. júl 2024

@anega79 Ďakujem, hneď som pokojnejší

dorottka
17. júl 2024

Ja som s mojim psikom precestovala celu Europu, kopec roadtripov a nikdy sme nic take neriesili… jedine pas, v aute, aby mala pohodlie a v lietadle tasku podla standarov aeroliniek (je jeden typ, ktory plati vsade).

reisi
17. júl 2024

Nikdy nedavam do klietky. Cestujeme vela.

btus
18. júl 2024

@anega79 takto sme chodili aj my -do Slovinska cez Rakúsko. Ešte sa nám nestalo, že by bol problém, že pes nie je v klietke. Máme ich vzadu v kufri. Max tak kontrolovali pas. ( Rakúšania pri prechode pri Klagenfurte. Keď sme išli na Maribor, boli sme všetkým ukradnutí. 🙂

olimuc
18. júl 2024

Nemusi byt v klietke, ale mal by byt priputany, adapter na pasy do auta kupis hocikde a zacvaknes na postroj. Cestovala som si psom na zadnom sedadle.AT, DE, NL, IT, HR … nikto sa nestaral. Este potrebujes pas kde mas ockovania. Inac nic

cookie29
18. júl 2024

zalezi od toho cez ake krajiny ides, vacsinou musi byt minimalne priputany.

Zákon vyžaduje, aby sa všetci cestujúci v motorovom vozidle pripútali bezpečnostným pásom. Prítomnosť psa v aute nesmie byť pre vodiča nebezpečenstvom, na to treba pamätať, pokiaľ ide o ovládanie vozidla jeho vodičom:
-v pohybe a zornom poli vodiča nesmú brániť cestujúci ani predmety;
- každý cestujúci vo vozidle je pripútany bezpečnostným pásom a pes môže byť absolútne považovaný za cestujúceho.

Pri preprave psa autom musíte zabezpečiť, aby jeho prítomnosť v žiadnom prípade nebola prekážkou pri ovládaní vášho vozidla.

Máte tri možnosti:

Zaistite zviera opaskom, vodítkom a/alebo postrojom alebo v autosedačke pre psa, ak je malé;
Umiestnite psa do kufra a uistite sa, že zvyšok auta je oddelený bezpečnostnou mriežkou alebo sieťou;
Vložte ho do prepravného boxu (koša, klietky alebo prepravky pre psa na vyzdvihnutie) umiestnenej v kufri.

autor
18. júl 2024

@cookie29 Ďakujem za info, psa vozíme na postroji pripútaného na zadných sedadláchy