Britská mačka

mirka125000
22. jún 2024

Dobrý deň od minulého týždňa mám britskú mačku a je neaka akoby som to nazvala agresívne nemôžem ju pohladiť nedá sa ucesat ani labki pozrieť poriadne nič hneď po mne perske skriabe a dokonca hrozia máte s tym skúsenosti čo mám robiť.

janulik2008
22. jún 2024

My ked sme doniesli kocura museli sme ho navyknut ze u nas je aj hluk. Bál sa neskutocne bol skoro stale pod postelou tam sme mu davali aj jest a vodu.
Bal sa kazdeho zvuku dokonca aj ked niekto hlasnejsie vosiel do izby ci presiel. Myslim ze si musis macku akoby "ziskat".
Mas ju tyzden je v cudzom s cudzimi ludmi jasne ze sa boji.
Je to maciatko? Odkial macicku mas? Nebola tyrana?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adulka07
22. jún 2024

@mirka125000 týždeň je krátka doba... nepíšeš aká je stará...treba jej dať čas...ja som mala prvú britskú skoro 16 rokov...bola milá ale svojská...rada sa česala,ale mojkat sa nechala iba keď ona chcela...ale nikdy nám neublížila...teraz máme druhú a je oveľa milšia,pritulnejšia,ale napríklad česat sa nechce

colsami
22. jún 2024

Tyzden je kratka doba, ale su macky co holt maju svoju povahu... A aj cely zivot tak ziju, ak nemaju velmi radi ludsku spolocnost ci dotyk.
Ak mas maca, vela sa bude dat este vyformovat casom a spravnym pristupom.
Ak mas dospelu macku, moze sa stat ze toho uz vela nezmenis, samozrejme tam by bolo vhodne si to zvieratko spoznat pred osvojenim, aku ma realne povahu.

mirka125000
autor
22. jún 2024

@adulka07 ťa pani mi vravela že ma 5 rokou

mirka125000
autor
22. jún 2024

@janulik2008 ma 5 rokou ťa pani sa ani nerozlucila s nou nič iba povedala ze je zdrava že nemá žiadne problémy zdravotné ale prepravnnom boxe sa mi zdala už taka bojacna keď mi ju dávala

mirka125000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka125000
autor
22. jún 2024

@colsami keď aj málo papka cez deň sa toho ani nechiti a večer si pár krát zobere s granuliek

alickapusinka
22. jún 2024

Nebola tyrana. Aj my ľudia ak sme na novom mieste týždeň tak nie sme zvyknutý a nepoznáme to tam tak je to ťažké. Týždeň je malo na adaptáciu. Možno zatajila nejaké choroby a však uvidíš.

mirka125000
autor
22. jún 2024

@taynee a je mi dosť divne že mačku mali rok a pol tvrdila mi že ma syna alergickeho tak prečo ju darovali až po roku a pol ved alergia sa prejaví hneď predsa

galioska
22. jún 2024

@mirka125000 britske macky su take, ale mozno tie kupene na sk😀 my sme mali britsku kupenu v britanii a bola ako cukrik. Svokre sme kupili na sk rozrhala jej novu sedacku🫤 obe su uz oredane, nasa lebo ja a syn sme boli hotovi z tych chlpov a svokra lebo si nechcela nechat vsetko znicit.

mirka125000
autor
22. jún 2024

@alickapusinka dúfam že nám ju nedala kotnu keď som sa pitala tej pani osobne povedala mi že je kastrovana včera som sa jej pitala znova volala som jej a povedala ze kastrovana nie je tak tomu už viac nechápem

mirka125000
autor
22. jún 2024

@galioska ťa pani bola ukrajinka dala mi aj ukrajinský preukaz pozerala som si ho a vôbec stou mackou nebola u veterinara je tam napísani rok 2022 a 2023 nič

galioska
22. jún 2024

@mirka125000 ked je zla daj ju prec, neurobus s nou nic. Precitaj si o tej macke viac.

mirka125000
autor
22. jún 2024

@galioska kam si sadne lahne tam aj ostane nepohne sa ale ako ju chcem pohladiť vycesat tak to začína skriabe kuse

mirka125000
autor
22. jún 2024

@galioska prečo tak si ešte raz o takej macke viac

mirka125000
autor
22. jún 2024

@galioska pomýlila som sa malo tam byť precitam

galioska
22. jún 2024

@mirka125000 toto nema rado vela druhov maciek. Britska to hladkanie nemusi, ani nasa nevydrzala.

mirka125000
autor
22. jún 2024

@galioska tak to radšej počkám kedy sa príde sama dať pohľadkat ak bude chciet

mirka125000
autor
22. jún 2024

@alickapusinka to neviem či bola týrana len mi dala mačku hracky pre nu a keď to mám tak povedať akoby bola rada ze sa zbavila

kikusenka1
22. jún 2024

Nezáleží od plemena mačky ale od jej povahy. Ja som mala 2 perzské a kocúr to bol miláčik . Ten sa ľúbil mojkat, na mne spával a mačka ta zase bola taka sviňucha. Ťažko sa radi keďže nepoznáme (ani my a ani ty) povahu tej mačky. Môže to byť strachom a stresom , že je v inom prostredí a môže to byť aj tým ze ma skratka takú povahu... možno preto sa jej Ukrajinka chcela zbaviť

mirka125000
autor
22. jún 2024

@kikusenka1 uvidíme aka bude časom možno fakt potrebuje viac času

kikusenka1
22. jún 2024

@mirka125000 treba ju nechať nech sa s vami zžije. Keď sa príde pohladkat treba ju pohladkat ak sa hladkať nechce, netreba ju hladkať. Treba sa s ňou rozprávať milým tónom a uvidíte ci to pôjde. Ak bude taka aj o mesiac žiaľ ma takú povahu.

dettilv
22. jún 2024

Mala si si prečítať o ich povahe ešte predtým než si pre ňu išla. Tie mačky sú svojské, nikdy nebudú pritulne.

ktochytavzite
23. jún 2024

@mirka125000 a co sa čudujem?tak ma tak povahu,asi nebude prítulná, sú predsa rôzne mačky,niektoré sú divé, iné prítulné,tty máš tu divsiu zrejme a povahu neovplyvní,nechaj tu macku tak keď sa udomacni sama príde možno,nehladala by som chybu tam kde nie je,mala si si skôr kúpiť malé maca,ako dospelú mačku,ktorá už komusi patrila a ma povahu akú má.

adulka07
23. jún 2024

Tak ako to tu píšu...daj jej čas...rozprávaj sa s ňou...daj jej jesť a skús pohladiť...ak nechce, nesil...si pre ňu cudzia...mačky nemajú radi zmenu prostredia a už vôbec výmenu majiteľa...časom si zvykne

janulik2008
23. jún 2024

My sme mali britsku macku a veru tiez sa nerada mojkala a hladkala 🤣 ale ked slo o maso tak to bola hned pri nas 🫣😀
Britky su svojske nasa sa nerada nosila na rukach nenavidela to respektovali sme to. Prisla k nam s hrstou granul a to bolo vsetko. Taka booa cely jej zivot nikdy sa nehrala ale za to kazde mačiatko ktore sme doniesli tak prijala ... volali sme ju "babka" lebo o kazdeho sa postarala 😀
Inak bola si s nou u veterinara? Ci nahodou nieco jej nie je. Ak nie tak potrebuje len cas ;)

mirka125000
autor
23. jún 2024

@janulik2008 budem musieť ísť veterinárovi aj keď mi ťa ukrajinka vravela že je zdrava chcem mať istotu.

mirka125000
autor
23. jún 2024

@ktochytavzite ja na ňu nesilim nechavam jej priestor a čas

marla19
23. jún 2024

Asi sa k nej nechovali pekne... Daj jej čas tiež mám mačky a každá má iný charakter.. Dopraj jej čas a kľud nech si zvikne a určite sa upokojí... Veľa šťastia.