Ako zabrániť cudzím mačkám okakávať náš trávnik?

2. feb 2024

Ahojte, viem, ze diskusii na podobnu temu je milion, ale nestracam nadej, ze niekto nasiel nejaky ucinny sposob, ako vyhnat cudzie macky z pozemku a zabranit im okakavat cely pozemok. Uz je to neunosne, minimalne 15 kopok za tyzden. Mame krasny velky travnik a zahradu a cele je to znicene hlupymi mackami. Skusili sme spreje, citrusy, tigri moc. Uz fakt neviem a psa mat nemozeme. Preco ne*eru u susedov? Vsstky macky z okolia snad chodia k nam.

nin12345
2. feb 2024

Preto lebo chcete aby radsej srali susedom tak preto chodia k vam

viestta
2. feb 2024

Ukludnim ta, kadia aj u susedov, takze toto je vyrovnane. Existuje vodne plasice s cidlom pohybu, tie treba premiestnovat, pretoze casom sa macky naucia vyhybat sa miestam kde dostreknu. Ale na 100% nebude fungovat nic, len pes na dvore je vacsia istota

slavomira236
2. feb 2024

Leboate krasny travnik..macka si vybera kde pojde. Nepojde hoc kde

autor
2. feb 2024

@nin12345 ano, chcem, aby srali tam, kde si ich zaobstarali...ja som macky nechcela, aby som toto riesit nemusela, kedze mam viac deti a chcem, aby sa tie hravali vonku bez toho, aby som sa musela furt bat, ze stupia/spadnu do hovna....Tebe by sa pacilo, keby Ti cudzie zvery okakavali tvoj dvor? I ked chapem, ze mnohym "milovnikom" zvierat toto asi nevadi - velakrat ma napne, ked som v takej smradlavej domacnosti a cudujem sa, ze domacim to nevadi, asi to ani necitia, ze?

slavomira236
2. feb 2024

My mame kocurika je von aj dnu a on von potrebu neurobi caka kedy pride dnu na zachod

anjelicek26
2. feb 2024

Potrebujes hadicu s vodou a trpezlivost a dobry tlak vody... najdi si ten cas a poriadne nech su mokre... kamoska (jej suseda 6 maciek) nastavila ostrekovace travnika a monitor pohybu... ma svaty pokoj, mokre boli par krat a uz nechodia... a v lete ma poliate ;)

autor
2. feb 2024

@slavomira236 ano, to mi bohuzial doslo, lebo ozaj mame na okoli najkrajsi dvor, ale nie preto, aby nam ho nicili tie smradlave macky

autor
2. feb 2024

@viestta a tie maju nejaku "nadobu", ze sa daju pouzivat aj ked je v zime vypnuta voda?

viestta
2. feb 2024

zapajaju sa na vodovod

autor
2. feb 2024

@viestta vraj ani pes nie je istota a chodievame casto prec, o psa by sa vtedy nemal kto starat a so sebou by sme ho nebravali

autor
2. feb 2024

@viestta no to je ten problem v zime...

autor
2. feb 2024

@anjelicek26 len na to asi potrebujem pustenu vodu vonku, ktora je teraz odstavena....v lete nam nechodili, lebo sa postrekovalo, zacali aj na jesen a v zime...a je to fakt hnusne zbierat denne niekolko kopok po cudzich mackach

anjelicek26
2. feb 2024

Ono im staci par krat oliat a uz nebudu chodit (je jedno, ci potom uz tu vodu budes-nebudes zapinat), proste najdu si na potrebu ine lokality, nebudu sa vracat, pamät maju odbru... je mi jasne, ze v zime sa ti hadica blbo vytahuje, ale ked budu plusove teploty, sla by som do toho par dni... a to mam macky rada, ale odtial potial, toto je hnus a boh vie, ci su vobec odcervene..

felycity
2. feb 2024

pomohlo by mať aj vlastného kocúrika, vykastrovaného, mali by ste ho len vonku... mali sme tento istý problém, odvetdy už nemáme nič

autor
2. feb 2024

@anjelicek26 vyskusam, vdaka...ano, je to hnus a poriadny a to mam silny zaludok...ale v zime nemozem deti ani same pustit na dvor, jedine ked predtym pracne vyzbieram vsetky hovna a na to popri vsetkom vacsinou cas ani nemam...a odcervene urcite nie su

autor
2. feb 2024

@felycity aj nad tym som uvazovala, ale citala som, ze to tiez vsetkym nepomohlo....

autor
2. feb 2024

@felycity a toho ste naucili kakat na nejake jedno konkretne miesto?

majkakvet
2. feb 2024

Nie su to jezkovia? Macka zakope.

autor
2. feb 2024

@majkakvet fuha, to urcite nie, lebo to su kopiska ako svet...ja som najprv rozmyslala, ci nie su od psa 🤦‍♀️

babulkomale
2. feb 2024

@majkakvet bohuzial nezahrabe. Asi len ked sa nahodou ocitne na kyprej pode. Ale ano, veselo kadia na travniky aj terasy.

autor
2. feb 2024

Toto je trebars napisane v rovnakej diskusii, tak mam pocit, ze nepomoze ani kocur ani pes...

z vlastnej skúsenosti ti poviem že nezaberie nič takže ti ušetrím čas aj peniaze 😃 my sme mali kastrovanú mačku, za ňou nám tu chodili kocúri zo širokého okolia. Teraz máme kocúra, mladého, takže si ešte teritórium nevie ochrániť ale keďže je somárko prítulný a mierumilovný, chodí nám tu kopa cudzích mačiek. Ak necháme cez noc pusteného psa tak ma ten bordel vyjde rovnako 🥴

autor
2. feb 2024

Kupili sme aj rozne plasice, jeden stal aj skoro 50 eur a nic...

pupava_lucna
2. feb 2024

Mame rovnaký problém. Buď sa vyseru na trávnik alebo rovno pred dvere (nemame ešte dlažbu iba kamienky). Plánujem kúpiť detské pištole na vodu a striekat na ne.

autor
2. feb 2024

@pupava_lucna no my ich mame, take velke pistole, ale to nema taku silu prudu ani dostrek

kvietok2012
2. feb 2024

Ziadne pištole, ale hadicu na ne treba a ked na 100% vies ,ze su tie macky od susedov, pozbieraj 💩a prehoď mu to cez plot 😀

lenkahvh
2. feb 2024

asi nic nepomoze, moja mama roky rokuce s tymto bojuje bez uspechu
u nich na ulici si sused postavil v ramci dvojdomu okolo svojho domu nieco ako klietku kvoli susedovym mackam, ale nemyslim, ze mu tam vobec nechodia aj tak

a ano ten smrad ja tiez vnimam zo zvierat, zvlast u ludi doma, co maju psy ma ide vyvalit, ja to tiez nechapem, ako tam mozu zit, ja viem, ked bol pes chvilu niekde v interieri, hned ho citim, aj ked tam normalne nebyva - ale tak to som ja

matusko69
2. feb 2024

caute mamicky mam tak ú negroidnu macku a kocura. kocurik misko bol najskor poslusny nevystrajal no nasa macicky evica je riadna betarka . poslednej dobe zacala okakavat deky na gauci. neviem co sa jej na tom tak lubi ale nas kocurik misko ju zacal napodobnovat som zufali neviem ako ich vychovat hlavne evicu pride mi ze ma zly vpliv na miska. misko je dobry mam ho rad a preto sme rozmyslali ze evicu darujeme. lame mi to srdce ale ten zapach sa neda vydrzat. este k tomu sa nam v dome z tychto vykalov pravdepodobne rozmnozili take tie male chrobaciky lezu vsade. aj do pecive minule som to mal v PERINE!!! strasne prosim o radu ohladom evice mozem sa odvdacit domacimi vajickami alebo domacim palenym (lepsie ste nemali naozaj) dakujem

majlo1234
2. feb 2024

Rady uz padli, nam sa dobre osvedcil paradoxne kocur, ktory si strazi svoje teritorium a nikto okrem neho nam tu nesere. Ale on sa tiez nevysere doprostred travnika, ale do okrasnych zahonov, kde sa to da zahrabat. A cura do kanala😂 ale vidim, ze je to skor vynimka

slavomira236
2. feb 2024

@lenkahvh ano psa v dome citit a to chodia kadit von. Macku necitit max toaletu macaciu moze byt citit. Macky su cistotnejsie sko psy. Do spinavej toalety ani potrebu spravit nepojde

lenkahvh
2. feb 2024

@majlo1234 ten bude nejaky posh 🙂 - ze do kanala - omdlievam 🙂