Ako si mám vysvetliť chovanie mačky?

24. jan 2024

Ahojte byvam v priateľom máme bezsrstu mačku kanadský sphynx
S priateľom sa poslednú dobu hádame napr v noci som sa zobrala z postele a išla spat na gauč a kocúr prišiel zamnou a spal pri mne 🥰 potom nad ranom som sa vrátila naspäť lebo sa tam hrozne spalo a zas išiel somnou…
Možno je to smiešne ale keď sedím na wc celý čas mnauci za dverami kým ho nepustím … ale to čo on vie vyvádzať ako keby mu nohy trhajú tak hučí.. keď aj prídem z roboty večer sme každý s priateľom v inej izbe tak on je vždy pri mne…
A nie nechová sq priateľ k nemu zle on je teraz doma na pn takže sú stále spolu dáva mu kapsicky prevažne on a chová sa k nemu pekne

Čo myslite. ?

mk1111111111
24. jan 2024

Nic si nemyslime, macka je zvlastny tvor, ani majitel jej niekedy nerozumie

Cez den je s panom, potom s panickou, nic zvlastne na tom nevidim.
Macku mam, rada travi cas so mnou a rada aj sama, ak tam nie som, su jej dobri aj ini clenovia domacnosti.

kiwi3
24. jan 2024

tak o mackach je zname, ze maju svojho oblubeneho cloveka. takze mi na tom nic cudne nepride.

liusa82
24. jan 2024

@autor mne toto robí moja cica.V kuse je na mne nalepená až ma ruky bolia ked som doma na gauči.Lúbim ju velmi ale niekedy mi to leze už na nervy🙂 ked si chcem čítať idem do spálne zavrem dvere a nepustím. Síce chvilku revot ale potom to prestane otočí sa a ide na gauč do obývačky.Horšia je jak malé decko občas.Ozaj a ten kocúr čo ho máte je kastrovaný? lebo k nám chodí kocúr od susedov sadne si na fotelku skrčí deku prestupuje po nej a ostane tam také mokré.Mačka to nerobí iba kocúr.Asi viem čo to je len to nechcem tak blbo napísať 🙂Tak sme mu vyčlenili starú fotelku a aj deku.Sused sa o neho moc nestará kastrovať ho určite nemieni.Potom skáče len na moju malú a ja v kuse robím policajta nad nimi.Už uvažujem že ho do domu nebudem ani púšťať len mi ho je lúto tam vonku do kotolne za susedom nejde ani náhodou len my ho mám v kuse na krku

liusa82
24. jan 2024

inak ešte poradím zavierať dvere do spálne na noc.Nepúšťať tam mačku medzi vás ak vám to vadí že sa nevyspíte.Naša si zvykla síce trucovala chvilku škriabala na dvere mraučala ale už to nerobí.Automaticky v noci tam už ani nejde ale zo začiatku to bol boj.Netreba ústúpiť.Ja som sa tiež kvôli nej nikdy nevyspala

sense
24. jan 2024

Nič proste mačka ma k tebe väčší vzťah a dôveru. Mame dve mačky, jedna je ako taká malá opica keď si sadnem už sa po mne liepa, keď som na WC sedí na vani a pozerá na mňa, keď idem do prace ide so mnou ku výťahu. Za chlapom tak nechodí. Ide za ním ale nie až tak. Druhá mačka nás má v pazi oboch a u dcéry na rukách je ako malé decko.

kacena4
24. jan 2024

je to normalne aj nasa par minut pred prichodom dcery zo skoly sedi pri vchodovych dverach a citi ze ide domov potom je ako psica nonstop nalepena na nej, ked ide do sprchy caka pred dverami, na wc detto ked sa uci lezi pri nej na stole... proste ma preferovaneho cloveka