Ako sa volá mláďa kačky?

2. júl 2024

Mlada kacky je kacatko, alebo kaciatko? Pre poradcov, ze google, pisem do predu, google som pozrela a naslo mi kaciatko a aj kacatko.

really8
2. júl 2024

Tak mozu byt zrejme oba tvary nie? Ako vlci aj vlky.

zorkahorka
2. júl 2024

@really8 vlci je personifikovana podoba, vlky zvieracia

radolina
2. júl 2024

A psi a psy ? 😀 Ale zaujimava uvaha. Asi su spravne oba tvary.

deti95060810
2. júl 2024

kačiatka , kačiatko
ja poznám aj tvar kačíčatá....

grolmulina
2. júl 2024

jasne, oba tvary su uplne spravne. 🙂 ja napriklad to ale nepoviem inak ako kacatko 😀 kaciatko som este asi ani raz nepovedala. aj z rozpravky "skarede kacatko" to poznam takto. a ved to je jedno uplne 😀

chrobak7
2. júl 2024
jaskolka
2. júl 2024

Myslím, že oba tvary sú správne, v detských aj zvukových knihách som videla obe verzie . Ja používam "kačiatko", akosi sa mi to lepšie vyslovuje.

trema
2. júl 2024

Prvý krát vidím slovo kačiatko (alebo káčiatko?)🙂 u nás len káčatko

ciernysokol
2. júl 2024

@radolina tí psy, tie psy. Spravne oba tvary. Tie velke psy uz nechcem ani vidiet. Tych velkych psov uz nechcem vidiet.

zorkahorka
2. júl 2024

@radolina to iste ako vlci a vlky

terezka2911
2. júl 2024

@radolina psi personifikované, psy zvieratá.

veroonikadan
2. júl 2024

@radolina presne to iste, ako ked hovoris vlci alebo vlky. ked hovoris o zvieratach, tak su to psy, ked povies, ze tamti (ludia, chlapi) boli neprijmeni, napriklad, ako psi, tak je tam i.

biglovemom
2. júl 2024

Kačiatka,drobatka,zlatička😂😂🥰

emm_i
4. júl 2024

Pomôcka je aj tie psy (dub) a tí psi (chlap). Tie vlky, tí vlci.

janamakva
5. júl 2024

@radolina to ako vážne?? Učivo základnej školy predsa.. Tento kôň je ako naozaj vysoké skóre 🫣

radolina
27. aug 2024

@janamakva neviem co mas za problem? ved su spravne oba tvary.

mama_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janamakva
7. sep 2024

@radolina "A psi a psy ? 😀 Ale zaujimava uvaha. Asi su spravne oba tvary." To som si dovolila Teba citovať.. Moja reakcia na tieto Tvoje tri vety a veeeľku dilemu. Takže nie ja, ale Ty si mala problém. A zjavne veľký,lebo si ho nazvala zaujímavou úvahou 😄🤦🤦🤦🤦🤦🤦