Ako riešite venčenie v daždi?

9. sep 2024

Ahojte, ako riešite venčenie v daždi? Mám 30 kg krátkosrstého psa no na dážď ani za nič, oblečenie tiež nič. 🥹

viestta
9. sep 2024

Nijak, museli ist. Ja dazdnik oni len tak, ked dosli domov, vyutierali sa. Oblecenie az ked bola zima a mraz aj to len na dlhe prechadzky.

ivik4
9. sep 2024

No nic no.. musel ist . Rychlo spravit co treba a domov

pribinak
9. sep 2024

Ja stojím pod panelákom, on vybehne, urobí čo treba a bezi späť.
Tiež neznáša dážď, ale napr kúpanie a plavanie miluje

ukgirls
9. sep 2024

mojam drzala az kym neprestalo prsat ... alebo ak prsalo uz velmi dlho somju nasilim dotiahla na travu pod dazdnikom sa vycurala a utekala domov...

rozculena
9. sep 2024

fenka vybehla pred dom,cikla si a bežala domov😀
Psovi bolo všetko jedno,chodili sme v daždi,v snehu,po príchode domov som ho vydrhla uterákom,biela dlhá srsť 🙄
Na zimu mal vestičku,znášal to ok.

zzuunnaa
9. sep 2024

nás chodil pod dáždnikom 😀😀 takze som ho musela sprevádzať na trávu, kde urobil čo musel a pod dáždnikom trelil domov 😀

tomiholjubavi
9. sep 2024

My máme pršiplášte, lebo náš sa bojí dáždnika. A či sa mu to páči, či nie, musí ísť. Lebo ak nedostane svoju dávku pohybu, v byte sa nudí, ohrýza mi papuče a frustrovane vzdychá. 😆

Keď dobre vymokne, poriadne ho vysušíme, zabalíme do "Červenej čiapočky" a potom spí aj zo 3 hodiny. 😆

egonsk
9. sep 2024

@rozculena take spravanie mozem potvrdit, v panelaku ma rovnaku skusenost - fenka v dazdi aj stolicu radsej zadrzala do dalsieho vencenia a potom pustila meganaloz... psovi to bolo fuk 😄 ... tu v rodinnom ked prsi sa pes aj fenka schovavaju pod autom, alebo schodami a ked vollam psa, ten neochotne pride, no fenka ani nos nechce vystrcit. Pes je este taky kotuha, ze ide popri mure domu uplne nalepeny, aby ozaj co najmenej zmokol 😄

viestta
9. sep 2024

@pribinak nasa Webie toto dotiahla do absolutnej dokonalosti, za dazda prebehla po okapovom chodniku okolo baraka tak zo 3 metre, vytcila zadok "do dazda", vybavila co treba a bezala do brany. Este na mna zazerala ked som po nej zbierala, ze co zdrzujem. Pekne v brane pockala, kym to vynesiem do kosa.

pribinak
9. sep 2024

@viestta tento tu, vybehne a za 10 sek vybaví všetko
Inokedy sa len 10 min toci na mieste a 20x sa rozhoduje z ktorej strany ocura stĺp

pribinak
9. sep 2024

@viestta
Dnes unudene leží a cumi 🤣

biba_18
9. sep 2024

môj bez pršiplášťa nevystrčil nos, ale obliekal sa rád lebo nebol hlúpy 😂 sám mi pchal hlavu do bundy alebo do svetra keď sme šli von v zime alebo daždi…

marsmykkok
9. sep 2024

Na čo máš vodítko? Jednoducho ho potiahneš a ideš, môj takto vymýšľaľ ako 9 týždňový ked zažil prvý týždeň lejakov, ale nedala som sa. A teraz máme tak, že on sa vyciká aj ked je pekne pred domom do pol minúty, naučila som ho tak na odmeny. Akurát veľkú potrebu robí ráno a tu neurobí pred domom, lebo tiež som ho učila tak, aby som nemusela zbierať. Tak ráno rýchlo ideme kým neprší (dnes sme napríklad stihli) alebo ked ide menší ráno vybehneme na 10 minút na lúku a tam sa vyvenčí a ideme domov a do 10 minút sme doma. A potom ak leje celý deň, len na polminútu vyčúrať sa, ak prestane a mám čas, idem s ním poobede na veľkú prechádzku (hodinovú)

biba_18
9. sep 2024

a keď sme došli domov, labky sme utreli, keď bol viac zafúľaný tak nohy osprchovať - a tú mokrú hlavu som mu vyšúchala uterákom, neodišiel z kúpelne kým som mu hlavu nevyšúchala, čakal na mňa aj pol hodinu tam keď som na neho náhodou zabudla 😂

maca1984
9. sep 2024

Pokiaľ sa nenaučí chodiť na wc a spláchnuť po sebe, tak hold.... chodíme po vonku.
Navlečiem na neho toto, hodí výraz týraného psa a ideme.
https://www.zoohit.sk/shop/psi/oblecky_pro_psy/...

viestta
9. sep 2024

@maca1984 vyraz tyrabńeho psa to presne vyjadruje 😅

tomiholjubavi
9. sep 2024

@pribinak jeeeej 🥰🥰🥰

biba_18
9. sep 2024

nejde mi pridať fotka 😔

jankasmejka
9. sep 2024

Musíte ho naučiť, aby sa vyvenčil aj v daždi. Mne to trvalo s mojim yorkom 2 hodiny chodenie a "rozprávanie" v lejaku. Odvtedy keď prší, hneď sa vyvenčí a bežíme domov.

vikyy79
9. sep 2024

náš väčšinou vydrží až pokiaľ prestane pršať, tak ho beriem potom. a keď prší celý deň, dám mu vestu, pod dáždnikom ho prenesiem na trávu (mám yorkieho) a hold, je mi ľúto, ale nútim ho byť vonku pokiaľ neurobí všetko čo treba. našťastie sa to už za tie roky naučil a sám má toľko rozumu aby rýchlo všetko spravil a mohol ísť domov😂

nelka93
12. sep 2024

Tej mojej je to úplne jedno. Teší sa von ci prší alebo svieti slnko. Pršiplášť nema