Ako odnaučiť psa štekať?

31. aug 2024

Prosím vás ako mám vlastného psa odnaucit štekať po mne to je niečo strašné viem že sa možno chce len hrať ale teda ono mi už príde že je až taký agresívny strašné po mne šteká prikrceny ceri zuby ja už sa ho niekedy aj bojím. Nereaguje vtedy ani na fuj ani na sadni pritom tie povely pozná. Skúšala som sa aj otočiť mu chrbtom ale to mu je tiež jedno

colsami
31. aug 2024

Aky je stary pes?

glorikarebeka
31. aug 2024

Niektoré to majú v sebe....suseda mala podobného, strašne štekal na každého aj keď ho poznal

biba_18
31. aug 2024

akože báť sa vlastného psa, to je čo toto… vôbec sa mi nepáči čo píšeš že cerí zuby. buď naozaj cerí a berie ťa ako hrozbu alebo necerí a ty len nevieš vyhodnotiť psie správanie… aj jedno aj druhé je hrozné… ty by si namal mať psa. alebo hajde hneď zajtra na cvičák nech sa na vás oboch pozrie odborník

fido69
31. aug 2024

A čo ho nechať vycvičiť? Tvoj pes to potrebuje. 😉

7miriam77
31. aug 2024

Moja keď na mňa stekne,tak viem ,že niečo odomna pýta 😆, väčšinou maškrtu alebo sa aj pýta von, my sme už zohrata dvojka za 13 rokov. No keď psík ceri zuby a bojíš sa ho, to v poriadku nie je, on citi tvoj strach a tým pádom stráca rešpekt voči tebe. Nepíšeš vek a rasu psíka

medda_beda
31. aug 2024

Aký je starý? Od kedy to robí? To čo popisuješ je volanie do hry pokiaľ nie je skutočne agresívny.
Môže ísť o hru o venčenie, jeho čas jedenia, keď prichádzaš, odchádzaš.
Plemeno?

dobryden
31. aug 2024

Nas to robi ked sa chce hrat,je to hravý pes a vola ma tak do hry,cize bud sa s nim troska pohraj alebo ho ignoruj.Nas ale steka spoza brány na kazdeho psa ktory sa venčí a na kuriérov.Toto by som ja potrebovala odnaučiť lebo naozaj nam to uz lezie na nervy.

autor
31. aug 2024

@7miriam77 necelé 4 mesiace stredoázijský ovciak

biba_18
31. aug 2024

no koniec. koľko psov si už mala??

autor
31. aug 2024

@biba_18 jedného a nebol takýto

colsami
31. aug 2024

4 mesiace je este stena, ale ak sa ho bojis, preco mas takeho psa? To je ale recnicka otazka, co uz. To su pravdepodobne najnarocnejsi z plemien... Takze chod cim skor na DOBRY cvicak, nez sa nieco zanedba... Drzim palce

autor
31. aug 2024

@colsami nemám možnosť chodiť na cvičisko ja nesoferujem muž chodí na týždňovky preč najbližší cvicak je tak 20km od nás v čase keď ani nemám kde nechať deti a ani sa tam ako dostať

brrunetkaa
31. aug 2024

A venujete sa mu vôbec? Je to šteniatko treba mu venovať čas na výchovu a na hranie sa. Jasne keď ho necháte bez povšimnutia, tak to dopadne kadejako…

gabrielamodrykonik
31. aug 2024

Ako odnaucit cloveka rozpravat 🤔?

autor
31. aug 2024

@brrunetkaa samozrejme že sa venujeme

natall113
31. aug 2024

Načo ti je konkrétne toto plemeno? Pre neskúseného človeka ktorý nechce chodiť na cvičak úplne zlá voľba

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
7miriam77
31. aug 2024

Fíha,tak toto si si dala ťažký oriešok...na toto plemeno treba človeka so skúsenosťami. Skús vyhľadať na nete dakeho cvicitela a porad sa. Ma 4 mesiace,nič si nepremeškala este

heln
31. aug 2024

ziram, stredoziata? stena? a bojis sa ho? takymto stylom o pol roka ked mu pozries do oci ta dohryzie.
taketo plemeno potrebuje pevnu ruku a vycvik.

colsami
31. aug 2024

Ak si doma sama s detmi a stenatom stredoaziata ktoreho sa uz v 4.mesiaci bojis ked Ta vyzyva do hry, a nemas moznost a ochotu s tym psom ani na cvicak, tak s plnou vaznostou Ti hovorim, najdite mu inu rodinu (kym je ako-tak maly) a zvolte si nenarocneho rodinneho psa.
Pretoze s takouto nevychovou sa zo SAO pokojne stane nebezpecny pes. Odpustim si slovo zabijak. A to myslim bez akehokolvek prehanania.

marca12
31. aug 2024

A to preco ste si takeho psa zadovazili? Ved si nanho v podstate sama a sama mas co robit s detmi a nieto este taketo plemeno vycvicit.

1andrea111
31. aug 2024

Už si sa tu pýtala viackrát a zakaždým dostaneš rovnaké odpovede. Čo iné čakáš?

anouschka5
31. aug 2024

Tak to je sila, že stredoaziják - ak ho nevezmeš na cvičák máš po chlebe

dobryden
31. aug 2024

@colsami Naozaj?Pytam sa so zvedavosťou,co som si nasla o nom info z Google,ze rodinný pes a ma rad deti.No a vyzorovo nic,moc ten pes.Len som prekvapena ze moze z neho pri nevychove byt az zabijak.

autor
31. aug 2024

@dobryden no ja už neviem mne pripadá keď čítam diskusie že všetky psy sú zabijaci tu pre niekoho...minule to písali aj keď sa pýtali na bernskeho salasnickeho psa a ako keby keď nejde na cvičisko tak je automaticky zabijak...kedysi sa toľko na cvičisko nechodievalo ľudia si dokázali psa aj doma vycvičiť s o to sa pokúšam aj ja ja neviem či akože v dnešnej dobe keď niekto nevezme psa na cvičisko tak to sa tu berie ako niečo nepochopiteľné a automaticky bude pes zlý a nezvladatelny veď asi sa pýtam aj preto že chcem radu ako ho niečo naučiť doma. Môj starší syn má 5 rokov a neviem si to vážne predstaviť vlakom ani autobusom už len pes má hrozne tahaynechodi ešte pekne na voditku a moje deti sú úplne hyperaktívne takže to radšej slučku na krk ako ísť so všetkými 🙈

jana_eyre_2
31. aug 2024

No nie každý pes musí ísť nutne na cvičisko, ale veď to závisí od povahy psa.. evidentne keď na svoju pani vrci a ty sa ho bojis, tak to nie je pes len tak vycvicitelny doma..

Neberie ťa ako vodcu svorky a tak sa k tebe tak chová, lebo ma dominantnú povahu.. keby bol submisivny, tak potom ho cvic doma, ale ak je dominantný potrebuješ rady odborníka..

colsami
31. aug 2024

@dobryden ahoj, neviem teda kde si to citala ale ked som to hodila do googla, jasne sa aj clanky o nom vyjadruju ze to teda nie je ziaden pes pre zaciatocnika, inak moze byt az nebezpecny. Vychadza to tiez z jeho povodneho urcenia. Toto je rozhodne jedno z najnarocnejsich plemien psov - a to nie kvoli jeho vzrastu, ale povahe. To ze sa najde par skvelo vychovanych a velmi pokojnych jedincov vhodnych aj ku detom, je skor vynimka.

https://vsetko-pre-zvierata.sk/stredoazijsky-pa...
https://www.animals.sk/stredoazijsky-ovciak

Autorka: ved ok, tak Ti drzim palce. Proste jasne vidiet ze nemas skusenosti na takeho psa a obavam sa, ze to nedopadne dobre pre Tvoju rodinu a takyto pes vam prinesie visc starosti ako radosti.
Cvicak bol ako dobre mienena rada v Tvojom pripade. Ano, kedysi sa tak casto na cvicak nechodilo, ale ked si tak velmi narocneho psa zaobstaral clovek ci rodina ktora o tom prd vedela a pes im prerastol cez hlavu (ziadna rarita bohuzial tak ako aj dnes), vtedy sa pes odbachol nejakym dobrakom susedom polovnikom aby nebol hrozbou pre spolocnost a vybavene.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
31. aug 2024

@wolf_ áno knihy mám aj videá pozerám ďakujem

dobryden
31. aug 2024

Ja ti veru neviem,s tym cvičiskom mas pravdu ale zasa je rozdiel pes a pes.Ak mas doma len hyperaktivnu borderku ktora je sice otravna ale zasa neublíži ani zlodejovi tak ju mozes naucit vela veci doma.Ale ak mam doma časovanú bombu radsej by som tomu trénerovi aj cestu preplatila,len aby pes bol 100%bezproblemovy.