Agresívny pes

8. sep 2024

Ahojte náš pes sa razom hrozne zmenil máme bernskeho psa kupovala som ho s tým že sú to väčšinou vraj priateľské a neagtesivne psy má skoro pol roka ešte je to šteňa od malička hyperaktívne ale teda posledné dni sa hrozne zmenil. Akože jasné stekal na nás aj predtým brala som to normálne ako hru ale teraz on začne úplne vrcqt štekať cerit zuby a akoby ide do nás skočiť aj tými zubami ide na nás. Už sa ku nemá každý aj boji ísť robí to aj na nad aj keď nás pozná neposlúcha vôbec iba keď držím piškótu vtedy posluchne každý povel čo pozná čiže sadni ľahni ostan fuj daj pac toto všetko vie ale robí to len za odmenu. Myslím že sa mu venujeme dostatočne na cvičisko nechodíme pretože doteraz sa to dalo pekne zvládať a hlavne nemám možnosť ani priestor tam chodiť to nebudem rozpisovať. Ja už neviem čo s tým skúšala som všetko čo som si naštudovala nevšímať si ho ale teda on mi príde až agresívny a potom ale razom skludnitl. Pohybu má dosť ja už neviem

skumavka
8. sep 2024

Myslím, že si tu už písala, naozaj neviem, aký zázrak čakáš. Evidentne psovi nerozumieš a on vás nemá za autority, ale cvicak odmietas. Bol fakt super nápad zaobstarať si takéto plemeno s vedomím ze na cvicisko s nim nemôžem/nedokážem chodiť.

biba_18
8. sep 2024

je to pubertiak. hádam nebude poslúchať mamu 🤦‍♀️ treba byť prísny a hlavne dôsledný. a určite netolerovať nejaké vrčanie a cerenie zubov…

biba_18
8. sep 2024

@skumavka je vôbec hlúposť zaobstarať si akéhokoľvek psa ak sa mu nevieš venovať. pri veľkých plemenách je to iba hrozivejšie a možno nebezpečnejšie…

autor
8. sep 2024

@biba_18 no len teda robí to čoraz častejšie a nič si nerobí z toho už neviem ako ho to naučiť

@biba_18 ale ja sa mu venujeme ja len nemám čas chodiť na cvicak je to v čase víkendu kedy mám iné aktivity to ale neznamená že sa mu nevenujem vravím doteraz to bolo fajn

natall113
8. sep 2024

Neviem načo ti je taký pes. Prečo odmietaš cvičak? Je to cesta si myslím. Ak nechceš nikde chodiť existujú tréneri čo prídu aj domov

autor
8. sep 2024

@natall113 hľadala som takých ale nenašla som som z okresu Púchov. A prečo na čo mi je taký pes? Nechápem píšem že doteraz bolo všetko ok a sem som si prišla po radu či je to znak agresivity a čo s tym

autor
8. sep 2024

@natall113 to asi ako keby keď tu niekto píše že ho neposlúcha dieťa napíšem na čo ti je také dieťa chod ku psychológovi 🤣

autor
8. sep 2024

Nech ti ho tam vycvičia keď to nevieš 🤣

pribinak
8. sep 2024

Ty tu už píšeš asi 10x.

Fakt si si nič, ale nič nenasdudovala o psoch? Veď ty sa cudujes uolne prirodzeným veciam

Nájdi di trénera a nech tá poučí

maca1984
8. sep 2024

Pes potrebuje autoritu.
Ak ju nemá " skáče po hlave "..
Evidentne ju u vás nemá.
Ak sa vykašleš na cvičák.
Good luck
Potom neskôr nezabudni napísať, kam by si toho psa mohla do akého útulku strčiť, či ktorý veterinár ho uspí

gejb
8. sep 2024

Precitaj si ešte raz všetky rady co ti tu ľudia písali a nieco z toho si aj zober k srdcu.
Ale keď si sa ho bála už keď mal 10 týždňov, tak ten pes nebude pre vás vhodný. Podarujte ho skúseného chovatelovi lebo to nedopadne dobre.

natall113
8. sep 2024

Nie, nieje to to isté, pes sa zaobstarava podľa toho aké to je plemeno na čo je vhodné atď. Ten pes má pol roka, keď ho nevieš zvládnuť teraz čo budeš robiť keď bude väčší?

inom75
8. sep 2024

Robis si srandu, ale 1,5 rocne nevychovane dieta dokazes "ovladnut", ale 1,5 rocny nevychovany pes ti moze aj zabit dieta!

macilaci
8. sep 2024

Koľko má? Podľa reakcií ostatných asi mesiacov?

inom75
8. sep 2024

Odkial ho mas? Od mnozitela? Vies, kde su surodenci? Maju tiez take spravanie?

autor
8. sep 2024

@inom75 ja si srandu nerobím ale aj v dnešnej dobe vedia aj deti ublížiť...
Prišla som sem po radu a nie počúvať ako ho nezvládal a mám ho dať preč.

@inom75 ako mám vedieť či sú to mnozitelia? Nemá papiere to je pravda ale neviem. Rodičia vyzerali byť kľudni.

@macilaci bude mať pol roka

simca06022011
8. sep 2024

Treba ho zacat vychovavat a cvicit, psy skusaju, potrebuju pevnu ruku. bohuzial vela ludi si mysli, ze pes je plysacik a ak raz ma povest mileho psika, tak je to samozrejmost. No nie je. Ja mam viszlu, je to poklad, a aj tak v tom veku skusal, nie raz sme mu museli ukazat kde ma miesto u nas doma, ako pol rocny skusal vyskakovat aj do dcery napriklad. AK to nezvladas ty, tak su cvicaky, a trenery, pogoogli, pridu poradia. Ty sa nemas co psa bat... ved je tvoj. AK sa ho bojis, tak si predstav co budes robit ked bude mat 50kil.

Psa treba CVICIT. Nie si dat skakat po hlave. Moj by na mna vrcal a ceril zuby, tak by videl, ze taku nehrali este. Lenze kludne to moze byt IBA to, ze skusa. A to si sama ako lajk, aboslutlne neporadis.. a este kym prejde puberta si uzijes.

Ak tvoj pes nema papiere, tak ho mas od mnozitela, riadna chovna stanica ma psov s PP.

simca06022011
8. sep 2024

mimochodom doteraz bolo vsetko ok... ??? vsak ma len pol roka :D este je to stena nevychovane :DD

inom75
8. sep 2024

Tak je to samozrejme mnozitel, ked je bez PP. To by si mala vediet.... Fakt si nemala kupovat psika, ked nemas skusenosti.

autor
8. sep 2024

@simca06022011 veď sa snažím on pozná povely ale razom si z toho akoby nič nerobí posluchne všetko len keď držím v ruke niečo na jedenie. No a na to stekanie a vrčanie na mňa nezaberá zatiaľ nič nič si nerobí zo žiadneho trestu

autor
8. sep 2024

@inom75 ale ja som už mala psov a nebol nikdy problém.

inom75
8. sep 2024

A aku formu trestu pouzivas?

autor
8. sep 2024

@inom75 tak vždy poviem fuj niekedy ho za to zavriem do voliery čo je ale dosť problém ho tam dostať. v podstate akýkoľvek trest je dosť problém pretoze mi vždy ujde 😑

macilaci
8. sep 2024

Tak v tomto veku je to normálne. Chce sa hrať, s hocikým. Potrebuje určiť hranice. Vyberá si vodcu svorky. Ak nezvládate fakt len cvicitel.
A či je PP či bez je to tak..

autor
8. sep 2024

@macilaci takže nemusí to ešte znamenať že takýto ostane však. Ja dúfam že trochu skludnit ale on by len jedol a skákal už mi vyskoči skoro až na tvár neviem ho to odnaucit skúšam dať odmenu keď neskoci ale teda zatiaľ to moc úspešne nie je

wolf_
8. sep 2024

1. zdvihnúť zadok a dobrý tréner
2. psa darovať
V inom prípade som si viac ako istá, že toto dobre nedopadne.

inom75
8. sep 2024

Ako ti moze pes ujst? Tak pri vycviku pouzivaj stopovacku!

inom75
8. sep 2024

A voliera nema byt trestom!!!!!

koniarova
8. sep 2024

Dnes bola doobeda na JOJ relácia o výchove psov a bol tam presne tvoj pes. Pozri si to,ak sa ti dá.

wolf_
8. sep 2024

Inak v tej voliére si myslíš, že ten pes "akože za trest" robí čo? Spytuje si svedomie? Pes nie je človek 🙂

Nehovoriac o tom, že spájať voliéru (ktorá by mala byť jeho bezpečné miesto spojené s pozitívnymi asociáciami) s "akože trestom" a ešte ho tam zjavne aj nasilu nejak dostávať je už len samé o sebe blbosť.

wolf_
8. sep 2024

Povieš "fuj", ok. A vysvetlila si tomu psovi čo to fuj znamená?