7-mesačné šťeňa má časté hnačky

24. aug 2024

Zdravim potrebujem surnu radu. Mam stena 7 mesacne a riesime momentalne casty problem hnaciek. Vcera som zaniesla vzorku na koprologicke vysetrenie, pes je na kvalitnych granuliach od stenata, uz sme skusali teraz menit granule ktore su uz aj hypoalergenne ale nepomaha ma stale hnacky, od vcera zasa a to bol pred tyzdnom na antibiotikach ktore nejak extra nezabrali. Veterinarka odporuca barf stravu a povedala ze ak bude cez vikend hnackovat mam rovno prejst na maso, ze mam dat kuracie chrbty alebo trupy do pondelka-utorka kym pridu vysledky a dohodne sa co dalej. Potrebujem surne poradit nakolko som uplny amater v barf strave, co mu dat? Je to velmi narychlo. Neviem ani krmnu davku na den, ci davat maso izbovej teploty alebo ked kupim chladene tak take chladene. Pes ma 7 mesiacov a cca 19kg. A ci staci ze dam len ten kuraci trup/chrbty. Zatial je to otazka len do utorka kym sa neporadime po vysledkoch co dalej. 😔

pribinak
24. aug 2024

Môžeš pridať aj vajce zeleninu a vločky, ryžu a ovocie

rozculena
24. aug 2024

práve kuacinu by som nedávala,to je najväčší alergén

autor
24. aug 2024

@pribinak len ten trup je dost velky dala som ho na polovicu 😔 neviem ani ake mnozstvo je to velmi narychlo vsetko 😔 co zo zeleniny a ovocia moze?

autor
24. aug 2024

@rozculena bolo mi to poradene od vet ako rychlo alternativu ak sa to teraz cez vikend nezlepsi, viem ze je kuracie alergen, je to len otazka do pondelka-utorka aby som mu mala co dat jest

pribinak
24. aug 2024

Mrkvu hrách kaleráb brokolica karfiol zemiaky tekvica ale musíš skúšať čo zapasuje a čo nie

Ovocie jablko banán melón čučoriedky jahody ….

Určite nie abikado hrozno cesnak uhorka

Ja dávam morčacie masko, teda aspoň nášmu veľmi chuti

autor
24. aug 2024

@pribinak ta zelenina sa dava surova?? A preco nie uhorka?? Vraj uhorka sa moze… ja potrebujem vyriesit otazku len 2 dni aby nebol hladny 😔😔

pribinak
24. aug 2024

Aj surová aj varená

colsami
24. aug 2024

Ak potrebujes riesit dva dni, treba mu dietnu stravu, a nie "nejaky barf" ked clovek nevie ako to ma vyzerat - este moze byt horsie. Bude mu stacit cista ryza+ varene kuracie masko pol na pol, nech si jeho creva konecne oddychnu. Dietnou stravou nikdy nic nepokazis. A po malych mnozstvach a castejsie. Vobec mu na dva dni neuskodi menej jedla.
Kuracie vobec nie je nejaky strasny "alergen", je to najcastejsia "povera" co sa hovori medzi vselijakymi psickarmi (najma neznalymi), pretoze realne to tak v praxi nie je.

A treba spravit vsetky vysetrenia, hematologiu, biochemiu, koprologia OK ze sa robi, protozoa, parazity aj bakteriologiu s ATB s citlivostou, potravinove alergeny... Kym neabsolvuje od zakladnych vysetreni vsetky tieto, zbytocne budete len tak na skusku riesit hypoalergenne granule ci "barf", ak ho clovek neovlada.

Este by som sa spytala aku presne znacku a radu krmite, plus ake plemeno je psik?

medda_beda
24. aug 2024

Vyskúšaj probiotiká môže mať totálne rozhádzaný žalúdok.Včera som vyhodila obal, by som ti napísala aké pomohli nám.

autor
24. aug 2024

@colsami ryzu a maso nemoze to sme uz pri hnackach skusali, vobec nepomaha… barf stravu budem brat priamo od veterinarky mixovanu, ano, ja barf neovladam preto sa snazim “prezit” tieto 2 dni

autor
24. aug 2024

@medda_beda chcem aj probiotika, mame v plane kupit

colsami
24. aug 2024

No ak mu teraz dietna strava (ryza s maskom) nepomoze zastabilizovat travenie, tak nieco pestrejsie mu len tazko pomoze pocas hnaciek...

A tie granulky, ktorymi krmis?

danielahamar
25. aug 2024

Obilniny, kura,tekvica,ryby sú u našeho psa alergén

maria1989
25. aug 2024

Skus aj ineho veterinara. Over predtym recenzie.