Pôrod Trstená versus Dolny Kubin

kacicka1123
30. aug 2021

Pekny vecer ,kedze som nenasla novšie skusenosti ako v roku 2018 na tieto dve pôrodnice ,najdu sa tu mamičky čo tam rodili tieto roky ? 2020/2021 ?,kedze sa obe zrekonštruovali ,tak neviem do ktorej skôr ísť ...niekto chváli personal DK a niekto zas Ts ,skor som pocula kritiku na nemocnicu v Trstenej ...ako prebiehali vase pôrody v tych nemocniciach? Skusenosti so sestričkami a podobne? Dakujem ! Porod mam coskoro a neviem kde mne a drobcovi bude najlepsie 🙂

miniminka
30. aug 2021

@kacicka1123 rodila som v 2013 a 2020 v kubine. Personal vyborny oba roky ale teda rozdiel vo vybaveni je 100 a jedno. Uplne super zrekonstruovane izby, konecne aj sprcha s wc na izbe plus tv ako ceresnicka na torte. S trstenou skusenosti nemam. 🙂

kri_stin
30. aug 2021

@kacicka1123 ahoj ja som rodila v TS v roku 2019 a nebola som vôbec spokojná...personál ako aspoň ja som vychytala neskutočne drzu sestričku ktorá má stále ponižovala, keďže som mala komplikovaný pôrod bola som prvorodička nevedela som čo má čaká. Bola neskutočne drzá hovorila mi prečo kričím pri tlačení či chcem aby ohluchla, nakoniec mi malinku pomáhali vytlačiť. Ešte mi zle pychli epidural pri ktorej som bola celá spuchnuta, necítila som si nohy, potom ma museli od nej odpojiť.
Veľmi zle skúsenosti mám, v budúcnosti plánujem ísť do DK aj kvôli dobrým skúsenostiam, poznám pár maminiek ktoré si to tam chválili. 😉 Daj vedieť ako si sa rozhodla, prípadne napíš ako si bola ty spokojná.

kri_stin
30. aug 2021

zabudla som podotknúť že má s pychnutou epiduralkou poslali do sprchy "samú" kde som spadla a narazila si nohu, neviem čo by bolo keby som spadla na brucho. Proste nezodpovedný personál.

dzulik_
30. aug 2021

Trstená 2018 - bola som spokojná, sestričky boli celkom fajn, ale ten stres pred každou vizitou, žiadne podprsenky, nohavičky už vôbec nie, stále pozerali medzi nohy, stískali prsia 😠 museli sme mať na izbe poriadok, nič vyložené na stolíku.. pôrod bol fajn, vychytala som dobré lekárky, ale pôrodná asistentka mala sprosté reči, stále na mňa hučala počas pôrodu a nakoniec mi tak tlačila na brucho, že som mala modrinu ešte 2 mesiace.. nohy mi vyložili kamsi do nebies, priviazali remeňmi, vraj aby som nekopala a pri pôrode bolo snáď 10 ľudí, chodili hore dolu stále.. myslela som, že to tak robia všade, veď prvorodička, nemala som s čím porovnať 🤷‍♀️
Dolný Kubín 2021 - oproti Trstenej 100 a 1. Na vzdychárni súkromie, aromalampa, sestričky milé, pri pôrode 1 lekár a 1 pôrodná asistentka, keď som o niečo požiadala mi vyhoveli a pýtala som sa čo mi dávajú, tak všetko vysvetlili. Žiadne tlačenie na brucho, žiadne hučanie, úplný kľud a pohoda, aj po pôrode super starostlivosť, taktiež sestričky z novorodeneckého milé a ochotné, fakt nebolo čo vytknúť. Po pôrode mi hneď bábo priložili a sestrička sa pýtala či môžu vyšetriť, zmerať a zabaliť. Priestory pekné, čisté, nové, telka na izbe 🙂 bábo už bolo pri mne, v Trstenej hoci som bola na rooming-in mi ani po mojich opakovaných prosbách bábo nenechali celý čas, vraj si mám oddýchnuť, kým sa dá.
Takže za mňa Dolný Kubín 👍🏻
Totiž v Trstenej som bola počas tehotenstva na pohotovosti a toľko arogancie a povýšeneckosti som už dávno nezažila, síce priestory vyzerajú pekne aj v Trstenej, ale personál je rovnaký ako bol... a tiež im pacientky od určitých lekárov nie sú po vôli 🤦‍♀️

kri_stin
30. aug 2021

@dzulik_ presne takého názory počúvam aj ja na DK takže super😊keď niekedy pôjdem po druhé tak určite do DK,mňa tiež TS sklamala a ako píšeš to iste som zažila aj ja po pôrode na izbe.

dzulik_
30. aug 2021

@kri_stin ja som fakt rada, že som sa takto rozhodla, lebo doteraz som mala celkom fajn názor na Trstenú.. ale keď v DK rodila zdr.sestra pracujúca v Trstenej, tak asi to o niečom vypovedá 🤔

denkabemommy
7. sep 2021

2 pôrody v Trstenej, prvý bol kadejaký (11/2017) s dr, ktorý odišiel do DK (takže nekomentuje ale nástrih po zadok, ktorý nebol potrebný rodila som dieťa pod 3kg a šitie bez poriadneho umŕtvenia vypovedajú o ňom dosť) 😅🙈. Za to druhý pôrod (11/2020).. od príjmu (8.30) po pôrod (21.00) som bola celú dobu sama na sále, celý čas som mala k dispozícii pôrodnú asistentku aj sestričku, kedykoľvek stačilo zazvoniť do 5 sekúnd boli pri mne. Sám primár sa ma prišiel 2x spýtať, či mi nič nechýba, nie som hladná... 😅 Samotný pôrod nádhera, krásny, rešpektujúci prístup žiadny nástrih!, vďaka znalostiam doktora o masáži hrádze, dr aj sestričky veľmi milé celú dobu, veľká podpora, žiadna arogancia, vôbec sa mi nesnažili urýchliť pôrod oxytocínom, (dostala som magnezko), bonding po pôrode, na izbe sme boli 2, vlastná kúpeľňa, taktiež dieťa na izbe, všetky vyšetrenia dieťaťa boli možné urobiť na izbe (okrem sona nožičiek), laktačná poradkyňa bola tiež samozrejmosťou 2x denne a mala naozaj znalosti, neodbila matku,, nemôžem povedať vôbec nič negatívne, okrem jednej arogantnej sanitárky bolo všetko super..