Ľudová liečiteľka - Kysuce

dailys
26. dec 2021

Pozná niekto dobrú ľudovú liečiteľku ( babičku čo sa venuje bylinkám a modleniu ) na Kysuciach?

erika1158
4. feb 2022

@dailys Dobrý deň chcela som sa vás opýtať či ste sa dozvedeli o neakej bylinkárke. Tiež by ma to zaujímalo . Ďakujem za odpoveď

dailys
autor
5. feb 2022

@erika1158
Dobrý deň,pani Erika, vôbec,tie čo boli na Skalitom,v Klokočove a Turkove,tie už zomreli😔

erika1158
5. feb 2022

@dailys Ďakujem velmi pekne za odpoveď. Včera som čítala na stranke . Jedna pani písala že v tom Klokočove to prebrala dcera , ale či to je pravda neviem. Prajem pekný deň

ivkasu
5. feb 2022

@dailys Ahoj, mne viackrat pomohol pan, ktory miesa bylinne caje. Ma aj web stranku (liecba bylinkami). Vola sa Chreňo. Vzdy mu do e-mailu napisem aky mam problem, ake lieky beriem a on namiesa zmes bylin. 😉

dailys
autor
7. feb 2022

@erika1158
Ďakujem pekne, skúsim niečo o nej zistiť, rada by som k nej zašla s dcérkou.

dailys
autor
7. feb 2022

@ivkasu
Ďakujem,ale zrovna takéhoto bylinkara nie,v Čadci je tiež takýto pán čo mieša čaje, volá sa pán Olešňan,ja by som skôr takú babičku,čo prevára vodu a venuje sa zľaknutiu urieknutiu dieťaťa.Potrebovala by som pre dcérku,lebo každú noc zo spánku strašne kričí.😔

erika1158
7. feb 2022

@dailys Dobre ránko, aj ja zistujem o nej informácie tiež by som tam potrebovala so synčekom. Kedysi som u starej pani na klokočove bola a veĺmi pimohla. Tak dúfam že to naozaj prebrala jej dcera. Ak by ste sa o niekom dozvedela chcela som vas piprosit o info.

krkavcia_mater
7. feb 2022

@dailys Poďľa sčítania obyvateľov sú Kysuce najkatolickejšie. Nemali by ste potom bojovať proti bielej mágií, okultizmu? 🤯
Slovenský exorcista Maretta gréckokatolík má ženu z Klokočova, ten by vám vedel porozprávať, čo vďaka bielej mágií ľudí trápi.

dailys
autor
8. feb 2022

@erika1158
Ak sa niečo dozviem, samozrejme by som vám dala vedieť 😉

b2759
22. apr 2022

@dailys dobrý deň. Skúste si kúpiť knihu 'Tradičné liečiteľstvo a ľudová mágia na horných Kysuciach od Jozefa Marca. Píše tam veľa zaujímavých vecí, okrem toho aj rôzne recepty na ľak, ako napríklad voda s ligurčekom, čistec.. Osobne som vyskúšala len čistec, ten mi pomohol skoro vždy. 🙂

dailys
autor
26. apr 2022

@b2759 ďakujem, za tip🙂

magnumkompozitum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magnumkompozitum
9. máj 2022

výborne a čo tá kniha od Marca, to nie je reklama?

zuzanalaura2015
10. nov 2022

@erika1158 dobrý vecer prosim vás neviete či to prebrala jej dcera dakujem moc

magnumkompozitum
10. nov 2022

zavolajte 0905325352

erika1158
14. nov 2022

Dobrý večer neviem nepodarilo sa mi to zistit.