Veľké bábo a autosedačka

zabina27
26. okt 2014

Ahojte, potrebovala by som poradiť - náš malý je z tých väčších bábätiek, mal 5 mesiacov a už má cez 9 kg a viac ako 70 cm no a pomaly vyrastá z vajíčka, autosedačky. Ako ho voziť, keď ešte sám nesedí? Sú dobré tie polohovateľné autosedačky? Vajíčko je do 10 kg, ale už mu z neho trčia nohy, takže už nimi dočiahne na sedadlo auta, asi mu to už dlho pohodlné nebude, väčšiu autosedačku sme dostali, ale tá je už pre sediace deti. Ako ste to riešili, tie, čo máte tiež budúcich veľkých chlapov? 🙂

strasska
26. okt 2014

@zabina27 sedacku treba menit az ked z nej dietatku pretrca hlava, nohy v tomto smere nie su smerodajne. 😉 snazte sa co najdlhsie vydrzat vo vajicku, lebo to je najbezpecnejsi sposob prevazania dietatka v aute

strasska
26. okt 2014

@zabina27 a teoreticky, kedze ste aj vahovo vacsi, by som asi ak uz, tak sla do sedacky v kategorii 0-18kg, ktora je viac polohovatelna ako ostatne vacsie sedacky a je mozne ju zapinat aj proti smeru jazdy, co je pre dieta najbezpecnejsia poloha

didi51100
26. okt 2014

@zabina27 moja kamoska ma 7mesacneho syna, kt. ma vyse 10kg a viac ako 80 cm. tiez museli uz prednedavnom kupit novu autosedacku a rozhodli sa premodel Ultimax od Concordu. To je autosedacka kategoroe od 0 do 18 kg a da sa velmi dobre polohovat, takze babo sa v nej pohodlne vyspi a vobec nevadi, ze este nesedi. Inak ta autosedacka sa da upevnit v aute v smere aj v protismere jazdy, co je pre deticky asi bezpecnejsi sposob sedenia v aute.

zabina27
autor
26. okt 2014

@strasska noo, asi budeme musiet kupit nejaku medzi sedacku... takze az ked hlavicka pretrca? viem, ze proti smeru je bezpecnejsie, len sa mi zda, ze si za chvilu nebude mat kam natiahnut nozicky 🙂

didi51100
26. okt 2014

@zabina27 ano, az ked hlavicka precnieva z autosedacky. nozicky si stale vie skrcit alebo vylozit vyssie, hlavicku nie. 😀 a ked je taky valibuk, coskoro sa posadi a date ho do vacsej autosedacky. 🙂

janulina.k
26. okt 2014

@zabina27 my mame tiez krpca vacsieho a mali sme nastastie aj vacsie vajicko, vydrzal tam az do 8.mesiaca, kedy vlastne zacal poriadne sediet. mali sme Casualplay Prima Easy 🙂

zabina27
autor
26. okt 2014

@didi51100 no praveze sa bojim, ze ked je taky valibuk, ze mu bude zatazko tu vahu ovladat a nejako ju udrzat v inej ako leziacej polohe 🙂

havana_frost
27. okt 2014

@zabina27 Ako píšu baby, hľadajte v kategórií 0 - 18 kg, tam sa sedačky dajú otáčať do oboch smerov jazdy (niektoré). Mne sa tam páčil buď ten Ultimax od Concordu (ale je to užšia sedačka) alebo Sirona od Cybexu - ale tá je dosť drahá, okolo 400. Ak dieťatko už vie sedieť, tak je to pre neho zbytočná kategória, ale je to presne pre takéto, veľké ale ešte nesediace.