Vajíčko Kiddy Evoluna i-Size 2

mipaga
15. jan 2024

Ahojte,
kúpili sme toto vajíčko, auto máme Ford S-max. Keď som doň vajíčko nainštalovala, tak mám pocit, že nie je úplne pevne na sedačke a hýbe sa do strán. Je to normálne?

nikiki29
15. jan 2024

@mipaga mám iné vajíčko, ale každá isofix základňa sa dá mierne pohybovať do strán, pretože oká isofixu sú širšie ako isofixové ramená sedačky. Ale pohyb by nemal byť nejako výrazný.
Skontroluj či máš dobre pritlačené vajíčko o opierku sedadla v aute a či náhodou noha nie je nastavená príliš vysoko.

mipaga
autor
15. jan 2024

@nikiki29 pritlačené je, celé by malo byť dobre nastavené, len toto ma zneistilo. Máme nové auto a prvýkrát s isofixom, tak som sa zľakla, že budeme musieť ešte aj sedačku kupovať druhú 🙈 ďakujem za radu 😊

gumkac19
20. aug 2024

@mipaga ako ste spokojní s vajickom? Obzerám ho ale stále váham
Ďakujem

mipaga
autor
25. aug 2024

@gumkac19 ahoj, vajíčko je fajn, ale podľa mňa skôr pre útlejšie deti. Náš má 10m, necelých 10kg (veľkosť nosí 80) a je tam veľmi stlačený, hlavne teda plecia a ruky. Ale zas asi mu to veľmi nevadí, lebo cestu do HR a späť prespal skoro v kuse. Na dĺžku je dobré, ešte má miesto. Páčilo sa mi aj to, že sa dá dať do ľahu, ale teraz mi to už nepríde veľmi dobre spravené, lebo má vtedy viac pritlačenú hlavu a hrudník. Celkovo je dosť ťažké, tak ho mám radšej stále v aute a malého prenesieme na rukách. Znovu by som ho už ale nekúpila. Ak máš možnosť, tak si radšej vajíčko odskúšaj pred kúpou, ale možno vám sadne lepšie 🙂