Vajíčko do auta Kia Rio 2013

daniela_p
13. máj 2022

Ahojte 🙂 môžete mi poradiť vajíčko pre novorodenca? Máme auto KIA Rio 2013, a asi tam nie isofix, resp. vôbec sa nerozumiem tomu 🙊 ďakujem 😊

sapetka
13. máj 2022

@daniela_p najlepsie sa pozriet do auta a uvidis ci mas alebi nemas isofix. Tiez pri vybere vajicka sa niekde da zvolit typ vozidla a ti vyhodi ci pasuje alebo nie. Ak nemas isofix musis len obycajne vajce na pas kupit..

daniela_p
autor
13. máj 2022

@sapetka manžel povedal, že nemáme, tak hádam to dobre pozrel 🙈😁 a vieš mi aj odporučiť nejaké dobre stránky na to? 🙂

sapetka
13. máj 2022

@daniela_p uprimne v takychto vajickach bez isofixu nemam prehlad.

mimaan
13. máj 2022

@daniela_p ahoj. Je mozne kupit zakladne, ktore sa upevnuju bezpecnostnym pasom, napr. https://www.brendon.sk/joie-gemm-base-black-pod...

My sme mali britax takto v Renault Clio. Vyuzivala som caste vyklikavanie. Urcite super vec. Len musis viac pogooglit.

daniela_p
autor
13. máj 2022

@sapetka myslela som stránky kde sa da navodiť typ auta a nájde mi sedačku 🙂 nemyslela som konkrétne typ vajíčka bez isofixu 🙂
@mimaan super ďakujem pozriem si to 🙂 nevedela som, že také niečo sa dá kúpiť do auta bez isofixu a potom na to sa dá dať vajíčko s isofixom 😊

mimaan
13. máj 2022

@daniela_p Vajicko nema osobitne isofix, to co robi z vajicka "isofix" je zakladna, ktora sa da pripojit k isofixu v aute (ktory nemas), ale zakladna pripojitelna pasmi. Fakt popozeraj, inak to v tvojom aute budes musiet riesit iba pasanim vajicka pasmi.

katesocka
13. máj 2022

Všade čítam chválu na Cybex Aton M, dá sa pútať aj s pásmi, isofix nie je treba.

katesocka
13. máj 2022

Prípadne sa skús poradiť na fb v skupine Deti v aute

daniela_p
autor
13. máj 2022

@mimaan ďakujem krásne za info 🙂

daniela_p
autor
13. máj 2022

@katesocka ďakujem, presne na tú som už pozerala 🙂

evkao
13. máj 2022

@daniela_p Cybex Aton M, Nuna Pipa Next, Klippan Dinofix, ...

panda21
13. máj 2022

Klippan dinofix, cybex aton M, Nuna.. Do klippanu sa zmestil aj 2 ročný syn 🙈

jolana2804
13. máj 2022

Pochybuju, že v autě z roku 2013 není isofix.

daniela_p
autor
13. máj 2022

@jolana2804 tiež som to hovorila manželovi, tak neviem či to zle pozrel alebo čo 😁 musí to teda ešte raz skontrolovať 🙂