Úzky podsedák do auta medzi sedačky

lylyjana
18. jún 2023

Viete prosim odporucit nejaky podsedak BEZ isofixu, ktory vojde medzi dve sedacky do stredu?
Cakame navstevu a mame 2 autosedacky a potrebujem este dat jedno 7r dieta do stredu tak by som to chcela vyriesit kupou podsedaka.
Dakujem

ingrid2304
18. jún 2023

@lylyjana Nepomôžem s podsedákom, ale najstaršie dieťa (viac ako 3 roky) môže sedieť v strede bez sedačky/podsedáka, ak sú vzadu tri deti.

andrea_prestastna
18. jún 2023

@ingrid2304 co? To co je za blbost? Ty by si svoje dieta tak posadila???

anjelicek26
18. jún 2023

@ingrid2304 nemoze.

Kazdopadne jedno dieta v autosedacke dopredu, druhe dozadu, normalny podsedak (alebo od rodicov toho 7 rocneho sedacku c.3 nainstalovat) a ty doprostred... alebo doprostred nikto. Dieta na prednom sedadle (v dobrej autosedacke) sediet moze, len sedadlo dozadsie dat.

zuzinka888
18. jún 2023

@anjelicek26 moze, je to dokonca v zakone.

anjelicek26
18. jún 2023

@zuzinka888 to si rada pozriem, ale v zakone prosim. Dieta moze sediet v aute len v autosedacke kategorie I,II,III, kym nedosiahne vysku 150cm a vek 12 rokov. noviny.sk neberiem ako nejaky precedens, navyse pri autonehode je pasu uplne volakde, ci to dieta "mohlo" uprostred byt bez, kedze mu bude vedeny cez krk a ho uskrti...

luliu
18. jún 2023

@anjelicek26 to čo si napísala platí len pri sedadle vpredu, vzadu môže byť bez podsedak 7 ročné dieťa.

anjelicek26
18. jún 2023

@luliu co citam znenie zakona, tak to plati pre vsetky sedadla. Vyska a/alebo vek. Vravim rada sa poucim, ked to je inak, ale prijde mi to nelogicke vzhladom na bezpecnost.

zuzinka888
18. jún 2023

@anjelicek26 skus vyguglit, ani nam sa to nezdalo- normalne rodinna hadka sa strhla- svagrov brst je policajt a povedal ze toto pokutovat nemozu. Ja netvrdim ze je to spravne a bezpecne, ale autosedacky a podobne srandy su povinne poslednych 15-16 rokov. Este pamatam ako sme sli z porodnice z najstarsim synom 19 len tak v naruci a synovec 3r.sedel vedla mna len tak ani pasy v zadu sme nemali. Teraz by mi to pride🙅‍♀️🙅‍♀️🙅. Ale je to koli vynimkam koli starsim autam uzkym, malym, starsie rocniky kde nevojdu tri sedacky a niekedy ani rodic ak je xxl.

anjelicek26
18. jún 2023

@zuzinka888 ved hladam nevidim to ;( Vynimka Bola kedysi kvoli autam,co nemali vzadu pasy,Ale Take sa snad Uz Ani nevyrabaju.

inana11
18. jún 2023

@zuzinka888 ano,pred 15 rokmi sa to zaviedlo alebo kedy… a v tej dobr bolo omnoho menej aut ako je dnes… mna naši na škodovke tiež vozili nepriputanu a som tu ale vtedy jazdilo 5 aut po dedine za den… a čo sa týka bezpečnosti,ja svoje deti vždy priputavam a aj ak veziem cudzie. A v tom zdieľanom kúsku nejakého článku sa píše o preprave v obci

zuzinka888
18. jún 2023

@anjelicek26 no a asi zabudli novelizovat zakon.Nic neobvykle.Nevyrabaju ale niektore auta este stale jazdia.

lilope
18. jún 2023

@lylyjana čo znamená úzky? Koľko cm? Však jednoducho umiestni si do auta dve autosedačky, odmeraj koľko miesta ti tam zostalo. Zapni internet, vyhľadaj podsedáky a pozri rozmer šírky. Neviem či ti vie niekto lepšie pomôcť ako ty sama sebe. My nepoznáme tvoje auto ani sedačky a nevieme koľko miesta tam na to máš.

ak_tak0202
18. jún 2023

554/2006 Z.z. o povinnom používaní bezpečnostných pásov a detských zadržiavacích zariadení §7 ods 2

vulka
18. jún 2023

@lylyjana Určite taký existuje. Mali sme ho. Bol celý z plastu, nie z polystyrénu. Ale značku už neviem. deti vyrástli.

lija22
18. jún 2023

ja mam tak, pre predstavu volvo s60, autosedacka a dva podsedaky. tento je najuzsi aky som nasla
nania topo comfort ( sirka 38cm)
ak si z okolia za poziciam ti, mam ich dost ;)

vulka
18. jún 2023