Rotujúce autosedačky

eryykah
10. feb 2015

Skusenosti s Britax/Romer Dualfix, Cybex Siroco alebo Maxi Cosi AxisFix ktore sa daju rotovat 360 stupnov?

babatkoling
11. feb 2015

Neviem, co volas rotovanie 360 stupnov ale my mame Britax, ktoreho zaklady ostavaju utiahnute pasom a samotna sedacka sa da otocit v smere alebo proti smeru jazdy. Teda sedacku musis aj s 'podstavcom' vybrat z auta, prelozit samotnu sedaciu cast, znovu ju upevnit v tych zakladoch a potom spat do auta...
My nemame ISOfix v aute.

yanni
11. feb 2015

@babatkoling to nie je taka. Rotujuce su tie, co sa na tom zaklade daju otocit aby si lepsie vybrala alebo vlozila dieta. Zapasas a otocis zase do spravnej polohy. Aspon tu v Nemecku pod rotujucom rozumiem toto.
To co ty opisujes je obajsmerna, cize taka, co sa da pouzivat aj v aj proti smeru jazdy.

zamilion
11. feb 2015

o 360 stupnov? ja som mala romer, tá rotovala o 180 stupnov

babatkoling
11. feb 2015

Jaj, tak to musi byt nieco nove. Teda nie som odbornik, ale tusim som to este nevidela 🙂

eryykah
autor
11. feb 2015

@babatkoling myslené je, ze mozu rotovat na základní a mozem dieta otocit v sedacke aj pocas jazdy. Ja prave premyslam nad Britax dualfix nakolko maxi cosi nam.do auta nesedi a u cybexu sa bojim.ze.rychlo vyrastie. Len vysledky testov ma zastavili v kupe 😒

yanni
11. feb 2015

@babatkoling mozem sa opytat aku presne Britax mas? Ja prave pokukavam po takych obojsmernych, co sa daju pouzivat do 4. rokov. Len tu v DE su nehorazne drahe a maly vyber. Tie co su na trhu, kazda mi v niecom nevyhovuje. V USA ich mas na tisice, len zase take hebedo odtial objednat, no neviem. Musime nieco vymysliet.

yanni
11. feb 2015

@zamilion no rotujuce 360 stupnov asi ani neexistuju. Tie do oboch smerov jazdy su 180, tie rotujuce 90 stupnov.

babatkoling
11. feb 2015

Uz viem! Britax robi Dualfix a ten sa toci na baze o tych 360 stupnov. Ale skusenosti nemam.

zamilion
11. feb 2015

@yanni tie rotujúce sú 180, lebo 90 do jednej strany a 90 do druhej strany, podľa toho, na ktorej strane ju v aute máš 😉

babatkoling
11. feb 2015

@yanni Musim to kuknut, je v draheho aute. My sme teraz uz postupili na Britax Reinassance, lebo ten prvy Britax je uz len tak tak... Ale bola to sikovna sedacka, 2 roky hore-dolu UK - SK a doverovala som tomu...
Len je taka trosku mensia, taky krizenec medzi vajickom a vacsimi sedackami do 18kg, ono sice pise do 18kg, ale tento novy Britax je tiez do 18kg a o kus vacsi.

yanni
11. feb 2015

@babatkoling aha to je ta jedna z tych najnovsich. A iso fix. my mame dve auta, jedno s iso, druhe bez, cize ja pozeram len take bez, tak mi tato este neprisla pod ruku.

babatkoling
11. feb 2015

@eryykah Len si prestuduj recenzie, nie je nic lepsie ako 'dovera' v tieto sedacky.
Ja som naivne pouzivala niekolko mesiacov Naniu, nastastie len po meste, a az potom som sa dozvedela, ze ich tu supermarkety stiahli z predaja, lebo totalne prepadli safety testy ☹
Inak ja Britaxu doverujem, mame teraz uz Reinassance...

eryykah
autor
11. feb 2015

@yanni hm je mozne ze nerotuju teda 360..som nemala moznost skusit ked teda z pozicie otocenej chrbtom dolava napriklad musim v rovnakom smere vratit naspat ano?

yanni
11. feb 2015

@babatkoling no ja vajicko mam, len tu dalsiu potrebujem taku, co vydrzi aspon do tych 18 kg a aby bola ako tak polohovatelna. Pre väcsie dieta mam 5 bodovu do 25 kg, tam sedi nas 5 rocny ale ta nie je polohovatelna. A to je na milu Jarmilu.

yanni
11. feb 2015

@eryykah ved to prave ani ja neviem, ci rotuju len jenostranne. Ak rotuju len na jednu stranu, tak to tiez nie je velka pomoc. Vzdy ju v aute traba dat len na tu stranu, na ktoru rotuje, aby si sa nemusela velmi krcit. Ale v popise, som to teraz kukla, pisu tiez, ze 360 stupnov. Najlepsie kuk priamo v obchode. Ale tie su take strasne skarede. Videla som ich, len som okolo obisla. Nemala som v ruke a nevyskusala.

babatkoling
11. feb 2015

@yanni Ja viem, moj maly ma 2.5 roka a skoro 100cm, ale jazdime dlhe trate a tiez potrebujem polohovatelnu, aby sa v tom vyspal. Renaissance sa polohuje menej ako ta prvsia, ale aspon sa polohuje. Tie vyssie kategorie uz vobec nepolohuju...
Cisto teoreticky by mala ist 360 stupnov, lebo ak vies otocit spredu dozadu (tvarou) tak by Ta to nemalo limitovat, ci pojdes tou istou stranou spat alebo jednoducho urobis plny kruh.

yanni
11. feb 2015

@babatkoling no ved to, pre mimco ma netrapi, vajco to isti, len potom neskor aby bola polohovatelna. Aj my jazdime dlhe trate, sme v DE. A jazdime vela. Len teraz tie novsie su vsetky s isofixom, tka v jednom aute bez problemov, ale moje mestske auticko je bez a tak by to na prehadzovanie nic nebolo. Ja som kuk aj tuto:
FIRST CLASS plus , len tam sa mi v ziadnom pripade 100 cm dieta nezmesti. Tak to by bolo tiez tak mozno na rok dva. A chcem taku, co najdlhsie proti smeru. A tie co su fakt na to a aj velke, tie stoja 500 €. Sice by vydrzala aj do 4-5 rokov ale no neviem. Tak teraz "brazdim" po Amerike. 😕

katarinnak
11. feb 2015

Baby a niesu tie rotujúce menej stabilne? Tým že je tam ta možnosť otočenia. Myslím bezpečnosť pri nehode.

babatkoling
11. feb 2015

@yanni ved to, ja mam Lagunu (1999) a tiez nemam Isofix, tak som nemala velmi na vyber. Tento Renaissance je tak vysoky, ze ked maleho odtial vyberam, tak mu vzdy buchnem hlavu o strop, sedacka je v strede, aby videl na cestu, tak je veeelmi vysoko... A to mam 'rodinne' auto 🙂

yanni
11. feb 2015

@babatkoling ale je len sedacka vysoko, cize ten spodok alebo sa aj opierka vzadu da vysoko vytiahnut? Mna uz ide z tych sedaciek porazit.
Najhorie je, ze ti vyrobcovia dodavaju na rozne trhy rozny sortiment. Napr. ten Renaissance na nemeckom trhu vobec nie je. Pozerala som Graco, tiez dobra americka znacka, tak oni vyrabaju presne, to co by som chcela, ale nie pre europsky trh. Ma de-webke som je vobec nenasla.

http://www.mumzworld.com/en/graco-my-sizetm-70-...

toto je sen. Super. Preco to nedostat aj u nas? Moj muz je teraz v Saudi, tam by sa to dalo objednat, len ako to bude trepat v lietadle? Hm, musime pospekulovat.

babatkoling
11. feb 2015

@yanni No ten renaissance co mam je 70cm vysoky (ta tazka podstava + chrbat + hlavova opierka najvyssie ako sa da). Hlavova opierka ide o 2 stupne nizsie, ale samotny chrbat sedacky je aj tak nejakych 67cm, takze je cela vysoka.
Len Laguna ma v strede zvysene sedadlo, tie pri dverach su nizsie / hlbsie, tam by ta sedacka viac zapadla, takze tam by to nebolo az take zle, ale zase maly rad kuka na cestu 🙂
Renaissance uz tusim nekupis ani tu v UK, my ho mame second-hand.
Graco sme mali sportovy (4x4) kocik, sikovny, lahucky...
Keby som v kutiku duse netuzila po druhom babu, tak by sme Ti posunuli ten mensi Britax, co je nam uz maly... Neviem znacku takto z hlavy, drahy ho ma v aute. Krasne sa sklapa a je pekne vysoky okolo hlavky. Ale do 4 rokov urcite nie je ☹

babatkoling
11. feb 2015

@yanni vnutro sedacky - kde ma maly zadok, je od podlahy skoro 18cm, nizsie nepojde... Renaissance ma strasne velku tu spodnu cast...

yanni
11. feb 2015

@babatkoling no v mojom aute su vsetky sedacky v rovnakej vyske, len v tom druhom je stred trosku vyvyseny. A aj par cm vela urobi.
A ako sama vravis, niektore maju tu spodnu cast velmi vysoku a potom este vlastne ta sedacky na to, to potom väcsie deti uz maju hlavu na plafone.
Mne sa ten Graco velmi pozdava, dokonca je na obidva systemy, aj na pas aj na isofix, len neviem, ci tie americke isofixy su ako nase europske. Ale to by nevadilo, ja aj tak mozem len paso. Kukla som prave par videii na youtube, vyzera fakt super, vpraces tam aj skolaka 😕 😀 A v Amerike ani drahy nie je, ca. 200 €. Ked si to preratam, vajco ca. 100, potom nieco medzi nejakych 200 a potom sice mame, le ten nie je bohvie aky. Ten by sme posunuli starkym, ked budu decka na vikende ci prazdninach. Lebo takto stale len prehadzujeme ako taki subnuti. A nas 5rocny sa sice do toho zmesti, ale tak najneskor za rok pojde uz na podsedak, lebo je siroky v pleciach. Na vysku sa da sice hlavova cast este vytiahnut ale v pleciach bude zacviknuty. No a pre mimco by som nejaky ten univerzalny, lebo mna uz fakt z vecneho pozerania, studovania, surfovania, behania po obchodoch porazi. A A tieto reboardy (convertible) v Nemecku mas akurat tak nejake dve-tri znacky a hned myslim dve maju len s isofix.

de_monka
11. feb 2015

my mame Maxi Cosi Axiss a kedze zatial mame auto, ktore je nizke, tak si tu funkciu otacania neviem vynachvalit.... sedacka sa otaca o 90stupnov na jednu a na druhu stranu... podla dveri.
Neviem si predstavit, ze by sme mali sedacku bez tej funkcie, asi by som prisla o krize kym by som dceru do nej zapla 🙂

babatkoling
11. feb 2015

@yanni Som kukla drahemu do auta - ten mensi Britax je Britax ASIS First Class Si, pise do 18 kg, ale ako som pisala, malemu je len tak tak... Ale zase sa pekne sklapa na spanie...