Römer alebo Cybex? 25-36 kg.

lulus53
7. jan 2019

Prosím poradiť ktorú autosedačku kúpiť. Veková kategória 15-36 kg.
Rozmýšľam nad Cybex solution s-fix a Römer kidfix II xp. Vôbec sa neviem rozhodnúť.
Máte niekto skúsenosť?
Ďakujem.

patrica8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meluela
7. jan 2019

@lulus53 hlavne aby uz dietatku bola vhodna tato kategoria .. ja mam rovnako stare dieta este v protismere a do 15-36 by som ju este neposadila, ak tak nejaka s 5 bodovym pasom. Ked je dieta nadprimerne velke (tazke, vysoke) a uz nemoze byt kvoli tomu v mensej sedacke, tak potom sa uz inak neda ale ak by este mohla byt v 0-18, 9-18 ci 9-36 s pasmi do 18kg tak by som radsej zatial volila to. cybex aj romer maju vyborne sedacky, ale aj od nich sa da vybrat nevhodnu sedacku pre dane dieta. urcite si skuste v obchode ako jej vedie pas ta 15-36 ak by ste ju predsalen isli kupit. personal nie je vzdy uplne v obraze, ale snad narazite na kvalifikovane poradenstvo

lulus53
autor
8. jan 2019

@patrica8 to by som rada, ale špecializovaný obchod mám od domu 100 km a tam aj tak nemajú tie 2 typy čo chcem, pýtala som sa ☹

lulus53
autor
8. jan 2019

@meluela ide o to, že moja ma už vyše 16 kg, výšku presne neviem, no hlava jej jemne presahuje autosedačku čo máme. A celá je v nej už dosť natrepaná, keďže je bacuľatejšia...

patrica8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilkavan
8. jan 2019

Sedačky kategórie 15-36kg tj. určené na pripútavanie bezpečnostným pásom auta sú určené pre deti s výškou od 105cm, aby im pás dobre sedel a nešiel príliš vysoko ku krku alebo až na krk- to je pre dieťa nebezpečné. Takže určite treba prihliadať na výšku dieťaťa.