Prevážanie bábätka v aute vo vaničke

20. jún 2023

Dievcata niekde som videlaze je mozne do vanicky kocika zakupit nejaku vlozku a vanicku dat na zadne sedadlo a prevazat tak dieta. Ani za svet neviem nic take na nete najst, tak si hovorim ci to je fakt realne, ci take nieco existuje a co vobec je mozne prevazat babatko v aute vo vanicke??

lilienkah
20. jún 2023

Počula som o tom len že niektoré vaničky majú ako doplnok pasy no vajicko je istota.. ja som sa bála babatko premiestňovať hore dolu hlavne keď zaspala či sa jej neposunú spanky.. ale musí si zvyknut a potom už bola zvyknutá na vajicko/sedačku niekedy mi aj po premiestneni dospala tam keď som sa niekde ponáhľala , radšej tie pasy ani nepozerajte

patka06
20. jún 2023

DAj do Google autosedačka vanička a nájdeš ich
napr, https://www.aladdin.sk/hlboke-vanicky/maxi-cosi...

zuzanaete
20. jún 2023

Priamo niektore vanicky mali zabudovane pasy plus ochranu hlavicky a mali mechanizmus na pripnutie pasmi. Neviem, ci je to aj v sucasnosti, kedze bezpecnostou sa to vobec nevyrovnalo vajicku.

kika2565
20. jún 2023

Tie pásy majú vaničky od peg perega... ja som to mala a je to super...

cookie29
20. jún 2023

No je to nebezpecne a vacsina krajin to zakazala. V niektorych to este "toleruju" Mas napriklad Joie Calmi, ktoru treba spolu so zakladnou. Vychadza to okolo 450-500€ a je pouzitelne do 70 cm a 9kg Co sa bezpecnosti tyka, tak podla mna tam dietatko vobec nie je chranene. Pri najmensom naraze :( ja by som do toho nesla. To uz radsej polohovatelne vajicko typu Cloud Z napriklad

evkao
20. jún 2023

ak je babatko zdrave a nema ziadnu zdravotnu indikaciu na to, ze nemoze byt vozene vo vajicku, nema pouzitie autovanicky ziadne vyhody oproti vajicku

lululilien
20. jún 2023

Existujú vaničky ako autosedačky a na jednej prednáške o bezpečnosti detí počas jazdy autom som počula od policajta že sú bezpečnejšie ako vajíčka. Musia sa k tomu dokúpiť ešte špeciálne popruhy ktorými sa babatko vo vaničke pripúta.

evkao
20. jún 2023

@lululilien no zaujimalo by ma, ako k tomu ten policajt prisiel 🙂

daja07
20. jún 2023

@lululilien na prednaske od policajts? Sorry ale policajti o tom vela nevedia. Oni pozeraju co hovori zakon nie na bezpectnostne testy autosedaciek.
@autorka vanicky ktore su certifikovane ako zadrziavacie zariadenie pre deti do auta existuju. Su to speci vanicky, nie ze si kupis nejake pasy do svojej vanicky z kocika. Ako uz bolo uvedene vyssie, ak nemas zdravotnu indikaciu, tak je to nezmysel. Kvalitne vajicko do 13 kg je najbezpecnejsie riesenie

luliu
20. jún 2023

@lululilien počula si určite zle, vanička sa nedá porovnať s vajcom, čo sa týka bezpečnosti

whatever1
20. jún 2023

Vie mi niekto vysvetlit ako moze byt dieta vo vanicke chranene pri naraze?

zuzanaete
20. jún 2023

@whatever1 Jedine sa zvysuje sanca, ze nevyleti odtial. Ale inac nijak.

cookie29
20. jún 2023

@whatever1 ja tomu tiez neverim, ale tu mas video samozrejme dava to Joie 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=api6-Fy6HrU
simca06022011
20. jún 2023

ja som mala vanicku ktora mala aj pasy a vsetko a pouzivala sa teda miesto tej autosedacky. Ci sa da/neda porovnat nejdem lamentovat, ale su take. Okrem toho z etam bol pas, ta vanicka mala take nieco ako ten "dlhy vankus" (alebo sliz na plavanie, neviem ako to opisat) a to bolo okolo dietata. Ako ja som to pouzila takto asi 2x... cestovali sme malo a potom vo vajci chvilu a hned sme kupovali riadnu sedacku, ale kociky take su...

zuzanaete
20. jún 2023

@cookie29 Realitu pri 100km a viacej radsej neukazu. Neverim, ze by to vazy babatka zvladli. Vo vajicku je predsa inac otocene a naraz je lepsie rozlozeny.

lululilien
20. jún 2023

Čakala som, že sa tu na mňa vrhnú expertky 😂.

luliu
20. jún 2023

@lululilien ty si tu jediná "expertka"

cookie29
21. jún 2023

@zuzanaete ved podla mna to ani nie je crash test len simulacia, ktora zlahcuje...

@lululilien pytas sa na nazor, dostavas odpoved. Ale nikto Ti to nevnuti ani nekupi za Teba, rozhodujes sama... su veci, ktore sa pomalicky dostavaju do povedomia, nie je ziadna osveta ani reklamy nic. A ludia su vseobecne nazoru, ze ked je to v obchode, tak je to OK. Tak ako su ludia presvedceni, ze nie je problem dat dieta do smeru jazdy co najskor, alebo vozit male dieta len na podsedaku, ved kedysi sme pasy nemali. Obcas pride nehoda a zatrasie na chvilku ludmi, ako nedavno ta rodinka, kde jedine prezilo dietatko v protismernej autosedacke a potom to prejde. Ludia si vzdy vyberaju argumenty, ktore sa im hodia... napriklad ze v zahranici je lepsie... ale to ze v nemalo zahranicnych krajinach sa deti vozia v protismere do 5 rokov to ich nezaujima. Ta vanicka je tiez vo vacsine EU krajin zakazana.

taktotedanie
26. jún 2023

Ja niekedy zasnem v com dokazu rodicia vozit deti a ako hazarduju so zivotmi vlastnych deti na ukor vlastnejpohodlnosti, je to katastrofa