Poradíte menšie auto s vyšším nasadaním?

zdencaaaa
24. júl 2020

Dobre ranko prajem všetkým,
chcela by som od vas radu. Rada by som si kupila druhe auto. To co mam je vynikajuce ale problem je ze je pre mna nizke. Mam zdravotne problemy, bolesti noh a velmi zle sa mi do auta nasada a vysada. Momentalne mam Kiu Rio. Skvele auto. Viete mi poradit mensie auto s vyssim nasadanim? Auto do mesta, kratke trate, potrebujem s nim vzdy zaparkovat aj na tych najuzsich miestach v centre mesta. Uz druhy den pozeram auta, zatial vyhrava Nissan Note (ale je vacsi) a Mercedes A trieda. Rozpocet je maximalne 4000€ (ak by bolo do 3500€ je to idealne). Dakujem

silviazlat
24. júl 2020

@zdencaaaa Možno niečo ako Ford Tourneo Connect? Máme ho, má vysoký posed, super výhľad na cestu, v pohode spotreba... máme 2007 rok a sme spokojní... nehovoriac o ooooobrovskom kufri :D

marianeta
24. júl 2020

Škoda Roomster, Suzuki Ignis, Ford Fusion.. Ak chces krátke trasy tak vyberaj určite benzín nie diesel..

heidy222
24. júl 2020

Este jeden hlas Pre Suzuki ignis

zdencaaaa
autor
24. júl 2020

Dakujem, denne do prace spravim 12km tam aj spat. Na dlhe trate mame manzelove auto 🙂 ja potrebjem presuvatko do prace a z prace obcas nejaky obchod. Pozeram aj Citroeny C3, tie sa mi zdaju fajn no nevidela a nevyskusala som si ho este nazivo

zdencaaaa
autor
24. júl 2020

Baby a co Peugeot 308? Nasla som na nete nejaku tabulku ako su vysoke auta a 308 patri k tym vyssim. A teda ten by som brala vsetkymi desiatimi

mtsl
24. júl 2020

@zdencaaaa C3 nemá vysoké nasadanie 🙂

marianeta
24. júl 2020

@zdencaaaa neviem ..nezda sa mi ,ze by bol vyssi..Ak hladas ozaj vyssi sed tak to maju skor MPVcka a SUVcka.. Ja mam C max a nie je to nijak ozrutné auto..zaparkujem v pohode aj na uzsich miestach ,nastup vystup super( som tucnejsia a z klasickeho sedanu sa neviem vytrepat😀) ak chces ozaj male auto s vyssim sedenim tak asi ten Ignis alebo ten Ford Fusion..NO idealne by bolo zajsť do nejakych bazarov v okolí a realne si tam skusit sadnut... Len tak zistis ci ti ta vyska vyhovuje.

zdencaaaa
autor
24. júl 2020

@mtsl dakujem C3 skrtam zo zoznamu

zdencaaaa
autor
24. júl 2020

@marianeta C maxa som mala a najlepsie najpohodlnejsie auto ale v meste mi bolo velke :( vcera som bola v jednom bazare. "Skusala" som par aut a vyhovvoval mi prave ten Nissan note a mercedes A.

marianeta
24. júl 2020

@zdencaaaa velke myslíš ohladom parkovania ci ako?

zdencaaaa
autor
24. júl 2020

@marianeta ano, na tejto kii co mam mam aj cuvaciu kameru a teda viem sa s nou pichnut medzi auta bez problemov. S maxom by som to nedala. Chodim do prace o 45 minut skor aby som vobec mala ako take miesto, je to tu o hubu. Rano bitka o parkovacie miesta 🙂 Muz ma Opel Insigniu, ak ideme na nakup alebo dlhsie trate ideme Oplom. Dieta mame uz skoro 5 rocne, druhe nebude takze kufor na kocik tiez nepotrebujem. Fakt nieco male kompaktne ale teda s vyssim sedenim.

e_lienka
24. júl 2020

@zdencaaaa KIA Venga- vyšší posed, šikovné na krátke vzdialenosti.

jolien88
24. júl 2020

Golf sportsvan

nelca84
24. júl 2020

Ja mam suzuki Sx4, sikovne aj do mesta, vysoke sedenie, ja som velmi spokojna a bonus je pohon vsetkych kolies, kedze byvame v horskej obci

tanapeta
24. júl 2020

@zdencaaaa renault captur je z malých áut najvyššie

lentilkaxxx
2. aug 2020

@zdencaaaa mama má už druhého C-maxa (teraz 2015, predtým 2007). Práveže u nej maximálna spokojnosť. Je invalid, má vymenený bedráč aj koleno, teraz ju čaká 2.bedráč. Je malinká, meria len 147 cm. Vyskúšala niekoľko áut, podmienka bola kvalitná pohodlná sedačka, dobré jazdné vlastnosti, motor nad 120 koní a plná výbava (bonus: auto samo zaparkuje). Fusion je lacná haraburda (je to predsa nižšia rada), s A meďákom sme boli všetci nespokojní (mala ho asi 2 mesiace). Ak si zvyknutá na Kiu, skús pozrieť Vengu, príp. sesterskú Hyundai ix20, sú na platforme Rio/i20.

zdencaaaa
autor
2. aug 2020

Baby ďakujem, nakoniec aj keď ani neviem ako lebo take som ani nepozerala sme kúpili citroena c4. Vyskúšala som toľko aut, hlavne teda to nasadenie a celkovo sedenie v aute ze nám vyšiel citroen, zatiaľ som spokojná, uvidíme aké bude ale šoféruje sa výborne, vysoko sedím, všetko vidim a podotýkam ze mam 178cm ale vyššie sedieť musim 🤣

lenka366
Odpoveď bola odstránená
Zobraz