Pásy + Isofix

20. dec 2021

Syn má 8 mesiacov, ešte nesedí, ma cez 10kg, vajíčko už mu je malé. Chceme autosedačku na Isofix ale zároveň aj putanie na pásy pretože na prednom sedadle nemáme Isofix. V zadu ho voziť ešte nechceme. Aké máme možnosti?

evkao
20. dec 2021

a ake mate vajicko? kvalitne vajicka su az do 13kg, a zhruba do tych 83cm dietatka vydrzia... a ak syncek este nesedi, najlepsie je pre neho vajicko - a ak hladate sedacku, ktora sa da putat na isofix aj pasmi, ja tam v podstate ako jedinu moznost vidim Klipan Kiss 2, je to sedacka s integrovanym vajickom az do 18kg, a ktorej zakladna sa da priputat isofixom alebo pasom

autor
20. dec 2021

@evkao vajíčko máme z trojkombinacie, je dosť malé a kupovať ďalšie do 13kg keď bude mať čoskoro 11kg je zbytočné. Takže skúsim pozrieť tu klipan kiss

bossik
21. dec 2021

Môžem odporučiť BeSafe iZi Kid X3 i-Size,
link: https://www.besafe.com/en/product/izi-kid-x3/

-Môže sa použiť hneď po vajíčku, dieťatko je stále otočené v protismere, je na ISOFIX, dieťatko sa pripútava pomocou pásov.
Výrobca udáva, že je vhodné pre detičky od 61 do 105 cm, do 18kg . No toto je veľmi individuálne a tak ako pri každej autosedačke záleží od toho aké bábätko tam bude 🙂
No my v tejto autosedačke máme už druhé dieťa a je super. Je to presne vhodná autosedačka po vajíčku a pred tým ako dieťatko už posadíte v smere jazdy.
Za mňa ale určite nevydrží do 4 rokov ani do 105cm, ale ako píšem toto je individuálne, proste tam dieťatko bude dovtedy pokiaľ je mu tam dobre a nič ho netlačí, hlavička netrčí a je tam stále pripútané bezpečne, to si už každý rodič musí odsledovať. 🙂