Otočná autosedačka o 360 stupňov bez Isofixu

lenuska9999
16. jan 2023

Viete mi niekto poradiť autosedacku pre dieťa (pol ročne), ktorá sa dá otáčať o 360 stupňov a neupevnuje sa pomocou ISOFIXU ?
Ďakujem

gladys_07
16. jan 2023

Myslim ze taka neexistuje. Skus sa opytat tu v poradni

Edit: polrocne ma byt este vo vajci. Kym nesedi samostatne aspon 2 mesiace

nikasmile
16. jan 2023

@lenuska9999 ahoj, taká asi nebude. Reálne keď sedačku otáčaš je nemožné aby bola upevnená bezpečnostným pásom. Ale ako sa spomína vyššie, skús poradňu tu na MK, možno ti poradia nejaké iné alternatívy. Tiež by som pol ročné nedala von z vajíčka.

zuzanka.zuzu
16. jan 2023

renolux

lenuska9999
autor
16. jan 2023

@gladys_07 sedacka sa dá polohovat, čiže dieťa nemusí byť v priamom sede.

gladys_07
16. jan 2023

@lenuska9999 z poradne na MK, 30 sek hladania

evistaevista
16. jan 2023

@lenuska9999 Argument "dá sa polohovať" používajú len osoby, ktoré ešte pokračovaciu sedačku nevideli. Ani v polohe najviac na ležato dieťa reálne neleží. Je to vaša vec samozrejme, len prosím nešírte ten názor, že vďaka polohovaniu je to správna voľba.

gumkac19
16. jan 2023

@lenuska9999 máme otočnou sedačku s isofixom Britax dualfix a teda aj keď sa dá polohovať určite by som v nej aj s babatkovkou vložkou nevozila 6m bábo

lenuska9999
autor
16. jan 2023

@gladys_07 áno sedačky 0-36 kg nie sh vhodné pre novorodencov. Ale ani pre iné deti. V takomto veľkom vahovom rozmedzí nie su vhodné žiadne sedačky. Je potrebné vyberať sedačku v nie až takej veľkej vahovej škále. Napr 0-13kg.
@evistaevista sedačku som videla, nie som včerajšia. A ani vo vajicku dieťa neleží úplne rovno už keď sme pri tom.
Okrem toho nepýtala som sa tu nikoho na názor, či voziť dieťa v sedačke, alebo nie. Pýtala som sa na otočnú sedačku bez Isofixu. Ak nedisponujete informáciami k tejto téme, váš názor, či voziť alebo nevoziť dieťa v sedačke ma nezaujíma

gladys_07
16. jan 2023

@lenuska9999 mas pravdu. Internet ocividne mas, citat vies, pristup k informaciammas rovnaky ako my. Rozhodnutie a jeho pripadne nasledky uz budu na tebe.

Len jedno: to nie je “nazor”, to su fakty. Nezamienaj.

evkao
16. jan 2023

@zuzanka.zuzu renolux ktora je taka zazracna? to by ma naozaj zaujimalo, rada si rozsirim obzory

konikkon
16. jan 2023

@lenuska9999 smola, otočná sedačka bez Isofixu pre pol ročné dieťa neexistuje.

evkao
16. jan 2023

@konikkon ani pre starsie dieta 🙂

yanni
16. jan 2023

otocna bez isofixu nie je.

yanni
16. jan 2023

polrocne moze ist do protismernej, zalezi ake miery ma dieta. Ale traba vyskusat a tie najlepsie (do 105 cm alebo 18 kg) su väcsinou s isofixom. Odbornici odporucaju ale aj tak, tak male dieta vozit vo vajicku tak dlho, ako sa da. Väcsina deti je "stavanych" tak, ze sa zmestia, podotykam do dobrehop vajca, minimalne do 9-10 mesiacov, niektore dokonca, do roka, roka a pol.

konikkon
16. jan 2023

@evkao ja viem, ale chcela som autorke zdôrazniť ten vek dieťaťa, na ktorý sa pýtala 🙂

zuzanka.zuzu
16. jan 2023

@evkao RENOLUX KORIOLIS 2022 FRANKLIN

@lenuska9999 RENOLUX KORIOLIS 2022 FRANKLIN
Popis produktu:
detská autosedačka skupina 0+ / 1 (od narodenia do 18 kg) otočná o 360 °
od 0 - 13 kg (v protismere jazdy)
od 9 - 18 kg (v smere jazdy)
inovácia: jedinečný alumíniový vodič pásu pre jednoduchšiu inštaláciu autosedačky do vozidla v prípade použitia pre skupinu 0+
napínač pásu
testované a schválené podľa normy R44 / 04
sklopná do 5 polôh
veľká, plne otočná základňa
zosilnená bočná ochrana
opierka hlavy s vysokou hustotou peny, výškovo nastaviteľná
odnímateľná redukčná podložka
inštalácia pomocou pásu
vyrobené vo Francúzsku

máme ju doma, predávať sa (zatiaľ) nechystám, je skvelá 😎

evkao
17. jan 2023

@zuzanka.zuzu ano, je "skvela", protismer do 13kg, ako vajicko, a potom dieta musis otocit do smeru jazdy, renolux nema sedacky ani testovane (kedysi testoval oamtc jeden model 0-18kg a ten dopadol dost zle), za mna skvela sedacka vyzera rozhodne inak

jolana2804
17. jan 2023

@lenuska9999 Pokračovací sedačka nikdy nebude mít stejnou polohu jako vajíčko. Nesedící dítě patří do vajíčka. Ve vajíčku má dítě záda zakulacená a v pokračovací sedačce rovná= pasivně sedí.

@zuzanka.zuzu No je úplně ,,úžasná”, ale taky úplně k ničemu, když má dítě alespoň do 18kg jezdit proti směru 🤷🏻‍♀️

zuzanka.zuzu
17. jan 2023

@jolana2804 do 18kg? 😀 môj má 2r a 10kg. a potom každá druhá téma že prečo mi moje 3r dieťa grcá v aute 🙈 no lebo sedí proti smeru... 18kg bude ten môj mať tak niekedy v škôlke. od 1r sedí v smere. cestujeme ročne okolo 50 000km. autorka sa na niečo pýtala, odpovedala som, nepotrebujem tu riešiť fanatičky 😉

annm81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
17. jan 2023

@annm81 hej hej, neexistuje... máme ju doma 😀 a hore som o nej písala. ale nerada na teba reagujem lebo sa ľúbiš hádať, selektívne čítaš a potom píšeš siahodlhé komentáre. ja nie. ozaj tu už nemám viac čo napísať, končím.

annm81
17. jan 2023

@zuzanka.zuzu OK, príspevok som zmazala, nech nemätie. Sedačka, ktorú spomínaš (asi jediná svojho druhu) podľa mňa nie je niečo, čo sa dá s čistým svedomím odporúčať ako bezpečnú a dobrú voľbu.

evkao
17. jan 2023

@zuzanka.zuzu ja mam dva a pol rocnu ktora ma 15,5kg, kazde dieta je ine - a neviem, kde je kazda druha tema o grcani, ludia, ktori autosedacky studuju a venuju sa tomu, ti nieco ako mas ty, neodporucia, ale pre niekoho su to zial fanatici - niekto veri faktom a vyskumom, niekto svojmu usudku, len zial pri nehode na to doplacaju prave deti

yanni
17. jan 2023

@zuzanka.zuzu no tak ta Sedacka, co si sem dala, dakujem pekne. To nie je plnohodnotny reaborder. V 13 kg sa musi otocit. Plnohodnotny reboarder je minimalne do 18 kg. Najlepsie taky, ktory sa neda VOBEC otocit a ma PlusTest.

A dalsie, grcanie nema nic so smerom jazdy. Je dokazane, ze je to vyvojom. Predstav si, ze nas treti od ca. 2,5 roka grcal jedno v akom smere sedel. Teraz ma 13 rokov a grcia stale, aj ked uz menej.

Po tretie, to ze si ty nevies predstavit sediet v protismere 18 kg dieta je tvoj problem. Postuduj trosku internet. Moja starsia dcera mala 18 kg v 1-2 triede. V protismere sedela do takmer 7. narodenin v Britax Römer Max Way plus. Zial pri 20-21 kg a 125 cm uz z nej vyrastla, nezmestila sa pod hlavik. Inak je do 25 kg. Moja mladsia dcera ma 4 roky a 2 tyzdne, 15 kg a ca. 105 cm a teraz je transportovana v Max Way Plus a este dlho bude.

jolana2804
18. jan 2023

@zuzanka.zuzu Tak můj starší syn začal zvracet v autě až když jezdil po směru. Mladší dcera má 3 a půl roku, 14kg a jezdí v protisměru. Proti synovi je to prcek, takže tak ještě dlouho jezdit bude. A nepovažuju se za fanatičku. Jen zjišťuju informace a fakta a pokud můžu dětem zaručit větší bezpečnost v autě, tak to udělám. U nás v ČR byl případ 10měsíčního chlapečka, co jel v posměrný sedačce. Bohužel měli nehodu a chlapeček sice přežil, ale má přerušenou míchu. V protisměru by se mu tohle nestalo