Od akého veku môže dieťa používať podsedák?

map0007
30. máj 2014

Moja mala ma 1,9 rokov a ma 15kg,môžem ju už dávať na podsedak ak sú podsedaky od 15-25kg -22-36kg.Ak idem len na krátku trasu autom,či musím stale ju dávať do veľkej autosedačky?Ďakujem

vevesh
30. máj 2014

@map0007 mam takychto dojem, ze je pri "podsedakoch" obmedzenie- Od 15 kg A minimalne 3r.(aspon tak to bolo v navode na pouzitie) 😎

marcy1980
30. máj 2014

Určite by som podsedák ešte nedávala, nielen kvôli bezpečnosti ale aj kvôli tomu, že by tvojej malej nesedel pás ktorý je v aute. Môj synček mal tiež veľmi skoro 15 kg, ale podsedák používame od jeho 4 rokov na cestu po meste a na krátke vzdialenosti. Inak stále používame autosedačku a to má už 23 kg a 115 cm. Je to bezpečnejšie a aj pohodlnejšie sedieť v sedačke a na dlhšie vzdialenosti sa v nej dá pekne spať 🙂

mata1001
30. máj 2014

Je este nič mala na podsedak, urcite by som nechala sedacku. Je bezpecnejsia

mata1001
30. máj 2014

Je este moc -malo byt-preklep

m_ij_ka
30. máj 2014

@map0007 podsedák by mal používať zhruba od 3-4 rokov, skôr určite nie, kvôli pásu

luliu
30. máj 2014

@map0007 podla mna urcite nie podsedak. Pas auta by jej urcite isiel cez krk a to je nebezpecne !!!!!!!!

sashabb
30. máj 2014

No ja som asi debil, ale môj 8,5r. sedí stále v sedačke a pokiaľ mu bude dobrá bude v nej sedieť aj naďalej. Vo "vašom" veku ma ani len nenapadlo, že by som riešila podsedák 😒
Podsedák je IBA na vyvýšenie dieťaťa, nemá žiadnu ochrannú úlohu!!!

mia501
30. máj 2014

podla mna je to velmi skoro, moja mala ma 2 roky, 14kg a este je v sedacke 9-18 , a zatial je jej dobra, potom vsak planujem kupit väcsiu sedacku, podsedak skoro urcite nie....

monicm
30. máj 2014

@map0007 určite nie,je to síce aj o váhe,ale aj výške a pás by jej dobre nesedel,mala by ho takmer okolo krku a pri prípadnej nehode by ju uškrtil.náš starší syn má 7,5 roka a až teraz sme prešli na podsedák,nakoľko sedačka mu už bola krátka,ak by nie,ešte stále je v nej,aj pre jeho pohodlie a hlavne bezpečie.

monika837
30. máj 2014

ja osobne podsedaky neuznavam... ja mam vzdy dievcata v autosedackach, jedna ma 2r a druha 5r.... a budem ich tam dava kym im nebudu male, autosedacky mame do 36kg...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vulka
30. máj 2014

Podsedák môže byť až od 3 rokov, ale osobne by som nedala. Syn má 6 rokov a keď je náhodou na podsedáku(u svokrovcov), tak má pás značne pod krkom a pred bočným nárazom nieje absolútne chránený a o ochrane hlavy ani nehovorím.
A tu nejde ani tak o to, či ja jazdím podľa predpisov ale o to, že nikdy neviem, čo môžu urobiť iní vodiči(opití, pubertálni machri, nervózni manažéri a pod). A život vlastného dieťaťa nechcem ohroziť tým, že ho strčím na podsedák.

niki928711
30. máj 2014

@map0007 Podsedák môže od 120cm.
Náš má 2 a pol roka, 102cm a na Vianoce sme kúpili Ferrari sedačku s rovnou opierkou na chrbát.

matozazzo
30. máj 2014

Kilogramy su len priblizne, vsetko zavisi od vysky dietata. Tak ako niektore deti su do roka vo vajicku, nasej sme v 7m kupili sedacku (polohovaciu), lebo uz mala nohy zarovno so sedackou a bolo to nebezpecne. Ked povyrastla, nohy jz mala pekne ohnute ale hlava uz bola zarovno s hornou castou sedacky, tak sme ju dali do vacsej. Nieco ako podsedak s polohovatelnou opierkou hlavy, ked sa dava pas, tak pekne ide cez rameno, nie okolo krku, drzi ho prave ta opierka hlavy. V tejto sedacke je asi od 2r. Vsetko zavisi od vysky dietata. Starsia sedela na podsedaku asi od 4 rokov, teraz ma 7 a na kratke cesty mestom ma len pas. Je vysoka, ide jej pekne cez plece, nie okolo krku. Napr.nasa temer 3r je skoro taka vysoka ako susedova 5 rocna dcera. Takze urcite sa len vekom a vahou neda zrovnavat. A tiez, aby rozumelo dieta, ze sedi pekne v sedacke a ma pas cez seba (nevybera spod neho ruku) 🙂

anickad77
30. máj 2014

podsedak sa dava detom az vtedy, ked dosiahnu vysku, pri ktorej ich podsedak dvihne na vysku 150cm - takze deti pri vyske cca 125 -130 cm, zalezi od podsedaka 🙂

meluela
30. máj 2014

@map0007 kup radsej normalnu sedacku 9-36kg alebo 15-36, teraz uz vychadzaju dobre v testoch. Posedak mozno tak nudzovo v taxiku od 4 rokov, ja by som tom ani 4r nedala, z boku to nema nijake chranenie. A ani nie dvojrocne babo je este velmi velmi malicke. Znacka Nania Beline ma myslim v tejto kategorii celkom oki ceny do 70-80e a testy vysli priemerne. Cybex ma vyssie ceny a v kategorii vychadza najlepsie, romer ma tiez priemerne vysledky pri pomerne vysokej cene.

map0007
autor
30. máj 2014

Ďakujem,autosedačku máme do 36kg,ale keďže je manžel stale v práci autom,to vyberanie autosedačky je dosť náročné sa ňou stale ťahať.Niekedy potrebujem ísť taxíkom alebo s mamou na aute prejsť 6 KM.A preto sa pýtam na podsedak.