Nebezpečná autosedačka

laura0107
25. sep 2016

Ahojte mamicky.zaujima ma vas nazor.chodime so znamou na cvicenie s detickami( mame obe dvojrocne dcery).. Vozim ich na aute,od nas do mesta..minuly tyzden sme boli prvyjrat,no skoro som odpadla ked som uvidela ako pripevnila ich autosedacku do auta..nema isofix,pripevnuje sa cez pas..ale aj po zapnuti zostala sedacka uplne na volno,len som sa jej dotkla a cela sa hegala..ukludnovala ma ze to je v poriadku ,ze oni takto bezne chodia a neda sa lepsie pripevnit..skusala som to aj ja ale neprisla som na to ako ti lepsie pripevnit.sli sme teda tak.zajtra ideme zas a ja uz teraz rozmyslam co s tym.ked sa nieco stane nedajboze a mala si v tej sedacke ublizi tak to neprezijem.stretli ste sa s takymto niecim aj vy? Ako to mozu takto nechat.. Ona nema vodicak a ani ju Lekaren kto iny nosit doobeda do mesta...
Dakujem za prispevky

moni244
25. sep 2016

@laura0107 jej dieťa, jej zodpovednosť, ako ju chceš donútiť, aby kúpila inú sedačku? veď to nestojí pár eur

sense
25. sep 2016

Nie kazdy ma v aute isofix resp. Nie kazda sedacka je isofixiva atie bez isofixove sa tak pripevnuju, ak je pas spravne zapnuty tak pri naraze by mal plnit svoju funkciu....

kristinka123
25. sep 2016

Uplne bezne sa sedacky pripevnuju iba pasom. Pasy v aute totiz funguju tak, ze sa pri jemnom pohybe hybu a pri prudkom zaseknu. Ziadna veda, pri naraze proste sedacku nepusti....
Ak to nefunguje, daj si opravit pasy...

ajuscha
25. sep 2016

aj my máme také, ktoré sa upevňujú iba pásom...fungujeme s nimi už pekných pár rokov, v podstate ich už za chvíľu ani nebudeme potrebovať...netvrdím, že nie je dobré mať kvalitnú autosedačku, ale či uchytenie s isofixom alebo bez, je to úplne jedno...každá sedačka splní svoj účel, hlavne aby bola a aby v nej bolo dieťa pripútané...ak sa stane nehoda, pás nepustí...a možno to vyznie sproste, ale ak sa stane vážna dopravná nehoda, nie je rozhodujúce to, akým spôsobom je dieťa pripútané v autosedačke, ale to, že je dieťa pripútané v autosedačke....lebo sú aj takí rodičia, ktorí majú autosedačku iba na "okrasu"...a dieťa počas jazdy v aute stojí, alebo sedí nepripútané...

mimla
25. sep 2016

Je to v poriadku, takto presne sa zapínajú autosedačky bez Isofixu. Aj vajíčka, aj autosedačky pre väčšie deti. "Heglanie" je OK a nemá vplyv na bezpečnosť. Zapínanie pásmi je popísané v návode, ktorý sa pridáva pri kúpe k sedačke. My máme sedačku, ktorá sa dá použiť aj s isofixom, aj bez neho.

iukas
25. sep 2016

nie je nutne sedacku upevnovat isofixom, isty cas bol dokonca odsudzovany, dolezite je dieta spravne priputat pasom v sedacke, ktora prinalezi jeho vahovej kategorii.

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajuscha
25. sep 2016

bola som pri mnohých dopravných nehodách....aj pri tých, kde boli vzadu malé deti...ak je sedačka riadne zabezpečená bezpečnostným pásom a vedie cez trup dieťaťa od hora, krížom dole, to by sa auto muselo zraziť minimálne s kamiónom, aby sedačka vyletela do prednej časti vozidla....no a asi netreba vysvetľovať, aké fatálne následky má zrážka s kamiónom...teda vtedy je už skutočne jedno, akú autosedačku máte...ešte nikdy som nebola svedkom toho, aby bolo dieťa vážne zranené, ak sedí v autosedačke...a ak sú nárazy do vozidla bočné a smerujú na mieste, kde sedí dieťa, tak vtedy už nehrá rolu, ako je autosedačka pripevnená...skôr aká je pevná...

kristinka86
25. sep 2016

@laura0107 My nemáme isofix. Máme sedačku, ktorá sa upevňuje pásom, no drží pevne. Teda, sedačka sa nehýbe, istí dieťa, tak ako pás istí dospelého. 😉

ajuscha
25. sep 2016

a myslím, že dôležitú úlohu zohráva bezpečnosť vozidla...lebo ak sa veziete vo vozidle Daewoo Tico, tak v takomto vozidle nemáte veľkú šancu skončiť bez zranení...

vroni
25. sep 2016

@michi200, zena netrep!!!! Pas udrzi aj radovo tazsieho dospeleho, sedacka z neho nevyleti, narozdiel od zaklineneho isofixu je pas pripevneny ku karoserii auta. Pred par rokmi som vyhodnocovala statistiky pre Adac, pri “horsich“ nehodach prave to zaklinenie obcas dokazalo narobit sarapatu (myslim, ze nove isofixy uz maju poznemene zachytavanie)

mirka17
25. sep 2016

no tak my máme autosedačky romerky, upevnujú sa pásom a teda držia fakt pevne, o kývaní nemôže byť ani reči. neviem ako sa upevnújú iné autosedačky @ajuscha ale teda pri našich autosedačkách sa pás nedáva cez trup dieťata, ale sa predná časť autosedačky sklopí dopredu a pas sa pretiahne zadnou časťou a poviem teda že držia pevne, o kývaní nemôže byť ani reči, to by som teda nechcela.

ajuscha
25. sep 2016

@mirka17 tak vy asi máte sedačky, ktoré majú svoje vlastné pásy, my pripútavame deti pásom vozidla, keďže autosedačka pásy nemá

mirka17
25. sep 2016

@ajuscha ano trojbodové zapínanie má autosedačka, som netušila že sú v obehu aj bez zapínania, to je pre mna novinka, tak potom sa nečudujem že sa celá autosedačka hýbe.

ajuscha
25. sep 2016

@mirka17 naše sedačky pásy nemajú, ale keď sa deti pripútajú, nič sa nehýbe, však od toho je ten pás, aby dieťa fixovalo....to by museli na tej autosedačke asi tancovať, aby sa hýbala...

sense
25. sep 2016

@ajuscha my sme tiez mali sedacku cez kt. bezpecnostny pas siell poza sedacku ale sedacka samotna mala 5 bodovy pas podobne ako ma vajicko

mirka17
25. sep 2016

@ajuscha tak je potom dobre ked sa nič nehýbe 🙂

moncicatko
25. sep 2016

my mame pre dceru 2r. autosedacku romer, nekyve sa, je pripevnena pasom k autu a mala ma 5bodovy pas,ktorym je priputana ona. syn 4r. ma velku be safe, isofixova a priputany je pasom auta. Neviem,aku ma tvoja znama autosedacku,no mozno je z tych lacnejsich,ale dolezite je,ze nejaku ma a ze ju drzi pas, ten sa v momente narazu "zasekne" a drzi pevne,takze by som nestresovala.

ajuscha
25. sep 2016

chcela som príspevkami do diskusie iba povedať, že pri dopravných nehodách ani tak nehrá rolu "ako" je sedačka pripevnená, ale že ju dieťa má...skôr ide o pevnosť sedačky...a verte, že nie všetko, čo je drahé je aj dobré...to iba my žijeme v takej dobe, že si myslíme, že keď za niečo vyhodíme stovky eur, tak je to super výrobok...počas mojej praxe som zažila niekoľko smrteľných dopr. nehôd (našťastie nie s deťmi) ale niekedy nepomôže ani tisíc airbagov, stačí jeden zlý náraz...treba chrániť svoje deti autosedačkami, lebo často krát práve tá zachráni život dieťaťa, ale nemôžem súhlasiť, že je to o nejakom isofixe...to sú možno teoretické názory...ale prax hovorí niečo iné...tak asi toľko k tejto téme...

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuba12
25. sep 2016

Ahoj, podla mna by sa autosedacka nemala hybat...nieco podobne sme zazili,ked sme zili v zahranici a na sk sme chodili na dovolenku, raz sa nam nechcelo trepat autosedacku lietadlom tak sme si pozicali od známych, ked nam ju 'priputali' do auta, tak som olutovala, ze nemame nasu maxi cosi... Tiez sa hybala... od vtedy sme taku chybu neurobili...

vroni
25. sep 2016

@michi200, ale ano, nekvalitna sedacka sa moze odtrhnut od svojej zadnej steny, lenze taka sedacka nema sancu prejst testom (prave takym, ako si videla) a do predaja sa vobec nedostane (alebo by sa aspon nemala).
Vobec tym nechcem povedat, ze isofix je zly, ale, zial, ani nie je jednoznacne lepsi ako sedacka bez isofixu. A aj akakolvek sedacka je vzdy lepsia ako parmesacne deti v podsedaku...

zuba12
25. sep 2016

@michi200 aj ja som najskor hladala testy a vysledky sedaciek a presne som vybrala tieto dve sedacky... su aj velmi pohodlne... 🙂

ajuscha
25. sep 2016

ak je náraz taký silný, že vyprostí dieťa aj so zapútanou autosedačkou do prednej časti vozidla, tak všetci ostatní členovia vozidla majú okrem zlomením minimálne potrhané vnútorné orgány, vrátane detí v autosedačke s isofixom.

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
25. sep 2016

@michi200 ty si ako moj chhlap resp keby viem ze nie je v praci pomyslim si ze to pise on 😀 😀 😀 ....tiez len maxii cosi kym nevidel aj iny test ako od adac a tam vysla v kategorii co momentalne mame najlepsie cybex,...inak sa muu zrejme o maxi cosi aj snivalo... 😉

lulu2014
25. sep 2016

...pozrite sa na to aj tak že voľakedy nebola žiadna autosedačka / viem že aj iné autá a inak sa jazdilo/ ale prežili sme .... potom boli obyčajné autosedačky bez isofixu a zase sa prežilo...a teraz sú aj také aj také....ale horšie je to že je na cestách veľká neohľaduplnosť ...rýchle a silné autá ... /ťuká sa za volantom do mobilov...čo voľakedy tiež nebolo/...a naozaj je to o situácii k akej príde.
Beriem že doba a vývoj ide dopredu ale pokiaľ je sedačka schálená tak by mala ochrániť svojho pasažiera.
Všetkým prajem veľa šťastných kilometrov a žiadne problémy. 🙂 🙂 🙂

katrin21
25. sep 2016

@laura0107 mame zatial bez isofixu, lebo nemam podstavu, dalsia uz bude, ale teda aj tak je pevna... neviem, ci ju spravne upevnuje, skus pozriet aku to ma autoosedacku a aky ma system a kde sa upevnuje, v ktorych bodoch.. pripadne, ci je v poriadku pas, lebo ved ten drzi pevne, pri pohybe, trhnuti sa zasekne a nepusti sedacku dalej do pohybu. tak nechapem, ako sa moze hybat.... jedine, ze by nepruzil a bol volny.... alebo je sedacka zle zapasana..

vulka
25. sep 2016

@laura0107 To si nevie poriadne pripnúť autosedačku? Veď bezpečnostný pás auta, ktorý drží autosedačku musí byť predsa poriadne napnutý a vedeny presne určenými časťami( vodiacimi).

michi200
25. sep 2016

@sense pozri, pre mňa je dôležité, aby tam bol Isofix a aby dobre dopadla v testoch. Keď som kupovala pre prvú dcérku pred 2,5 r tá maxi cosi pebble a pearl bola dobre hodnotená a má ju aj sestra, takže som ju vyskúšala, kým sme to kúpili nové. Netvrdím, že iné značky nie sú dobré, ja mám len podmienku ten Isofix+dobré hodnotenie v testoch...