Maxi Cosi Pearl 360

dino15
15. sep 2022

Máte niekto skúsenosť s touto autosedackou? Chcem ju ako pokračovaciu po vajíčku. Nejaké postrehy? Kupili by ste ju este raz?

tinkavvv
15. sep 2022

@dino15 mam ju. Za mna spojojnist velka, ale!!!: pravdepodobne nebude sediet na sikme sedadla (my mame rovne, hlava nepada) a zmensovaciu vlozku ma len v jednom kuse, takze bud sa da pouzit alebo nie. Problem moze byt pri dietati, ktore je na vlozku uz velke ale bez vlozky je mu sedacka velka. Tiez to nie je moj pripad, leno mam velke dieta a sedi jej sedacka super. Kupovali a skusali sme priamo v aute v obchode detivaute.sk

tinkavvv
15. sep 2022

@dino15 a teda pozeram, ze dieta ma len 4 mesiace. To je naozaj casu a casu na vyber. Do sedacky az ked dieta minimalne 2 mesiace sedi, vo vajicku dovtedy.

dino15
autor
15. sep 2022

@tinkavvv no áno ma 4 mesiace ale má 9kg. Momentálne máme maxi cosi pebble 360 a uz mu je úzke a ma ho nastavene na najväčšom. Takže preto chcem riešiť nieco co je este v protismere jazdy a dieťa v nom celkom nesedí a zároveň to nebude mat na par mesiacov 😏

fazulkaaa
15. sep 2022

@dino15 ja odporucam maxi cosi axissfix, mali sme aj ine sedacky, ale tato sa inym vobec nevyrovna. Otacanie jednoduche aj do dveri, polohovatelna, pasy sa pripinaju hore, takze je vzdy pripravena. Mame v oboch autach a nedame na nu dopustit.

tinkavvv
15. sep 2022

@fazulkaaa pearl 360 je rovnaka akurat tam nezavadzia ten pas top teather, ktory nie kazde auto ma.

evkao
15. sep 2022

@dino15 v kazdej sedacke ti bude dieta sediet, jedine vhodne pre take male dietatko je bud Klippan Kiss 2 alebo Besafe izi Turn B i-size, alebo potom velke vajicko (pebble je celkom male)

evkao
15. sep 2022

@fazulkaaa Axissfix ma velmi kratky protismer, len do 87cm, takze ziadna vyhra

jolana2804
16. sep 2022

Pro tak malý mimino je pokračovací sedačka nevhodná

dino15
autor
16. sep 2022

@evkao preco by nemala byt vhodna pearl? Pisu od narodenia, pride mi dost podobna tym ktore ty odporucas alebo som si len nevsimla preco by nemala byt vhodna pre 4 mesacne dieta 🤔 skus skonkretizovat

evkao
16. sep 2022

@dino15 vajicko je konstrukcne riesene tak, ze tak ma prirodzene zaobleny chrbatik do tvaru pismena C, az neskor, ked dieta zacne sediet, sformuje sa mu chrbtica do pismena S, v kazdej sedacke, ak nema doslova skrupinu ako vajicko, bude dietatko v oblasti drieku "zlomene" (aj v tej najlezatejsej polohe), a hlavicka mu bude vytvarat tlak na chrbticu, co nie je pre jej vyvoj moc priaznive - a ani vlozky nemaju tieto sedacky take, aby dostatocne ochranili novorodenca, sedia dobre casto az detom okolo 75-90cm, 9-12kg (zavisi od znacky, modelu, typu autosedacky), mensim detom idu v tychto sedackach aj zle pasy, ramenne sa sklzavaju z pliec a bedrove idu az cez oblast bruska