Isofix Römer a kúpa základne

fuska
28. mar 2012

ROK 2011, 2012: Ahojte. Chcem kupit autosedacku Romer 9-18 kg - asi duo plus. Zaujima ma, ci sa zakladna kupuje zvlast, alebo je to v cene. Ak sa kupuje zvlast, existuje nejaka Romer autosedacka 15-36 kompatibilna so zakladnou k autosedacke 9-18 kg?

babymarket_sk
28. mar 2012

@fuska
isofixovú základňu má kategória 0-13 kg, autosedačky 9-18 s isofixom ho majú priamo v skelete, tak isto je to aj pri kategórii 15-36 kg...suma sumárum - Romer nemá univerzálnu základňu pre všetky tri kategórie a na trhu vlastne ani taká značka nie je, ktorá by túto požiadavku spĺňala, bohužiaľ technicky to nie je možné...apoň zatiaľ 😉

fuska
autor
28. mar 2012

@babymarket_sk Dakujem pekne za odpoved. Mna zaujimalo, ci su ceny so zakladnami, alebo bez zakladni (a teda ci existuje nejaka spolocna pre viacero sedaciek). Predsa len to nie je zanedbatelna financna polozka.

babymarket_sk
29. mar 2012

@fuska
ok, tak trochu inak 😉 ... 9-18 a 15-36 kg majú buď isofix zbudovaný v sedačke alebo ho nemajú a dokúpiť sa už potom nedá, čiže ak si kúpiš isofixovú sedačku v tejto kategórii, tak isofix máš v cene, nejedná sa o základňu, ale isofix je zabudovaný v sedačke...samostatne dokúpiteľnú isofixovú základňu má len vajíčko - kategória 0-13 kg

fuska
autor
29. mar 2012

@babymarket_sk Aha, uz som to pochopila. Este som isofixovu sedacku nevidela, myslela som, ze sa aj tie vacsie nacvakavaju na nejaku zakladnu. Takze musim omrknut v nejakom obchode, ako to vlastne funguje, nech sa naucim. Vdaka za info.