Hľadám autosedačku pre 5-mesačného syna

paulahr
12. mar 2023

Ahojte, hľadám autosedačku pre syna má 5 mesiacov niečo malo cez 7kg. Hľadám niečo čo býva tak 0-36kg, chodíme autom rôzne ale väčšinou tak max 1-2 hodiny cesty, ale keďže ide leto tak určite budú aj dlhšie trasy. Najlepšie by bolo na isofix. Poraďte prosím typ, značku..nemám problém kúpiť aj kvalitnejšiu z druhej ruky. Hlavne hľadám bezpečnosť a pohodlie. Ďakujem 🙂

bluemoon24
12. mar 2023

@paulahr pro 5m dite je potreba vajicko. Je uplne jedno jesli budes jezdit 100m nebo 100km. Sedacky 0-36kg jsou nevhodne naprosto pro kazdeho. 5m dite v takove sedacce je chranene asi jako kdyby jsi mu koupila podsedak. Pro zacatek kup velke bazarove vajicko (napr. Klippan dinofix, cybex aton M) a pak prodej a kup novou sedacku. Vim, ze tohle jsi asi cist nechtela, ale je to realita.

babovka2321
12. mar 2023

@paulahr bezpecnost a 0-36 dohromady nejdu, prepac

zorkahorka
12. mar 2023

Tak male dieta patri do vajicka. Nema vyvinuty chrbatik na sedenie, musi byt v pololahu

paulahr
autor
12. mar 2023

@bluemoon24
@babovka2321
@zorkahorka ďakujem baby 😇 máme vajíčko cybex aton, ale rozmýšľala som nad ,,upgradom” keďže sestra má čoskoro rodiť žeby som vajíčko podarovala jej, ale máte pravdu ešte počkám a potom budem pozerať po niečom inom keď vravíte že 0-36 je nič moc (vôbec sa nevyznám v týchto sedačkách)

zorkahorka
12. mar 2023

@paulahr kup potom 9-18 kg (tusim)

54tinka54
12. mar 2023

@paulahr čo najdlhšie ho nechaj vo vajíčku a potom hľadaj autosedačku 0-18kg alebo 9-18 kg. S väčšími hmotnostnými rozpätiami ide bezpečnosť dole.

bluemoon24
12. mar 2023

@paulahr to vajicko vyuzijes jeste tak 5-8 dalsich mesicu, dal urcite nepoustej 🙂 a presne, potom se divej po sedackach do 18kg, pripadne do 25kg (kdyby pribiral rychleji). Nejlepe je ale sedacku vyzkouset jestli sedne do auta, kazde sedacky maji jiny sklon.

sapetka
12. mar 2023

My mame polohovatelne vajicko od cybex to je sice do 13kg ale caka nas dlha cesta o 3t cez 1000km a malu dam do britax romer dualfix 0-18kg(dcerka bude mat 8m a urcire uz aj cez 8kg i tie 3t). Je polohovatelna a bude tak mat viac miesta. Inak mam v plane pouzivat nadalej vajicko do tych 13kg.

jolana2804
12. mar 2023

@sapetka pro takhle malý dítě je dualfix naprosto nevhodná. Doporučuju takhle dlouhou cestu jet ve vajíčku.

sapetka
12. mar 2023

@jolana2804 ja to vidim praveze naopak. Sedi tam rovnako ako vo vajci len je viac priestranna. Syn v nej bol od 6m pretoze vyrastol z vajca

babovka2321
12. mar 2023

@sapetka dieta ma do sedacky "sadnut" co najtesnejsie... Priestor dookola je nebezpecny.

angel993
12. mar 2023

@sapetka pozor na veľa priestoru v sedačke, dieťa sa môže zraniť pri prudkom brzdení. Žiaľ, máme s tým zlú skúsenosť v rodine.

sapetka
12. mar 2023

@babovka2321
@angel993 dakujem dievcata za nazor. Urcite si to necham prejst hlavou a pouriem sa na to este raz. Samozrejme ze nechcem svojim detom ublizit takze si rada vypocujem ine nazory a prehodnotim.

jolana2804
12. mar 2023

@sapetka Nesedí tam stejně jako ve vejci. Ano, zdát se to může, ale není to tak. Navíc v sedačce má být dítě obepnutý, nesmí mít kolem sebe místo

sapetka
12. mar 2023

@jolana2804 tak ale ta sedacka je 0-18kg takze musi byt vhodna od 0-18

majlo1234
12. mar 2023

Do sedacky pokracovacej z vajicka sa odporuca az ked dieta sedi samostatne viac ako dva mesiace. A potom zas do takej, ktora vydrzi co najdlhsie protismerna. My mame nuna todl, ale vidim ze casto napriklad odporucaju sedacky od joie

bluemoon24
12. mar 2023

@sapetka jsou i sedacky 0-36kg a nejsou vhodne. Mas vajicko, nechej dceru sedet ve vajicku. Jak to, ze syn se nevlezl do vajicka v 6m? To uz mel 12kg?
@majlo1234 Nuna ma velmi kvalitni sedacky, dobry vyber 🙂 joie sedacky jsou casto doporucovane, protoze z tech opravdu kvalitnich jsou nejlevnejsi

angel993
12. mar 2023

@sapetka tie sedačky sú písané preto od 0kg, lebo dieťa ktoré ešte nemá 9kg a vyrastie z vajíčka by nemohlo do kategórie 9-18kg. Ale jedine vajíčko je prispôsobené nesediacemu dieťatku, ktoré má chrbátik v tvare písmena C. Neskôr keď sa mu chrbátik spevní sa mení do tvaru písmena S. Tomu sú prispôsobené pokračovacie sedačky. Aj keď sa sedačka dá napolohovať, ale dieťa v nej sedí. Sú myslím nejaké sedačky ktoré majú integrované vajíčko ale cena začína na 500€.
Ak dieťa nemá problém vydržať vo vajíčku tak by som ho v ňom nechala čo najdlhšie. Môj mladší má 17 mesiacov a až teraz pôjde do pokračovacej sedačky, lebo už mu začína hlavička trčať. Starší už v pol roku špekuloval, ale nejako sme vydržali kým samostatne nesedel 2 mesiace.

sapetka
12. mar 2023

@bluemoon24 nie mali sme vajicko do 9kg.. ok rozhodneme aa este.

majlo1234
12. mar 2023

@bluemoon24 tie vajka z trojkombi su vacsinou strasne male, preto sa tam deti nevopchaju a zeny potom hned kupuju pokracovacie sedacky😫
My sme chceli joie 365 ci aka to bola, ale nemali vtedy v obchode a kedze sme ju chceli hned, sli sme do nuny😀 ale spokojna som, aj syn ju ma rad

jolana2804
12. mar 2023

@sapetka Zkus dát zrovna do Dualfixu bez zmenšovacích vložek novorozence a uvidíš, jak je ta sedačka vhodná pro kategorii 0-18 🤷🏻‍♀️ Kategorie 0-18 je pro děti, které ještě nemají 9kg

sapetka
12. mar 2023

@jolana2804 no ved na to je ta novorodenecka vlozka nie? Aby tam babatko male nelingalo

jolana2804
13. mar 2023

@sapetka pro novorozence a nesedící miminka jsou vhodný jen 4 sedačky a Dualfix to rozhodně není

matkahelka
13. mar 2023

@paulahr ziadna autosedacka nema bezpecnost vajca. ziadna. a preto tam ma dieta byt co najdlhsie. v autosedacke ma byt dieta, ktore samostatne sedi min.2 mesiace. a dieta si dokaze samostatne sednut az ked stvornozkuje. co urcite nie je v polroku. kym dietatu z vajca netrci hlava, je pre dieta vajco to najlepsie a najbezpecnejsie. mam 15 mesacnu dceru a je stale vo vajci. z prveho vyrastla, kupili sme vacsie. nerozumiem tomuto trendu napchat do autosedacky idealne novorodenca a tvarit sa, ake je to super. staci si pozriet crash testy na youtube

sapetka
13. mar 2023

@jolana2804 tak ako je mozne ze ma take dobre hodntenie v testoch. ?😃

jolana2804
13. mar 2023

@sapetka No podle toho v jakých. Dtest nic nevypovídá o bezpečnosti 🤷🏻‍♀️ Záruka bezpečnosti je Plus test, který Dualfix nikdy nebude mít 🤷🏻‍♀️

44janica44
13. mar 2023

@sapetka v testoch určite pre väčšie deti.
Pokiaľ chceš dieťa voziť bezpečne tak v kvalitnom vajci (v žiadnom smejde z trojkombi) kým z neho nevyrastie alebo aspon 2 m nesedí.

@paulahr baby dobre píšu ze dieťa co nesedí 2 m. nepatrí do žiadnej sedačky pre neho je iba vajce. Moja vyrástla z vajca (začala jej trčať hlava) a nemala ešte 9 kg v roku a pol. Kúpili sme nuna todl ta je 0-18. sedačku 9- 18 sme kvôli hmotnosti nemohli mať, sama sedela už 8 m. Preto je to hmotnostne 0-18 (ak sú deti špagetky ako moja) ale rozhodne ako novorodenec by sa tam voziť nemohla aj keď je to kvalitná sedačka a ma mnoho testov bezpečnosti.
Rovnako v sedacke 0-36 by som ju neviezla - dieťa má vymeniť min 3 sedačky - vajce, pokracovaciu do 18 príp.25 kg a potom do 36 kg vtedy sa vozi ozaj bezpečné v sedacke co mu vahovo,výškovo sedí a je vhodná.
Stačí si prečítať par rad odborníkov k sedačkam, príp. Je veľa videii na YouTube.
Ja sa doteraz čudujem v com a ako vozi väčšina matiek svoje deti... naobliekane, pásy nezatiahnute .... keby havarovali tak im to dieťa vyletí zo sedačky ako stupel zo šampanského. A úplne naj je ked ma dieťa na sebe bundu ktorá je drahšia ako samotná sedačka to mi už duplom rozum neberie že niekto šetrí na bezpečnosti vlastného dieťaťa- kvalitná, bezpečná sedačka nestojí 100e.

sapetka
13. mar 2023

@jolana2804 pozeram adac testy tie su pre mna smerodatne

evkao
13. mar 2023

@sapetka adac testy zrovna smerodajne nie su, dokonca tam ani netestuju cisto protismerne sedacky (ak uz sa riadit nimi, tak jedine vysledkom z bezpecnosti, ale bohuzial tieto testy neberu do uvahy, do akeho auta sedacka pojde, pre ake dieta)- a pokracovacie sedacky sa testuju s maketou vacsieho dietata, nie novorodenca

sapetka
13. mar 2023

@evkao och tak adac testy su velmi dobre testy. Ale mne tu netreba radit ja som otazku nepolozila🙂