Fínska autosedačka Klippan Kiss2 otočená v protismere jazdy

baklik
13. jún 2012

Ahojte, máte niekto fínsku autosedačka Klippan KISS2 (0-18kg) otočenú v protismere jazdy? Aké s ňou máte skúsenosti? Oplatí sa do nej investovať alebo zvoliť radšej inú (napr. Romer King Plus)?

baklik
autor
13. jún 2012

nikto nic? 😕

juliankaaa
14. jún 2012

videla si v babyzlave? 😉 celkom dobre vyzera

martinka17
14. jún 2012

@baklik pozri si radšej crash testy, a nie diskusné fóra 😉 alebo si kúp zaručenú kvalitu, my máme Romera a sme spokojný, aj potom plánujem kúpiť Romer 😉

baklik
autor
14. jún 2012

@juliankaaa
@martinka17
ano, nas maly bude mat len 7 mes. a uz ma takmer 10 kg. vajicko mame len do 10 kg (bolo kupovane v ramci 3-kombinacie) a nepozdava sa mi, ze uz by mal sediet v klasickej autosedacke a otoceny v smere jazdy.
tie vysledky crash testov sedaciek otocenych v smere a protismere jazdy su diametralne rozdielne, vid tu:

https://www.youtube.com/watch?v=G8mFsXNXOLw


kedze je to novinka na SK trhu, tak som by som rada poznala skusenosti inych s nou. ak sa vobec niekto taky najde.
pre nas by to bol ideal, kedze maly este patri skor do vajicka ako klasickej autosedacky.

martinka17
14. jún 2012

@baklik ak máš výsledky testov, tak je to na Tebe 😵 . Ja si len myslím, že tu Ti budú radiť všetko, od predražených značiek bez poriadnej kvality až po lacné veci z hypermarketu. Už len treba myslieť, aby dieťatko chcelo v protismere sedieť, popravde, asi je to sila zvyku pre dieťa. A ináč, ak malému z vajíčka netrčí hlavička, nevadí, že je ťažší, podstatné je, aby sa do nej zmestil, aspoň mne to tak vysvetľovali.

baklik
autor
14. jún 2012

@martinka17 ja som zas citala, ze rozhodujuca je hmotnost dietata... 😖

dokocaidovoza
14. jún 2012

@baklik, pozri diskusie na tuto temu https://www.modrykonik.sk/forum/do-auta/autosedacka-otocena-proti-smeru-jazdy-a-starsie-dieta/
https://www.modrykonik.sk/forum/do-auta/autosedacka-s-poutanim-proti-smeru-jizdy-zkouseli-ste/
https://www.modrykonik.sk/forum/do-auta/detska-autosedacka-proti-smeru-jazdy-kde-sa-da-zohnat/
Videla som na forach uz aj niekoho, kto pisal, ze ma Klippan KISS. Skus pohladat... Ja patrim medzi obhajcov autosedaciek v protismere a na konikovi je nas viac, takze sa skludom pytaj 😉

dokocaidovoza
14. jún 2012

@baklik 7 mesacne babo je naozaj najlepsie este mat vo vajicku, ale ak uz presahuje hmotnost, tak vase vajicko uz nemusi byt dost bezpecne (treba sa riadit odporucanim vyrobcu). KISS sice obsahuje vajicko, ale len do 9 kg. Najlepsie by bolo, keby si tu autosedacku mohla vidiet a vyskusat, lebo pre kazde babo aj auto autosedacka inak sadne.

martinka17
15. jún 2012

@baklik aha, tak to ja neporadím, prepáč, nie som expert ☹

veronikarep
15. jún 2012

ahojte, s Klippan KISS2 mame dobre skusenosti, celkovo by som to zhrnula takto:
plusy: ma plus test - svedsky certifikat bezpecnosti, instalacia v protismere do 18kg (preto sme si ju kupili), pri polohe v lahu je naozaj takmer v lahu, takze aj vacsie dieta mozes dat v aute spat, viacero vankusikov a vyplni - variabilita pri raste babatka, kolieska na vanicke su super - ked zaparkujem, nemusim sedacku nosit, ale taham, ako kufrik (vyborne na kratke trasy)

minusy: instalacia nie je uplne intuitivna (treba sa ju naucit a zaskolit aj rodinu, aby nieco nepokazili), pri polohovani treba obcas pouzit hrubu silu, aby mechanizmus zapadol, nepasuje nam na nas kocik - vraj su kociky, na ktore vanicku upnes, ale su to skor sportaky. Na nas vanickovy to kazdpoadne neslo.

celkovo sme spokojni, len skoda, ze sme ju nekupili v akcii :(

baklik
autor
17. jún 2012

@veronikarep ahoj, dakujem za zhrnutie vasich skusenosti. a kde ste si ju predtym, ako ste ju kupili, vyskusali?
Ak mozem, mam este par otazok.
My nemame v aute isofix. Da sa v pohode upnut aj bezpecnostnymi pasmi? Ake velke dieta vozite v sedacke? Napadlo mi, ze je to mozno aj neprakticke pocas zimy, ked je vonku rozpusteny sneh a blato a dieta nema nohy nad podlahou, ale nad sedackou. V akom aute ju pouzivate?

baklik
autor
17. jún 2012

@dokocaidovoza dakujem za info. vedela by si mi odporucit, ktora autosedacka otocena v protismere, by bola pre nas najvhodnejsia? cez vikend sme sa zastavili v predajni s autosedackami a tam nam odporucili CAM. nezdala sa mi vsak az taka bezpecna z toho dovodu, ze polstrovanie okolo hlavy bolo minimalne - vela priestoru pre pohyb hlavou. to sa mi nezda extra bezpecne pri pripadnom naraze. vsimla som si, ze vela sedaciek, ktore sa instaluju v smere jazdy, toto polstrovanie okolo hlavy maju dostatocne. tak neviem... ak mi mozes dat nejake tipy, budem velmi rada. 😉

kvietocek7
17. jún 2012

@baklik britax first class plus kuk sem. tiez ju mame a moze sa pouzivat aj v protismere resp v oboch smeroch. Aj crash testy su dobre. http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/fir...
to je vlastne ten romer alebo obdobne ALE URCITE SA OPLATI INVESTOVAT ved urcite budete mat aj druhe babatko

baklik
autor
17. jún 2012

@kvietocek7 dakujem. a rozhodovali ste sa aj medzi nejakymi dalsimi?

kvietocek7
17. jún 2012

ani nie lebo su fakt dobre a co som pokukovala po inych tak tie boli cenovo drahsie mozno koli znackam
vsetky tri sedacky mame od britax a som velmi spokojna 🙂

dokocaidovoza
17. jún 2012

@baklik To bocne polstrovanie je dolezite, kvoli bocnym narazom, takze dobre, ze to riesis. Britax first class, co o nej pise kvietocek7 sa instaluje v protismere iba do 13 kg, co je podla mna malo (tvoj syn moze mat taku vahu skor, nez dovrsi rok). Podla mna si najskor zvaz, do akej hmotnosti/veku, chces vozit v protismere. Toto zavisi aj od fyzickej kontrukcie tvojho baba, ci je skor velke a je pravdepodobne, ze bude mat vacsiu vahu. V takom pripade je lepsie kupit sedacku s vyssim limitom. My sme kupovali bez skusania zo Svedska, Britax hiway, tiez kvoli znacke. Instaluje sa iba v protismere a to do 25 kil. Celkovo OK, ale su veci, ktore mi na nej vadia (vyska, chybajuca opierka hlavy, polohovanie). Kamaratka ma Klippan Triofix, vyzera uzasne, velmi jednoducho sa instaluje, ale to vdaka Isofixu. Neda sa vsak polohovat, co mi nepride vohdne pre dieta mladsie ako rok. Mne sa osobne pozdava Axkid Kidzone, ktora je bez Isofixu a umoznuje protismer (ale aj smer vpred) az do 25 kil- na konikovi je par bab, co ju maju, kupovanu na Slovensku. A este su tu zienky, co maju Maxi Cosi Mobi a Besafe Combi. Niektore baby, co si autosedacku kupovali v SR si ju najskor isli pozriet - to je podla mna najlepsie, hlavne ak si mozes poskusat viacero modelov aj s babom a vidis. Drzim palce!

veronikarep
18. jún 2012

@baklik Kupili sme bez skusania, ale na Slovensku, takze sme vedeli, ze mozeme vratit. Sedacka sa da pripnut aj pasmi, ale my mame isofix. Preistotu pripinam oboje, aj pas aj isofix. Parkrat sme ju mali v aute, kde nebol isofix a ide to aj s pasmi, no mne sa to zda menej pevne.. Drobcek ma 9 mesiacov, ma nieco cez 8 kg. Zimu sme so sedackou este neriesili, kupili sme ju na jar, ale mame k nej aj taky potah na sedadlo, prave kvoli tomu spineniu. Treba to vsak az pri starsich detoch, ked chodia, dovtedy ma topanky ciste 😉

bezpecnaautosedacka
19. jún 2012

Dobrý deň, @baklik, ak máte záujem, autosedačky Klippan, ale aj Axkid, ktoré ponúkame v našom e-shope si môžete vyskúšať po dohode emailom.

ann84
26. aug 2012

Ahojte.Rozhodujeme sa medzi sedačkami Axkid Kidzofix a Klippan Kiss 2.Dcéra má 15 mesiacov,ale je to taký tenký slížik,preto neradi by sme riskovali bez odskúšania,či jej niektorá z nich bude dobrá.Nemáte niekto z okolia Rimavskej Soboty alebo Bratislavy nejakú z týchto sedačiek a či by sme si nemohli ju vyskúšať? keďže predajne s týmito sedačkami nie sú,len ako e-shop.

nanika
3. sep 2012

Ja by som tieto prispevky brala s obrovskym nadhladom, do "kocaidovoza" bola zablokovana adminom, kedze je to obchodnik "bezpecnaautosedacka" a takto si tu nahanala ksefty :(

opicaskorica
10. okt 2012

My máme klippan kiss 2 kupovany v tej akcii takže môžem hodnotit : plusy - vysoká bezpecnost (vsak preto sme ju kupovali), 3 polohy sedačky, vajíčko a tiež sedačka pre 9-18 kg v jednom, vajíčko na kolieskach, isofix aj pásy, vyššie položené, babo vidí z okna. Nevýhody: dcéra je v takom veku, že vajko je jej uz malé, ale do sedačky je este primala, takže vedľa hlavičky jej dávam zrolovanu plienku , aby jej v spánku nepadala, nedá sa kúpiť letný potah, ked sa babo potí, chrbtoch časť sa mi zdá tvrdá, ale babu to nevadí.

matya77
19. feb 2013

@dokocaidovoza
@kvietocek7
@bezpecnaautosedacka
@opicaskorica ahojte, dúfam že niektorá z vás sem ešte chodí, lebo tiež potrebujem poradiť. Náš malý má 4 mesiace a niečo vyše 8 kg, k tomu rastie ako z vody takže hlavička mu o mesiac bude prevyšovať vajíčko. Na vajíčko bude teda už priveľký ale na autosedačku ešte primalý, takže tiež hľadáme autosedačku ktorá sa dá polohovať na ležanie ako vajíčko, a určite chcem obojstrannú, teda aj do protismeru aj v smere jazdy. Mám dilemu aj čo sa týka váhy / veku odporúčaných na etikete, keďže predpokladáme že drobec dosiahne napr. 18 kg možno ako 1,5-ročný, a potom zase čo? Budeme zháňať novú autosedačku do 25 alebo 36 kg? To je potom lepšie kúpiť hneď takú, aby nám vydržala aspoň na pár rokov. Chcem aj tie bočné opierky na hlavičku aby mu nepadala keď zaspí, a mať možnosť zvýšenia sedačky vybraním tých "podsedákov" takže dieťa trochu klesne. A takisto by som chcela aby sa dala ťahať ako vozíček, že ju alebo malého nemusím vláčiť na rukách. A ešte detail, v našom aute sa bude dať upevniť len na zadné sedadlo, vpredu nemáme tie háky na upevnenie, to je asi ten isofix čo spomínate. No a to hlavné, najlepšie keby bola zadarmo 😀 😀 😀 srandujem, tie ceny sú hrozné ale čo už človek neinvestujem do bezpečnosti vlastného dieťaťa? To len keby sa našiel niekto kto by takúto flexi sedačku predával. Takže babo raď, ktorá by bola najlepšia? ďakujem

opicaskorica
19. feb 2013

@matya77 ahoj, tazke poporiadku 🙂 co ti kiss 2 splni a co nie:
- ideal pre vacsie deti, lebo s nimi rastie do 18 kg (myslim, ze sedacka od narodenia do 36 kg neexistuje a ani by to nebolo bezpecne, takze tomu sa nevyhnes...ja ratam aj s druhym dietatom, takze ma to nejak netrapi.
- ma kolieska, ale zase nevyhoda je, ze nema moznost pripnutia na kocik pomocou adapterov ako maxi cosy vajko
- bocne opierky ma, ale je faza v raste, kde uz dieta nema tie vyberacie podopierky, ale este nedorastlo na tie velke...
- tato sedacka je len do protismeru
- isofix je vzdy len zadnych sedadlach, ale da sa upevnit aj pasmi, ale dopredu by som ju aj tak nedavala, je dost vysoka, takze by si nevidela do praveho spetaku,
- cena je vysoka a ja sama by som teraz isla uz rovno do vyssej rady,
Takze neviem ci som pomohla... ale v kazdom pripade, som zastanca sedaciek v protismere pre deti aspon do 2 rokov!

bezpecnaautosedacka
19. feb 2013

ahoj @matya77 Vo veku, v akom je tvoje babo je este urcite potrebna sedacka kategorie od narodenia (t.j aj napr spominany kiss2). Vsetky sedacky vyssej kategorie su az od pol roka, hoci pri niektorych moze mat dieta aj nizsiu hmotnost nez 9 kg (napr BeSafe combi su od 0 do 18 kg, ale vekovo az od 6 mesiacov). Ak teda chcete sedacku, ktora vydrzi dlhsie obdobie, prva otazka, ktoru treba riesit je, ako dlho este moze byt vase babo vo vajicku.
Predpokladam ze mate to do 9 kg. Hmotnost je hlavne kriterium. Pri vyske sa ako kriterium uvadza, ze dietatu nesmu zo sedacky vytrcat horne kraje usiek.
Deticky zvacsa najviac priberaju prve mesiace. Casto ma 3-4 mesacne babo 7-8 kg a potom sa narast hmotnosti moze spomalit, lebo babo sa uz zacina viac hybat. Tu sa da pozriet rastovy graf chlapcov do 3 rokov http://zdravedieta.rodinka.sk/rastove-grafy0/ra... Podla neho by vase babo malo mat 9 kg ked bude mat 6 mesiacov a 18 kg bude mat okolo 32 mesiacov. Je pravdepodobne, ze do 6 mesiacov bude vase vajicko malemu stacit.
Pri detoch, ktore su uz starsie ako 6 mesiacov sa zvycajne prechadza z vajicka na kategoriu 9-25 kg (napr sedacky Axkid). Nie vzdy su vsak 6 mesacne deti pripavene na vyssiu hmotnostnu triedu sedaciek, najma kvoli polohovaniu. Treba brat do uvahy zrelost babatka - ci sedi s oporou, ci uz zacina lozit alebo sa uz dokonca samo posadzuje a pod. Najma ak sedacku pouzivate na dlhe cesty, je lepsie, aby v nej dieta okolo 6 mesiacov co najviac lezalo. Preto je v takomto pripade lepsie s prechodom na vyssiu kategoriu sedacky pockat, ak je to mozne.
A teraz k sedacke Kiss2 - opicaskorica presne zhrnula jej plusy aj minusy. My s nou mame dobru skusenost najma pri pouzivani od narodenia alebo potom pri drobnejsich detoch, ktorym su aj vo veku 6 mesiacov ine sedacky privelke a preto sa oplati aj u nich kupit sedacku nizsej kategorie. Niekedy sa pre tuto sedacku rozhodnu rodicia s babom starsim ako 6 mesiacov, ak napr planuju dalsie babo, u ktoreho ju potom vyuziju od narodenia. Tiez rodicia niekedy preferuju tuto sedacku kvoli dobrej spankovej polohe aj u starsich detoch. V porovnani s vasimi kriteriami Kiss nesplna to otacanie oboma smermi. Je to cisto protismerova sedacka.
Ked to zhrniem, skuste so sedackou pockat do tych 9 kg. Ked uz babo tuto hmotnost dosiahne, uvidte, ako velmi bude zrele. Na zaklade toho budete vediet, ci uz mozete kupit aj sedacku vyssej hmotnostnej kategorie.

kvietocek7
22. feb 2013

@matya77 ahoj, ja ti len vrelo mozem odporucit britax first class plus na sk je to asi znacka romeo ci ako...

http://www.babyandtoddlerworld.co.uk/britax-fir...

tam je aj ta vlozka na hlavicku co spominas, ale tiez sa da pouzit v oboch smeroch jazdy -teda ako aj vajicko v protismere.
Pozri si nejake videa ako sa pouzivaju a fixuju. Mame ju uz 5r a vyvozili sa v nej vsetky tri deti teda najmensi sa este stale nosi.Je aj dobre makko vystuzena a je pohodlna.Tak zo skusenosti len odporucam 🙂

kvietocek7
22. feb 2013

@matya77 tu je web britax a tam je aj video, je to sedacka od narodenia az do 4r co je podla mna absolutne prakticke ale britax ma aj dobre a spolahlive crash testy tak aj z toho dovodu to ocenujem.

http://www.britax.co.uk/car-seats/first-class-p...

matya77
24. feb 2013

@opicaskorica
@bezpecnaautosedacka
@kvietocek7 ahojte, veľmi pekne ďakujem za super rady a recenzie. Práve dnes sme malého vážili a má 8,5 kg, takže predpokladám že tých 9 kg dosiahne čo nevidieť a to máme len začiatok 5 mesiaca. Takže ak je hlavným kritériom váha, tak ja veľmi nenašpekulujem nič čo sa týka veku, a keďže vrch hlavičky mu už začína pretŕčať cez okraj vajíčka tak nie je o čom. Naše bábo sa úplne vymyká všetkým grafom a štatistikám, ani sa nedivím keď ja mám 180 cm a manžel 193, má byť po kom taký dlhý macko. Nemôžeme teda čakať a musíme to riešiť čo najskôr, a zatiaľ vieme len toľko čo som spomínala predtým, že chceme protismerovú sedačku a rovno tú vyššiu váhovú kategóriu teda 9-25 kg. Pozerala som už nejaké videá o upevňovaní sedačiek v aute, kokso tak to bude iná haluz kým sa to naučím 😀 A dnes sme usúdili že možno týždeň - dva a skončili sme aj s vaničkou v kočíku. Drobec si dnes ležérne vyložil na okraj vaničky nohy hore, akože aha aké mi je to už malé...Takže takto my rastieme

kvietocek7
24. feb 2013

@matya77 ono ta britax plus je vyborna, lebo ked je situovana od narodenia tak si tu podlozku na hlavicku alebo ma aj take vystuzene pod zadok -molitanova vlozka- podla potreby prisposobis. Je to dobra kupa hlavne ked este planujete do buducna babo tak ju 100% vyuzijete. Tiez som kupovala aj dalsiu triedu a tiez z britaxu tak je tiez od 9kg Britax Elvova plus
http://www.amazon.co.uk/dp/B004716W7I/?tag=hydr...
a tiez som velmi spokojna, lebo ta ma aj mierne vyklonenie ked dietatko zaspi.Je dolezite ci uz aj sam sedi alebo este len tak s oporou, lebo v tej britax plus je este akoby vo vajicku kdezto v elvova ktoru som uviedla je uz viacmenej pre deticky ktore si chrbatikavedia udrzat same.
Na sk web strankach je resp su velmi predrazene aj o cenu raz tolko ale napr na tejto web co uvadzam su aj o polovicu lacnejsie. Treba to poriadne prezriet pretoze obycajne sfarbenie tej istej kvality dviha cenu.

bezpecnaautosedacka
24. feb 2013

@matya77 podla tych vysok co uvadzate asi budete sedacku potrebovat menit coskoro. Co sa tyka sedaciek Britax, o ktorych hovori kvietocek7, model first class umoznuje instalaciu v protismere do 13kg, potom sa instaluje v smere jazdy. Pri vahovom prirastku vaseho babatka bude 13 kg pravdepodobne dosihnute pred dovrsenim prveho roka. Preto odporucam radsej pozriet sa po sedackach, ktore umoznuju protismer aspon do 18 kg. Celkovo by vsak znacka Britax mohla byt pre Vas riesenim, pretoze vyrabaju aj sedacky vo vahovej kategorii od 0/resp 9kg do 25, ktore su az do 25kg instalovatelne v protismere jazdy. Nie su vsak dostupne v SR, ani v internetovych obchodoch typu Amazone. Odporucam specializovane svedske internetove predajne, kde ich najdete - su to napr modely Hi Way, Max Way, Multi Tech a Two way. Cenovo sa pohybuju okolo 300 eur. Zo sedaciek z nasho obchodu by pre Vas mohla byt moznostou znacka Axkid, ale kvoli veku babatka by ju bolo treba vyskusat, ci je sklon dostatocny.