Existuje dáka opierka hlavy v autosedačke?

koniarova
6. sep 2010

Chcem sa spýtať, či neviete o niečom, čo by podopieralo hlavičku dieťaťa v autosedačke, keď zaspí. Nemyslím tie klasické vankúše, čo sa dávajú okolo krku. Nejaký systém, alebo mechanizmus, ktorý by sa dal dokúpiť k autosedačke a nejako tam pripevniť. Ale to by som asi chcela moc 😖 . Nekúpila som dobrú autosedačku, malému keď zasí, v nej neskutočne padá hlávka.

nanika
6. sep 2010

@koniarova nie, nic take nie je. Pre koho je ta sedacka, ak pre mladsieho, asi kupit lepsiu sedacku a tej zlej sa zbavit, alebo pockat, az z toho vyrastie, ale to bude trvat dlhe mesiace... Ak u starsieho, tam by som to neriesila, je to len otazka casu, kym si zvykne. Inak niektore deti chcu mat padnutu hlavu, ako nas oli, niekedy je najvacsi rev, ze sa ho snazim hlavickou opriet a on si ju naschval zvesiava, lebo sa mu tak dobre spi.

koniarova
autor
6. sep 2010

Sedačku mám pre mladšieho. Má ešte len 8 mesiacov, ale do vajíčka sa už nezmestí. Je mi ju ľúto predať. Bola kvalitná, stála ma vtedy 4500 Sk, spľňa všetky normy a je od 9-36 kg.Takže by sme ju mohli ešte dlho využiť. Mal ju starší, ten v aute nespal, tak som si to nejako ani neuvedomila. Asi ju nechám staršiemu a mladšiemu kúpim novú. Čo už narobím. Len staršiemu som už chcela kúpiť od 15 do 36 kg. Ďakujem za radu.

dosa
6. sep 2010

preco by nic take nebolo??? neviem ako to myslis, ze pada hlava, ale ak do boku, tak by sa dalo dokupit taketo: http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=40738&a... zasunie sa to pri pleciach na pasy a hlavicka drzi tam kde ma a nelieta...

ak pada dopredu, tak na to asi nic nebude, tam by bola najlepsia polohovatelna seacka, aspon o kusok...

koniarova
autor
6. sep 2010

@dosa Ďakujem za radu. Nám padá skôr dopredu. Ale vyskúšam aj tú opierku do bokov, vyzerá to dobre.

dosa
6. sep 2010

@koniarova - vyskusaj, mozno ked ju bude mat podopretu z bokov, tak sa zaprie a nebude padat. a keby hej, tak potom uz jedine nejaky uteracik, alebo plienku zrolovat pod bradu 😉

michaela535
17. máj 2015

Kde to mam hladat na tej stranke tu podpierku a bokov?

volnomila
3. apr 2017

Sandini Sleepfix, https://www.sandini.de/

papajoy
6. apr 2018

Ahojte, jasne ze existuje, mame overene a funguje perfektne 🙂 Drobcovi sa spi fantasticky a zvykol si na to velmi rychlo. Ak chcete, mam nejake pasy navyse, piste spravu ;) Pekny den zelam.

wieruska1
6. apr 2018

radsej si ani nechcem predstavit ako sa sprava krk pri prudkom brzdeni. Brada dopredu celo tlacene dozadu. Treba kupit viac polohovaciu sedacku ak dieta casto spi. dcera mala 9-36kg a bola super, pre syna ulne nevyhovujuca tak sme kupili 9-18 da sa dat lezat a hlava mu nema kam padat. Dnes sa daju kupit kvalitne sedacky za priaznivu cenu alebo hoc aj z druhej roky.

papajoy
6. apr 2018

Mali sme viac druhov sedaciek a ziadna nie je taka ze v nej uplne lezi a ta hlavka pada stale, hlavne pri brzdeni.
Telo je chranene pasmi, cize je fixovane k sedacke. Popruh je pruzny a ma volu, v najhorsom pripade ak tlaci hlavu dopredu sa zosmykne z cela dozadu a pusti hlavu dopredu.

meluela
6. apr 2018

@koniarova 8m by bol lepsie v 0-18 sedacke protismernej, ale neviem ake mate moznosti ...

volnomila
6. apr 2018

My sme dali sedačku proti smeru jazdy, to je najbezpečnejšie a naklonili sme ju trochu dozadu, aby sa mohol pohodlne oprieť. Malý má 2,4 roka, a vôbec mu nevadí, že je otočený proti smeru jazdy. My nedávame často veľké vzdialenosti, maximálne 10 km, takže to rýchlo ubehne. Ak ideme na dlhšie tak tak, aby to bolo v čase spánku, aby to prespal, alebo mu na mobile zapnem Medveda a Mášu.

miskaska
6. apr 2018

@papajoy Pocula som, ze je to nebezpecne ak to pri naraze sklzne na krk, dieta sa moze uskrtit. Osobnu skusenost nemam.

erika0712
6. apr 2018

@papajoy mozem poprosim info?🙂

katkarinka1991
24. apr 2018

@papajoy mam zaujem o ten paaas🙂🙂🙂🙂

danusskaaa
24. apr 2018

@papajoy ja by som si prosila jeden pas pre drobca 😉

zuzzuli
24. apr 2018

@papajoy mozem poprosit info?nieco take hladam

martinoocka
24. apr 2018

deticky ktore este casto spia v aute by mali byt aj tak v protismere, kedze je to najbezpecnejsi a odporucany sposob prepravy deti. nie je dovod ich otacat skor ako v 3-4 rokoch. protismerna sedacka sa da lepsie polohovat do lahu a pri brzdeni je hlavicka tlacena do sedacky a nepada dopredu.
tie pasy keby boli bezpecne takby sa predavali k sedackam, nikto vam nezaruci bezpecnost autosedacky ked k nej svojvolne budete pouzivat nejaky pas. pri silnejsom naraze by dieta uskrtil. predavaju to na aliexprese to hovori za vsetko...v serioznej predajni to nekupite.

janusa10988
13. máj 2018

@papajoy dobry vecer mala by som zaujem mate este ten pas?dakujem

belejova
10. jún 2018

@papajoy ahoj, rozmýšľam nad kúpou takejto pomôcky ,môžeš mi poslať na mail foto a cenu? Prípadne nemáš inzerát napr.na modrom koníkovi? Mail: belejova8@gmail.com
Ďakujem.

Belejova

katarina46
13. jún 2018

@papajoy aj ja mám záujem o takú pomôcku

andriska133
21. jún 2018

@martinoocka aj náš bol čo najviac sedačke protismere ale len cca do dvoch rokov žiaľ.kedze je strašné vysoky- dlhý tak už vproti smere nemohol byť,nemal kam dať nohy a hlava mu pretŕčala

roselyn
21. jún 2018

@papajoy
ako sa to dava ? a kde sa to da kupit? cena?

papajoy
22. jún 2018

@roselyn Ahoj, da sa to kupit u mna, 4.90 Eur + 0.90 Eur postovne.
Aktualne mam este 2 farby, ruzova a hneda s opickami.
Upevnuje sa to na vrch autosedacky pomocou gumeneho popruhu a praktickej pracky.
Ked dietatko zaspi, jednoducho sa mu to posunie na celo podla potreby a hlavicka nepada.
My to pouzivame uz dlhu dobu a drobec spi ako v bavlnke. Viac info v sprave ;)

roselyn
22. jún 2018

@papajoy
ahojky nemas nejaku foto? je to aj do vajicka ci len do sedacky?

nikamo33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
papajoy
23. jún 2018

@nikamo33 Je to na gumenom popruhu, ktory sa podda. Pri brzdeni to vobec nevadi, skor pomaha aby hlava prudko nepadla do predu. V tom najhorsom pripade sa sklzne z hlavky (čela) alebo zo sedacky. Na sedacku to nie je fixne pripevnene.

janula2511
25. jún 2018

@papajoy prosím ta kde sa to da kúpiť?

janula2511
25. jún 2018

@papajoy ahoj prosím ta vieš mi poslať forto? Aj ja potrebujem pre dieta opierku hlavy. Je to aj vhodné pre 10 mesačne dieťa?