Britax Römer Dualfix - baby vložka

alex2019
26. dec 2020

Ahojte, mame detsku autosedacku Britax Romer (na obrazku nizsie), taku tu otocnu a je fakt super. Maly ma teraz 20 mesiacov. Budeme mat buduce leto druhe babatko a tak som rozmyslala, ze by tuto sedacku mohlo zdedit mladsie dieta a jemu by sme kupili uz taku neotocnu lebo dovtedy uz sa nebude vozit v protismere (zatial sa tak stale vozi, co sa velmi tesim, lebo je to urcite bezpecnejsie, avsak je jasne, ze buduce leto uz na to bude velky). Tato sedacka sa vraj da pouzivat uz od babatka (my sme ju kupili az ked sme vyradili vajicko), lenze to by tam mala ist asi nejaka novorodenecka vlozka alebo take nieco, alebo nie? Preto sa chcem spytat vas, ktore ju mate, pouzivali ste ju uz od babatka? A ak ano, bola tam nejaka specialna baby vlozka? lebo my sme nic take k tej sedacke nedostali, a uprimne jedna jedina nevyhoda tej sedacky z mojho pohladu bola/je, ze tam nie je take to zuzenie/fixacia na hlavicku takze malemu tak trocha hlava liatala, aspon sa mi zdalo, co mi vadilo hlavne pri dlhsich cestach.. Ako ste toto vy riesili? A myslite si, ze je ozaj tato sedacka vhodna uz od babatka, ci nie? Dakujem za vase skusenosti.

diaalex
26. dec 2020

@alex2019 tuto sedačku vôbec nedávaj bábätku ... nie je to vhodná sedačka pre tak malé dieťatko, každopádne vajíčko a po vajíčku táto sedačka. Malému bude hlava padať, pasy nebudú sedieť ... každopádne vajíčkom začni...

andula1988
26. dec 2020

@alex2019 s oznacenim M bola bez vlozky .... ta drahsia ma vlozku novorodenecku od narodenia .... neviem ci je to najpohodlnejsie, no nevyhoda je ze babtko musis prekladat

andula1988
26. dec 2020
deedol
26. dec 2020

inak my mame podobnu (swingfix), maly ma 2,5r a stale je v nej... a este podla mna chvilu bude. vyskovo je taky priemer, ma okolo 95cm.

wodanka
26. dec 2020

@alex2019 my ju mame a kupovali sme ju aj s tou vložkou novorodeneckou. Za mňa super sedačka, malý ma teraz 3 roky a ešte stále sa v nej vozí

qetka
26. dec 2020

ta s novorodeneckou vlozkou stala +cca 60 eur a vlozka sa vraj neda dokupit samostatne. Ale predavac mi vravel, ze aj tak mam male babo mat vo vajicku, ze ta vlozka je v podstate hlupost. Moj maly ma 2+ a stale ju ma v protismere, ma skoro 14 kil. A co som pozerala dalsie sedacky, tie su 15-36kg alebo teda i-size norma od 100 cm, ale ja tam maleho dam az, ked bude mat naozaj cez 100 cm. Co tvoj nebude mat podla mna v lete, ked ma teraz 20 mesiacov. Pokial teda nie je vyslovene vysoky. Babatko daj so vajicka, maleho nechaj v sedacke a ries potom...

jolana2804
26. dec 2020

Tahle sedačka není vhodná od narození, i když to výrobce píše. Má moc otevřenou opěrku hlavy a miminku tam bude lítat hlavička. Navíc neudělá kulatý záda jako ve vajíčku.

andrea_ff
26. dec 2020

@alex2019 radsej nejake vajicko ked aj z bazaru napriklad maxi cosi cabriofix, pebbe... britax...
A potom presunut do tejto

alex2019
autor
27. dec 2020

@andrea_ff my este mame aj to stare, mali sme tusim maxi cosi, len neviem ci to uz bolo to i-size tj podla tej novej normy, preto som myslela, ze pouzivat tuto novu sedacku by mohlo byt lepsie, ale teda podla toho co citam zjavne nie..

alex2019
autor
27. dec 2020

@qetka aha, no tak v tom pripade my ju nemame, ja som sa o to vtedy az tak nezaujiala, kedze sme ju pre maleho kupovali ked mu bolo vajicko male, ale ani si nepamatam, ze by nam nieco take ponukali.. no v kazdom pripade asi babatko dam do vajicka tak ako tu vsetci pisu..

alex2019
autor
27. dec 2020

@andula1988 to je pravda, na toto som vlastne uplne zabudla, ze v tom vajicku sme vlastne babatko nosili vsade.. no uz je to asi davno 🙂 ja som si aj dost zvykla na ten isofix, s vajickom si pamatam, ze som minimalne na zaciatku mala stale nervy, ze ci som ho tam dobre upevnila tymi pasmi..

alex2019
autor
27. dec 2020

@andula1988 no aj s tou novorodeneckou vlozkou mi to pride take dost na volno, asi by som z toho nemala uplne dobry pocit, lebo mi v tom hlavicka nepride dostatocne fixovana.. predstavovala som si to uzsie...na soferovanie po BA, ked na kazdom kusku brzdis a hocikedy ti niekto vbehne do cesty to asi nebude..

andula1988
27. dec 2020

@alex2019 my mame kupenu tu s vlozkou, este caka na majitela 😉 ale budeme najskor pouzivat vajicko ale isto dokupim aj isofix zakladnu ..... ja by som s tou vlozkou dala tak od 4-5mes ked je babatko take stabilnejsie

jolana2804
27. dec 2020

@alex2019 Ten Dualfix je dobrý tak od 9kg. Do tý doby je moc široký a pásy vedou dítěti přes bříško a to nesmí být

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_ff
27. dec 2020

@pupavka89 a davate ho do sedacky vo vetrovke? Lebo ak ano, skuste radsej zavinovacku do vajicka a dietatku potom staci nejaka tenja vetrovka jarna, pripadne svetrik a dobre ho zabalit. V aute mu tak nebude zima.

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mon895
27. dec 2020

My sme vlozku pouzivali kym maly nemal okolo 68cm a 7kg (to bolo cca v 10m) sedacku mame od 8m (na foto sme len skusali takze viem ze pasy ma zle)

jolana2804
27. dec 2020

@mon895 Tady vidíte, že ta vložka je špatně. Vůbec nemá chráněnou hlavu

mon895
27. dec 2020

@jolana2804 moj ma uz cez 3.5r tak vyzeral ked sme sedacku kupili - hned ju ale nepouzival

jolana2804
28. dec 2020

@mon895 Chápu, jen ta vložka je tam tak nějak k ničemu. Vložka by měla hlavně chránit hlavu, tahle mu jí akorát vystrčí dopředu a po stranách je hlavička stejně volná

mon895
28. dec 2020

@jolana2804 no ja som zastanca aj tak co najmensich vykyvov vahovych v sedackach takze naj najskor vajco a teraz ako 3.5r je stale v tejto a stale v nej ma rezervu este moze vyrast. My ked sme kupovali ani som nevedela ze je verzia aj bez vlozky 😅

jolana2804
28. dec 2020

@mon895 Nejmenší váhový rozmezí jsou nejlepší. My měli 0-13, 0-18, 9-36 a teď 15-36. 😂