Britax Evolve 9-36

29. mar 2022

Prosím kto.mate túto sedačku, do.akeho veku/výšky dieťaťa sa dá sedačka pútať 5 bodovým zapínaním? A poloha na spanie je dostatočná? Alebo je zaklon malý? Ďakujem

evkao
29. mar 2022

zavisi aj od toho, pre ake dieta hladas sedacku, tieto kategorie 9-36 su "velkorozpatove" na ukor kvality, bezpecnosti, a ani nevydrzia do 150cm, takze je po nich vacsinou potrebne aj tak kupit este jednu sedacku

autor
29. mar 2022

@evkao pre dieťa 3 roky.

ajuga
29. mar 2022

Mame starsi model, ale zavisi to od kil, do tusim 18kg je na 5bodovy pas. Potom uz klasika pas z auta. Ta plosina, ktora sa da vysunut spod sedadla na zaklon sedacky na spanie podla mna nie je nejak extra dostatocna, ale samozrejme dietatko nebude v ziadnej autosedacke spat ako vo vajicku. Takze na bezny kratky spanok pocas navratu domov z vyletu staci. Ja som s nou mega spokojna, pomer cena kvalita.aj tie bocne opierky su super, detom konecne nepadaju hlavicky

autor
29. mar 2022

@ajuga dakujem za info. Viem, že do 18kg, len som chcela vedieť, aké dlhé dieťa sa tam dá pripútať. Vzhľadom na výšku

empeeska
29. mar 2022

Ahoj, mame evolvu, syn ma 4 roky, 120cm/20kg a stale ho putame 5 bodovym pasom. Poloha na spanie za mna tiez nic moc, ale inak sme so sedackou velmi spokojni 🙂

jolana2804
29. mar 2022

Tyhle sedačky bývají na 5ti bod do 18kg a 105cm (záleží na proporcích dítěte), pak už pásy začínají pod rameny a to je špatně

jolana2804
29. mar 2022

@empeeska Tak to máte buď ten starý typ, který je už za hranicí životnosti a nebo nepoutáte podle návodu. U novější Evolvy je 5ti bod do 18kg a 105cm.

autor
30. mar 2022

@jolana2804 nemusí byť za hranicou živnosti. Tá sedačka má zjavne také rozpätie. Každopádne, je nebezpečné tak veľké a ťažké dieťa putat iba na 5 bodov. Od tých 18 kg je nutné použiť pásy auta, 5 b.moze byť ako doplňujúci bezpečnosti prvok, nie hlavný. Včera som bola pozrieť u kamošky a tá má postihnutého syna. Takže toto vyuziva práve na nej, keďže sa jej vyvlieka z pásov auta.

@empeeska ďakujem, to som presne potrebovala vedieť

evkao
30. mar 2022

je potrebne ale uvedomit si, ze v pripade nehody je kazdy dalsi bezpecnostny prvok (dvojite putanie) skor na pritaz, ked je potrebne rychlo vybrat dieta z autosedacky (a castokrat zavazi aj sekunda navyse) - ak niekto hlada sedacku s 5 bodovym putanim nad 18kg, je ich na trhu viacero, je to urcite lepsie riesenie ako pouzivat sedacku v rozpore s manualom

autor
31. mar 2022

@evkao tak daj konkrétne, ktoré to sú, keď ich je niekoľko

evkao
31. mar 2022

Joie Boled, Poled Y-fix Pro, Avionaut Sky, Axkid Move, Klippan Century, Klippan Opti, Britax Maxway,....

panda21
31. mar 2022

@evkao alebo novinka besafe stretch 👌