Autosedačka vpredu - auto pri troch deťoch

dominiicka
23. jan 2023

Ahojte , potrebovala by som sa spýtať. Nepotrebujem paragrafy a podobne veci. Aby nedošlo k ,,roztržke,, 😂😂 ...
Mám dvoch synov 5 a 6 rokov , obaja majú autosedačky
V marci sa nám má narodiť tretí syn. A zvažujeme kúpu nového auta...
Tak do 4000-4500€ ...
Rozmýšľame že kúpime 5 miestne s väčším kufrom , ale stým že v predu by sedel napr. Starší syn, a ja vzadu s mladším a miminkom.
Poprosím o rady , pomôcť. Ak niekto chodí takto že jedno dieťa vpredu dve vzadu ako to je. Ďakujem

maryetta
23. jan 2023

Ano. Do urciteho veku najmensieho sme takto cestovali. Ze najstarai vpredu a ja s malickym a strednou dcerkou vzadu.
Ale to cca do roka. Potom uz su decka vzadu.

kamowa
23. jan 2023

Uplne v pohode som aj ja tak chodila. Ja som soferovala, 8 rocny syn vedla mna na podsedaku a zvysne deti vzadu v sedackach.

vevesh
23. jan 2023

My niekedy tak ideme aj pri odrastenych detoch.😀 ale teda, ked sme mali babo, dokym bolo vo vajicku (cca..15-18 mesiacov), sedela som v zadu. Takisto zo zaciatku, ked prechadzali do vacsej sedacky este som bola pri nich. Az po asi 2 rokoch som sla na miesto spolujazdca spat🙈🙉🙊🙈🙈

danieladugard
23. jan 2023

Mas si vypnut airbag vpredu v tom pripade.

tani777
23. jan 2023

@danieladugard ach ten airbag
K tomu airbagu sa vyjadrim,vzdy treba citat manual,pretoze kazda autosedacka to ma inak..protismerne sedacky ano,vzdy vypnut airbag,pri posmernych je to rozne,ale vzdy je to uvedene v manuali..

guiseppinka
23. jan 2023

Vajco som mala vzdy vpredu, ak som soferovala, tak hned som ho poriesila za jazdy a ked soferoval muz, tak som sa k nemu nahla zo stredu a vybavene, lebo som vedela obsluzit vsetkych...
@tani777 protismerna sedacka na predne sedadlo nesmie ist... Jedina vynimka je vajco...
@danieladugard ak mas normalnu sedacku, tak tam je airbag zapnuty

54tinka54
23. jan 2023

@guiseppinka prosím ťa kde je napísané že vpredu v protismere môže byť len vajco? Je to v zákone?
Ja som bola v tom, že môže byť aj protismerná autosedačka, samozrejme pri vypnutom airbagu.

jolana2804
23. jan 2023

@guiseppinka Protisměrná sedačka vepředu být může, když řidič vidí do zpětného zrcátka

tani777
23. jan 2023

@guiseppinka moze byt aj pokracovacia protismerna,ale ako pise @jolana2804 vodic musi vidiet do spatneho zrkadla,cize idealne je skusat..a zas,riadit sa manualom k autosedacke,a aj k autu

euka210
23. jan 2023

@dominiicka dieta v predu v sedacke ci vajku v pohode moze byt.
Vyberajte take auto, aby Vam do zadu 2deti a ty, pripadne 3 deti v sedacke, ci podsedaku vosli.
My sme mali 0,2, 4r a kupili sme 7m, lebo 3 nam nevedeli do 5m do zadu vojst.

katesocka
23. jan 2023

@tani777 prosím ťa, mám hľadať v návode k autu či k sedačke či treba vypnúť airbag keď je dieťa vpredu v smere jazdy? Tuším som to v návode k sedačke nenašla 🤔

dominiicka
autor
23. jan 2023

Ďakujem vám za rady , pomoc.
Ono ja keď som šoférovala že som mala len dvoch , tak mladší bol pri mne.
Alebo keď sme išli von na cesty, tak pri šoférovi bol starší syn a ja s mladším synom plus so synom šofera vzadu.
Pozeráme 7 miestne auta , no ako píšem strop je tam 4000 so zavretým okom 4500€ ... Zatiaľ čo sme obvolali vyše 10aut , tak buď neprešli ek alebo dve sedačky (7miestne auto) tak niesu ,ale zapísané je v techničáku ako 7 miestne
Vo štvrtok by ste mali ísť pozrieť 7miestne , hádam bude dobre stav aj všetko ok...

vroni
23. jan 2023

Problém sedačky vpredu plus dvoch vzadu je ten, že sa spravidla dozadu nezmesti dospelá osoba. Inak je uplne fuk, na akom sedadle je aká sedačka.

lusyc
23. jan 2023

A musíte kupovať nové auto? Lebo my to odkladáme, koľko sa dá. Jazdíme tak, že najstaršia 6 ročná vpredu v autosedacke so zapnutymi airbagmi. Ja v strede vzadu, naľavo stredná dcéra v posmernej sedačke a napravo syn vo vajci. Tesno je, ale musím vydržať. Inak sa nam zmestia aj dve sedačky a vajco dozadu, ale malý často plače, tak preto som ja vzadu. Ked soferujem ja, vpredu mam vajco s vypnutym airbagom.

tani777
23. jan 2023

@katesocka aku mas sedacku? Skusim to kuk 🙂

katesocka
23. jan 2023

@tani777 Joie Traver. Nechystám sa ju mať vpredu, to len keby náhodou 🙈

tani777
23. jan 2023

@katesocka hm nevidim tam nic o tom pisane..predpokladam,ze teda asi nechat zapnuty..pri nasej (avionaut maxspace) pise vyslovene,ze ak je na prednom sedadle,musi byt airbag vypnuty..skus ked tak pozriet este manual k autu,ci tam nieco sa nespomina 🙂

katesocka
23. jan 2023

@tani777 joj skúsim, aj keď nemám rada ten náš manuál k autu 😂 každopádne aj tak ďakujem 🤗

dominiicka
autor
23. jan 2023

@lusyc no my máme teraz auto Opel Corsa kombi tuším
No vzadu máme dve sedačky , a teda ešte malý tam pribudne. .... Tak rozmýšľame nad kúpou auta , a aj skrz toho že sme na dedine kde nieje ani poriadny obchod .... Plus pošta v druhej dedine , tak by sa auto hodilo skrz nákupy , pošta a podobne. Nakoľko aj chlap robí furt tak nech nechodím autobusom do Nitry proste..

luliu
23. jan 2023

@danieladugard airbag sa vypína len pri vajíčku, inak nie!

maggiba
23. jan 2023

@luliu Nespravne. Bez vykricniku. 🙂 Uz vyssie spomenula uzivatelka jednu sedacku kategorie do 150cm, pri ktorej airbag ma byt vypnuty, aj ked to nie je protismerna autosedacka. Plus teda po vajicku su protismerne autosedacky kategorie do 18, 23, 25, dokonca 36kg, kde airbag musi uzivatel taktiez vypnut, ked je sedacka vpredu. 👆

Naozaj, riadte sa manualmi k autosedackam. 🙂

tani777
23. jan 2023

@luliu sedacka avionaut maxspace,kat.15-36kg,cize posmerna sedacka,toto je uvedene v navode

zuzanka.zuzu
23. jan 2023

@dominiicka ak je strop 4500 tak volaj aj na 4900 a kludne zjednávaj 😉 a 2 sedačky + 1 osoba sa zmestí aj do 5 miestneho, načo 7 miestne? napr dacia logan nevyzerá ale je priestranná a má veľký kufor

jeanne14
23. jan 2023

@dominiicka do 7 miestneho ti vojdú dozadu v pohode, na tie tri sedadlá. Mali sme Ford Galaxy, v kufri sme sedačky nemali, tie dve. Syn dcéra v sedačkách a ja pohodlne pri nich.
Drobca vo vajíčku vieš dať dopredu napr., a ty pohodlne sedieť s nimi.