Autosedačka s pultíkom

lullu21
25. jan 2013

Chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s autosedačkou s pultíkom? Hlavne ma zaujíma či dieťatku ten pultík nezavadia, či tam nie je moc stiesnené? Ďakujem

vonicka
25. jan 2013

@lullu21 - presne taku nam minule v obchode ponukali, ze aka je super, ale mne sa to moc nezdalo, tiez mi pride, ze je tam dieta moc stiesnene. Asi je to bezpecnejsie, ale pocuvat kuvikanie cleu cestu autom, tak to sa mi nechce. Moj maly totiz neznasa byt stiesneny. Preto som ju ani nekupila.

lullu21
autor
26. jan 2013

Ja sa snáď už z výberu tej autosedačky zbláznim 😀 . Nevieme sa stále rozhodnúť, ktorú kúpiť....

katkaseiner
26. jan 2013

Tieto autosedacky su vraj jedny z najbezpecnejsich.... objednala som Concord Transformer Pro a hned som ju vratila, kedze mala nam este nesedi sama, ale uz ma 8 kg, tak pomaly uz vajicko musime odstavit... Teraz by mi mala prist http://www.babytrend.sk/kategoria/autosedacky/a...
Tato je 2. v poradi najbezpecnejsich, tiez s pultikom... tiez sa bojime trosku ze malej bude ten pultik prekazat, ale skusime to. Concord sa nedal dat viac do lezata... co este babo ktore nesedi potrebuje (to sme si zial nevsimli), ale tato Kiddy sa da. Ked zistim ako mi v nej mala vydrzi-nevydrzi, tak ti dam vediet, ale tiez ma zaujima ak ma niekto nejake postrehy. Inak ten pultik sa pouziva od 9 do 18 kg, potom sa uz pouzivaju normalne pasy.

tilly
26. jan 2013

my sme mali kiddy a museli sme ju dat prec, maly vrestal celu cestu v tom... nechcel ten pultik

kristiii
26. jan 2013

@lullu21 tak moj malý by sa v takejto autosedačke určite zbláznil /a ja zarovno s ním/. Ale niektorým deťom vraj tie pultíky nevadia, aj keď osobne by som takú určite nekúpila, najlepšie by asi bolo keby si mala možnosť si ju od niekoho požičať na pár dní a vyskúšať

lullu21
autor
26. jan 2013

ale v podstate ten pultík v autosedačke je ako pultík na papanie v jedálenskej stoličke, nie? Tiež v nej dieťa sedí a pultík má pred sebou....

mirokinder
21. feb 2013

Dobrý deň,
jednoznačne odporúčame, ako jedno z najbezpečnejších riešení.
S pozdravom, Michal

adelinka123
6. mar 2013

my mame tu kiddy a maly mi tam uplne kludne sedi aj spinkat tak dokaze hodiny pulit mu tam vobec nevadi praveze z toho pultiku ma raodst si tuka don a hraje sa na nom......mne sa ta autosedacka paci aj skrz to ze ziadne zapinanie popruhov iba dam pultik a zapnem pasy....ja som na 100% spokojna aj kvoli bezpecnosti a maly sa v nej citi fajn

kvetinka211
6. mar 2013

@lullu21 mame pultikovy cybex pallas 2fix ... pultik sa mu najprv nepacil, chcel staru sedacku, uz sme mysleli ze ju vratime, ale potom som ho nejako presvedcila (ma uz ale 2r) a jazdili sme v pohode ... teraz posledne razy trochu vymysla pri zapinani, ale poviem mu vzdy naco je dobra autosedacka a vzdy sa nejako dohodneme, pocas jazdy sa uz tesi. Momentalne bezpecnejsie riesenie neexistuje. Pre take male babatko ako mas ty mozno este sedacka otocena do protismeru by bola bezpecnejsia, ale z tychto do smeru jazdy su pultikove momentalne top, pretoze na rozdiel od bezpultikovych o nieco lepsie chrania krcne väzy babatka. Rozdiel trosku vidno tu (cybex vs. britax evolva):

https://www.youtube.com/watch?v=e9U4zhROS1w

/

https://www.youtube.com/watch?v=kQshn-J3sXU
sirinka
6. mar 2013

Tiez mame cybex pallas 2 fix a v pohode, kludne do nej strcim aj starsiu stvorrocnu, je tam dost miesta. Len si treba vyskusat, ci sa budu dat zapnut pasy v aute, pultikove sedacky potrebuju trosku dlhsie.

mami.sk
11. mar 2013

my máme Kiddy s pultíkom a je to perfektná sedačka 😉 dcérka ju používa od roka a nikdy jej ten pultík nevadil 😉 najviac sa mi na nej páči, že malá sa sama nerozopne zo sedačky a bezpečnosť je predsa najdôležitejšia 😔

mikaela28
9. jún 2013

my sme mali Kiddy, a mojej dcéra ten pultík vadil, ale ona je celkovo taká aktívna, tak potrebovala "voľné ruky", ked bola menšia, nedočiahla si na nožičky a pod...Ale ináč pultík netlačí vôbec, to je tak ergonimicky tvarované, a fakt bezpečné, to vidno. Mne napr. vadilo komplikované zapínanie pásov, to "naťahovanie" sa 😒 A v lete sa pod tým potí, darmo poťah priedušný, bruško mala mokré...ale my sme zas na dlhé cesty využívali, možno preto...ťažko povedať, myslím, že všetko má pro aj proti, záleží aj, aké máš dieťatko 🙂
Asi som ťa ešte viac zmiatla, čo?

kika112
9. jún 2013

@lullu21 dietatko si velmi dobre vystaci aj bez pultika 🙂 Moje deti odrastli bez takycho vymozenosti a nijako tym netrpeli.

kvetinka211
9. jún 2013

@kika112 pultiky su na sedackach v poslednej dobe pre to, lebo taketo sedacky lepsie chrania krcnu chrbticu dietatka. Vyvoj ide dvoma smermi - bud je snaha udrzat dieta co najdlhsie v protismere jazdy alebo (resp. ked to uz po cca 3 roku nie je mozne) ak sedi v smere jazdy, tak tam ma pultik, aby letiaca hlavicka bola niecim brzdena a nezazila v pripade narazu taku velku traumu.
Ktovie ako sa to vyvinie o par rokov, ale momentalne su pultikove sedacky v testoch bezpecnosti daleko pred nepultikovymi.
Co si o tom mysli dieta je vedlajsie 😉

hrasiak
9. jún 2013

my sme kupili Cybex Juno-Fix, cize tiez pultikovu. Vela cestujeme, takze bezpecnost je prvorada.
Podla mojho nazoru, kazde dieta je ine, jednemu taka sedacka vadi, inemu nie, a su deti, ktorym vadi cesta autom nech su v akejkolvek sedacke. Najlepsie je ju bud vyskusat niekde u znamych (ak niekto ma), alebo do nej posadit dieta v predajni - to rychlo zistis, ci s tym ma problem.
My sme to testovali v predajni. Nechala som tam dcerku nejaku chvilu sediet (mozno aj 10 min.), bola absolutne kludna a v pohode. Aj sama predavacka povedala, ze maloktore dieta reaguje tak pokojne, ked sedi v takej autosedacke, navyse v cudzom prostredi s mnohymi rusivymi faktormi (x ludi chodiacich okolo a pod.). Este sa v nej nevozi, ale uz najneskor o mesiac bude. Tak potom uvidime...
A este ma napadlo, poznam baby, co dieta privikali na takuto autosedacku tym, ze im ten pultik dali normalne akoby na hranie doma - proste k hrackam a pod., aby si to dieta osahalo a okukalo a nebolo to zrazu nieco prudko nove 🙂

kika112
10. jún 2013

@kvetinka211 nuz pardon, ked boli moje deti male, pultiky v ponuke neboli, brala som to ako nieco ine , nie to cim to v skutocnosti je. 🙂 Ale neviem si predstavit trojrocne dieta v protismere...ako sa tam zmesti...tento artikel som davno nesledovala, tak sorry.

kvetinka211
10. jún 2013

@hrasiak moj si v obchode nechcel sadnut do akejkolvek sedacky, proste sa nam ho nepodarilo tam dostat 😀 uz som sa fakt bala ako to dopadne a nakoniec po prvych protestoch v pohode, teraz si sam dava pultik a vyslovene rad tam sedi .. no ale on je aj maniak na vsetky dopravne prostriedky ... ja si v autach, autobusoch a trolejbusoch najlepsie oddychnem 😉 A elektricku mame atrakciu ako disneyland.
@kika112 3r si tiez velmi neviem predstavit, ale asi to ti severania maju nejako vymyslene ze im tam zmestia tie dlhe nohy ... inak s tymi sedackami sa to dost meni, o par rokov budu asi deti cestovat oblozene vankusmi z kazdej strany 😀

katkaseiner
10. jún 2013

Viem ze tato tema je uz starsia, ale slubila som, ze sa ozvem, zacali sme pouzivat Kiddy a mala je uplne spokojna, ma 9 mesiacov, vlozim ju do nej a ked idem jej davat dopredu ten pultik, pekne zdvihne rucky, zapasem ju a ideme... Len na dlhsie vzdialenosti jej este pustame v aute Spievankovo 😀 😀 😀
Inak sa jej v tom aj super spinka, takze skutocna spokojnost... bali sme sa toho pultu, ale je to ok

lenuska200_22
13. aug 2013

tak dnes sme kupili autosedacku Kiddy izofix ale este zhaname na ten puptik, to platno na kreslenie,,,mamicky nepredava to niekto nahodou ?Alebo kde sa to da zohnat? dakujem

nenabaja
12. sep 2014

Mna by zaujimalo, ci sa pod tym pultikom dieta nespoti, najma v zime, ked ho treba obliekat teplejsie. Momentalne tiez vyberame a vyberame. Vcera sme ho skusali posadit do niekolkych sedaciek, sediet velmi nechcel ani v jednej, bal sa, a za pultikom v Cybexe vyslovene vrieskal. Aj ten potah mi prisiel dost "potivy". A to sme uz mali vybrate podla ADAC testov, isli sme skoro na hotove. Tak som zvedava, co nakoniec vymyslime. Najprijatelnejsie to bolo jedine v Concord Absorber XT, ma tiez vyborne hodnotenia a bola mu celkom pohodlna, aj polohovatelna, tak asi vezmeme tu. Vsetok tovar sa da do niekolkych dni vratit, tak sa spolieham na to.

mmaatt
12. sep 2014

@nenabaja my sme si ju požičali od známych a vyskúšali sme s ňou cestovať a nakoniec sme sa zhodli, že na jazdenie v meste ( leb 95% času jazdime v meste) je to zbytočne a zdĺhavé, kým by som tam malú napakovali a a za 15-20min zas vyberala mi to prišlo nepraktické. Kebyže jazdime pravidelnejšie na dlhšie jazdy, keď už aj dieťa do autá nedám v bunde a naobliekane, tak potom by som to zvažovala ako naozaj bezpečnú autosedacku. Dieťa sa bude potiť v každej autosedacke, lebo keď je napasovane a pritiahnuté pasmi, tak proste to telíčko sa bude potit, my sme kupovali kvalitnú autosedacku aj pre prvé a druhé dieťa a obe sa nám tam potili. A to som ich do auta obliekala nalahko. Ale moji to majú geneticky, že sa dosť potia.

nenabaja
16. nov 2014

Tak nakoniec sme nic do obchodu vracat nemuseli, Concord uplne vyhovuje a sme spokojni. Je trochu uzsia, ale nas krpec je stihly, takze akurat. @mmaatt je pravda ze dieta sa poti v kazdej sedacke, lebo je priputane, len je mozno trochu rozdiel, ci sa poti len od chrbatika, alebo z oboch stran kvoli pultiku. A bezpecnost je tiez dolezita, najma na dlhe trasy, ale dieta musi tu dlhu trasu aj vydrzat.