Autosedačka s Isofixom

25. feb 2023

Ahojte baby, Odporúčte mi autosedačku s ktorou ste spokojné a je bezpečná. S isofixom. A ešte jedna otázka, ak je autosedačka s isofixom, viem ju pouzit aj v aute bez isofixu? Či nie? Lebo jedno auto máme s isofixom, no moje auto je bez (no v ňom jazdí mala minimálne) 🙂 tak či musím kupovať 2 sedačky alebo je použiteľná aj v aute bez isofixu. Nevyznám sa do toho 🤗 mala má 7 mesiacov

sun_shine_2020
25. feb 2023

Ahoj, pozri v skupine na FB Deti v aute. Pozri cez lupu ake sedacky odporucaju do vasho auta (riesi sa hlavne sklon sedaciek, ci uz dietatko sedi, vaha, vyska...). My mame ZOPA (presny model neviem) je otocna, da sa polohovat, na isofix - do mojho auta sa dava v pohode ale k muzovi to ide akosi tazsie 🫣

simba606
25. feb 2023

Aj tu na MK je poradňa kde radia predajcovia z deti v aute, určite pomôžu dobre s vynerom

joannita
25. feb 2023

Ano, autosedacky s isofixom, mozes dat aj do auta bez isofixu a zabezpecis "len" pasom. Bezpecnost je rovnaka.

simba606
25. feb 2023

@joannita no nie je to 100%pravda musí to byť sedačka ktorá je na to prispôsobená nie každá isofix sa dá dat len na pás, väčšinou sa dajú len tie v kategórii 15-36

kkovacovak
25. feb 2023

@joannita toto nie je vôbec pravda. Je to skôr výnimka ako pravidlo

sun_shine_2020
25. feb 2023

@joannita ahoj, myslim, ze nemas pravdu - my mame otocnu sedacku a neda sa priputat pasom, je iba na isofix.

joannita
25. feb 2023

@simba606
@kkovacovak
@sun_shine_2020 mne toto povedali v predajni a na nase sedacky to aj plati 🤷‍♀️ tak ja neviem....
Jasne ked sa neda sedacka priputat na pas, tak logicky to nepojde, ale rozmyslam aka je to sedacka? Cize ma len vnutorne pasy, cize do 15kg?

A jedna pise z vas ze je to skor vynimka, to si nemyslim, ja som vacsinu sedaciek s isofixom 15 az 36kg videla ze sa da na pasy priputat a videla som ich hodne 🤷‍♀️
My mame 4 sedacky na isofix a kazda ide priputat tiez len na pas....

Ja sa nehadam s vami teda, aby ste ma zle nechapali 😃 len pisem co mi hovorili a co mame aj my..

evkao
25. feb 2023

@joannita ale to sa nevylucuje, 99% sedaciek v kategorii 15-36kg sa daju pripevnit na isofix (ak tam ta moznost je), aj len pasom auta, ale to je kategoria 15-36kg, ale pre 7 mesacne dieta sa bude vyberat zrejme pokracovacia sedacka, a tam, ak sa bavime o kvalitnych sedackach, sa 99% isofixovych sedaciek neda upevnit len pasom auta 🙂 aj ked teda 7 mesacne by idealne este malo byt vo vajicku....

joannita
25. feb 2023

@evkao ano ved to som pisala ze sa daju na Isofix aj pasom. Pri tych nizsich vahach tam neviem, tie som neskumala.

sun_shine_2020
25. feb 2023

@joannita nasa je "iba" do 15 kg alebo do 18 kg, teraz neviem... nasa je iba na isofix podla preto lebo je na otocnej zakladni, tam by to asi neslo inak uchytit.... 😉

evkao
25. feb 2023

@sun_shine_2020 autosedacky do 15kg na trhu nie su, bude minimalne do 18kg 🙂

jolana2804
26. feb 2023

Takhle se nedá vybírat autosedačka. Sedačka se vybírá podle konkrétního dítěte, takže je dobrý vědět míry dítěte, typ auta, cenový limit. Navíc pro sedmiměsíční dítě je vhodný jedině vajíčko. Sedí už aspoň 2 měsíce samo?

jolana2804
26. feb 2023

@joannita Paní se ptá na sedačku po vajíčku, t.j. třeba 0-18 a tý určitě nejdou poutat všechny na isofix i na pásy. Takových autosedaček je minimum