Autosedačka na dlhé cesty 5+

nana305
23. máj 2024

Dobrý deň prosím poraďte mi maximálne pohodlnú autosedačku pre moju 5 ročnú dcérku na dlhé cesty...často cestujeme vyše 2 hodín za rodinou a teraz sa chystáme autom aj na dovolenku k moru prvý krát. Viem, že jej momentálna autosedačka nevyhovuje - tie 2 hodiny v nej sedieť je pre ňu strop. (Cybex pallas-fix)
Existuje aj nejaké čo sa dá mierne nakloniť do ľahu a je vhodná pre tuto vekovú kategóriu 5+? Veľmi pekne ďakujem ❤️

really8
23. máj 2024

@nana305 cybex pallas? Preboha. Vsetko bude lepsie ako toto.

00momo
23. máj 2024

@nana305 napište deti v aute na FB alebo aj tu je skupina

nana305
autor
23. máj 2024

@really8 no to ste mi veľmi neporadili...ale ďakujem

nana305
autor
23. máj 2024

@00momo veľmi pekne ďakujem ☺️ skúsim

janica_
23. máj 2024

@nana305 este doplnim ze to je skupina a zaroven e-shop kde po porade vies kupit sedacku. Maju realne skusenosti so sedackami aka je vhodna pre ake dieta na zaklade konstitucie tela. Nez pridas prispevok, precitaj si pravidla skupiny, je tam info ako ho pridat.
A pallas je nevhodna ked sa pouziva pultik, ked sa puta pasom auta tak uz je z nej normalna sedacka. Moze jej byt nepohodlne aj preto ze jej visia z nej nohy dolu, na to tiez vies zohnat u Detivaute.sk podnozku.

cookie29
23. máj 2024

@nana305 Cybex Pallas-fix bola nie zla sedacka ale uz je starsia a teda povedala by som davno po zivotnosti, najma pokial mate skutocne tu prapovodnu verziu.

Odporucam tiez skupinu Deti v aute na FB, treba napisat miery dietata vaha/vyska, vek, aky mate rozpocet a eventualne aj typ auta, kazde ma iny sklon sedadiel. A v tomto veku sa posmerne sedacky moc polohovat nedaju/ My mame Joie I-traver kde sa da troska nastavit podsedak, ale chrbatova opierka musi byt oprena o sedadlo. Dieta je spokojne, aj ked samozrejme dlhsie cesty nic moc, lebo sa nudi. Minule sme sli 2000km na 2krat. Inak niekedy pomoze aj opierka na nohy
https://www.detivaute.sk/kneeguardkids-4-podnoz...

really8
23. máj 2024

@cookie29 pallas je velmi nebezpecna sedacka. Jednak sa v nej dieta vozi v smere jazdy v case kedy ma byt este v protismere, navyse pri celnom naraze mu pultik tlaci rovno na organy a moze sposobit tazke zranenia (pasy pospravnosti maju ist cez kosti - hrudnik, bedra a teda netlacia na vnutorne organy), je pri nej velke nebezpecenstvo vnutornej dekapitacie (co si radsej ani negoogli) a pri prevrateni auta z nej dieta vyleti. V cz nedavno zomrelo babatko po asi 2 rokoch v kome ktore bolo prsve v tejto sedacke.

@nana305 Pardon, nie som odbornik ale tiez odporucam deti v aute.

evkao
23. máj 2024

@really8 5 rocne dieta sa ale uz pravdepodobne v Pallaske nevozi s pultikom, ale putane pasom auta, a vtedy je to normalna sedacka kat. 15-36kg (este podla kategorizacie podla starej normy)

really8
23. máj 2024

@evkao 5 rocne uz nie ale nemyslim ze ked malo 2-3-4 (tipujem) sa nevozilo.

dzejsik
23. máj 2024

@nana305 máme Joie i Traver a tam vieš sedák hýbať dopredu/dozadu a kus tak upravovať sklon opierky

nana305
autor
23. máj 2024

@really8 ďakujem za vyjadrenie...no takmer od začiatku sme mali pallas bez pultika ako obyčajnú autosedačku s pasom a tak to je aj teraz....to vďaka tomu že sme predtým mali dlho inú autosedačku...ale tieto informácie som vôbec nemala...pri druhej dcérke sme nedávno kúpili Britax romer dualfix plus ktorá by jej mala vydržať do tých 4 rokov a potom tiež budeme vyberať väčšiu.

cookie29
23. máj 2024

@really8 aktualne ma dieta 5 rokov. Navyse Pallas tam ten pultik je len do urcitej vysky, potom sa fixuje ako kazda ina sedacka, pasom.

really8
23. máj 2024

@nana305
@cookie29
Ale pultik nie je jediny problem. Je to POsmerna sedacka v kategorii kedy by dietatko malo byt este v protismere. Vzhladom na to ze je celkom draha je maximalne nevyhovujuca. Ale to je uz jedno teraz. Nastastie sa nic nestalo.
Tam v deti v aute ti urcite poradia to naj a nemusis tam nechat celu vyplatu. My sme tam boli dvakrat. Poradia aj online presne tvojej dcere na mieru. Tak ako je kazde dieta ine tak aj kazda sedacka je ina, ma ine vlozky a tak moze byt pre dlhe stihle dieta napr nevhodna a pre maleho tucka v pohode.

nana305
autor
23. máj 2024

@really8 veľmi pekne ďakujem. Už som ich kontaktovala