Autosedačka do 4 alebo do 11 rokov

katkanova
16. nov 2012

ahojte, vyberam druhu autosedacku a nechapem naco predavaju tie od 9mes do 4r, ked su aj take od 9 mes do 11 rokov - aky ma vyznam potom v 4 rokoch zas menit autosedacku? rozhodujem sa medzi maxi cosi a chicco - mate nejaku skusenost dobru alebo zlu co by mi mohla pomoct rozhodnut sa? a este - na co sluzi isofix? dakujem

kvetinka211
16. nov 2012

@katkanova skus podla tohto: http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

tie co maju zelene plusko su oki ... preto by som nekupila maxi cosi ani chicco, nestoja najmenej a dopasli skor priemerne ... tiez riesim podobny problem, ked uz usetrit, tak asi radsej ist do tych co vydrzia do 11 rokov, posledne dva roky su aj v tej kategorii sedacky co dopadli dobre v testoch ... my asi nakoniec kupime cybex pallas fix2, aspon mi to zatial pride najrozumnejsie.

Isofix je novy system uchytenia sedacky-musis mat ale auto ktore ma tie svorky .. je to potom bezpecnejsie.
Tie sedacky sa daju uchytit aj standardne, ale v pripade ze nemate isofix je lepsie kupit sedacku ktora je bez isofixu (hodnotenie testov sa totiz tyka pouzitia s isofixom v pripade ze ho sedacka ma).

prasiatko30
16. nov 2012

Je to asi preto ze obycajne tie 9m deti sa v tych sedackach od pd 9-36kg "stratia" zvycajne sa nedaju ani tolko polohovat ako tie 9-18kg ja mam aj tu do 18 kg aj tu do 36 kg ale moja 3r blska je omnoho pohodlnejsie usadena v tej do 18kg a hlavne ak ideme na dlhsiu cestu to sa neda porovnat

euka210
16. nov 2012

pre viac deti je podla mna lepsie mat viac velkosti, aby mal kazdy kde sediet a dietatu od nejakych 4-5r staci podsedak

prasiatko30
16. nov 2012

@euka210 mas na mysli bez bocnej ochrany - to je velmi nevyhovujuce pre tak male deti vsak ked tidieta zaspi na podsedaku tak sa uplne zvezie dole a nie je chranene ja dufam ze sedacky budu nosit moje deti co najdlhsie aj pre ne aj pre mna je to pohodlnejsie hlavne ak hovorime o dlhsich cestach nehovorimo 10min cestach mestom do skoly

alena0305
17. nov 2012

@katkanova Sedačky sú od 9 - 18kg to je to tých 4 rokov, od 9-25kg to je tak do 6 rokov a od 9-36kg do 12 rokov a sú aj od 15-36 kg. Mne sa osvedčila od 9-25kg - polohovacia, čiže keď dieťa zaspí dá sa trošku potiahnuť dopredu - je šikmo a nepadá mu hlava. Syn má teraz 5,5 roka a ešte ju používa. Sedačka je dobrá kým netrčí hlava - takže treba brať do úvahy aj výšku nielen váhu. A máme polročnú dcérku,ktorá ju začne tak v roku používať a jemu kúpim od 9-36kg. Mohol by mať aj podsedák - ale keď mu zapnem pás má ho až po krkom, čo sa mi nepáči.

lucina7
18. nov 2012

@katkanova
my sme kúpili rovno po vajci autosedačku druhú od 9kg-36k g. dá sa podľa mesiacov prispôsobovať do troch kategorii. a nakoniec už iba podsedák z nej urobiť. takže máme pokoj a nemusíme stále kupovať inú.

ady033
18. nov 2012

nejak som sa tu zatúlala :D

vivusika
18. nov 2012

@katkanova my sme mali samozrejme vajíčko, potom sme kúpili od 9-18kg http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/37555 tá mu vydržala do 3 rokov a vtedy sme ho už šupli do autosedačky 15-36kg po staršej dcére http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa... , pretože tej už postačuje podsedák, ona je už nad rámec detskej autosedačky 🙂

vivusika
18. nov 2012

@euka210 ja by som teda 4-5 ročné dieťa do podsedáka rozhodne nedala 😒

adka12
18. nov 2012

@euka210 tak pre mna je bezpečnost môjho dietata na prvom mieste, určite by som ho nedávala na podsedák... to akú tam má bezpečnosť? Určite sa na takýchto veciach nešetrí. My ideme teraz kupovať sedačku 15-36kg a určite to bude . Be safe, Maxi cosi alebo Rommer, ktoré pravidelne vyhrávajú testy bezpečnosti. Ked ide o zdravie a bezpečnost mojho dietata, na peniaze sa nepozerám.

matozazzo
18. nov 2012

Katka, pri kupe autosedacky sa riad urcite vecami ako: 1. kolko mas deti, aby sa ti vosli sedacky do auta, potom 2. akeho su vzrastu... chudsie, silnejsie, vyssie, 3. ako casto s nimi cestujes a na ake vzdialenosti a 4. ci auto pouzivas len ty.
K 1. Ja mam 2, ale su situacie, ked vozim vzadu 3 (berieme este jedno dievcatko na gymnastiku). Ak by boli velke, nevojdu mi. Takze mladsia je v sedacke 9 - 18 kg (Maxi cosi, polohovacia, 5 bod. system), a obe 4 a 5 rocne v sedackach - podssedak aj s chrbtovou opierkou + bocnymi opierkami. To do auta, aj ked natesno, zapnem. Dokonca, ked idu len 2, este jeden dospely (priemerny 🙂 ) sa k nim dozadu vojde.
K 2. obe dcerky su vyssieho zrastu, takze vajicko bolo do 8m a potom sedacka od 9- 18kg, ale tak do 2,5roka, lebo potom uz bola mala (na nohy, prerastla hlava). Mame aj podsedak - tak dedkovi do auta, ked starsiu chce previezt od nas domov alebo na chatu, je to kusok, je vysoka, pas jej ide pekne cez rameno, neskrti, ale my mame aj s opierkou chrbta, kde su aj bocne zabrany, pas sedi lepsie, vie si ho sama zapnut, da sa nastavovat sirka aj vyska.
K 3. Ak cestujes denno denne a mas vyberat zakazdym uz 4r dieta z 5-bod. pasov... alebo 3r z velkej autosedacky, a este v zime, da to zabrat. Takze ulahcit si to, ale nie na ukor bezpecnosti. My cestujeme denno denne, kratke vzdialenosti a raz tyzdenne aj dlhsie (cca 150km) a su bezpecne. Starsia, aj ked zaspi, oprie si hlavu o bocnu zabranu, pas pevne drzi, ako nas. Isofix... prisli s niecom novym, ale keby ste poculi, ako rodicia nadavaju, ked vyberaju sedacku z auta a nechavaju, lebo poobede pride druhy rodic... ten nadava, ze upevnit to atd... je tazka... to nech kupia radsej 2 bez isofixu. Ale pokial zijete vo velkom meste, kde jazdite obchvatmi, rychlo, urcite by som investovala do bezpecnosti.
k 4. mame jedno auto, zatial staci, ale ked ho potrebuje manzel a vie, ze pojdu 5 chlapi, zakazdym prekladat sedacky nie je sranda... 🙂
snad ti to pomoze pri vybere 🙂 Pokial nemas znamych typu - ze pozeraju do auta a kto bude mat lepsiu znacku, tak si porovnaj na nete ceny a vybavu, a zistis, ze rozdiel pri tej istej kvalite je aj 70 Eur v cene...

matozazzo
18. nov 2012

A este, pred 4-5 rokmi bola sedacka Maxi cosi priori najbezpecnejsia... dnes uz nie je 🙂 takze s tymi testami, no neviem...

katkanova
autor
18. nov 2012

dakujem za vsetky odpovede - este k tomu isofixu? je to lepsie alebo staci aj sedacka bez? dakujem

matozazzo
18. nov 2012

staci aj bez 🙂

gordana
14. feb 2013

@alena0305 aku znacku mate tu od 9-25kg,kedze ste spokojna?Zvazujem nejaku v tychto medziach kupit,dakujem

alena0305
14. feb 2013

@gordana -my máme takúto ale je viac značiek tohto typu, neviem či sa konkrétne táto ešte robí - kupovali sme ju pred skoro 5 rokmi a stála 3500 korún ale robí sa napr. carrereto http://www.bazar.sk/fotogaleria/3247228844/4947...

gordana
14. feb 2013

@alena0305 dakujem za info