Autosedačka Caretero verzus Petite&Mars

lusy26
21. feb 2019

Dobrý deň mamičky. Našla som si dvoch adeptov na vyber,ale neviem sa rozhodnúť či caretero,alebo petite&mars. Tá caretero viem,že je otočná o 360° a niektoré mamičky mi písali,že sú s ňou spokojné. No páči sa mi aj ta petite&mars,lebo je tam zase lepšie váhove rozpätie a to 9-36kg,zatiaľ čo caretero je od 0-36kg. Ale petite&mars,nie je zase otočná. Ktorú by ste mi poradili viac a má niekto skusenosti aj s petite&mars. Ďakujem pekne za každú odpoveď.

kikulienkadd
21. feb 2019

@lusy26 vyskusaj si obe naživo, posaď tam dieťa a potom sa rozhodni. Ja som veľmi chcela po vajíčku sedačku 9-36kg od peg perego,ale keď sme do nej posadili maleho,mal tak divne predsunutu hlavu,bolo to nepohodlne. Nakoniec vyhrala Heyner multifix aero + ,no výborné sú aj britax. Ale najlepšie ako som písala vyskúšať...

malinajahoda
21. feb 2019

@lusy26 prihlás sa do skupiny Vyberáme bezpečnú autosedačku. Dievčatá ti tam poradia.

beybitko
21. feb 2019

@lusy26 ahoj mi mame caretero ale uz by som ju nekupila... urcite chod do niecoho lepsieho...

lusy26
autor
22. feb 2019

@beybitko prečo už by ste ju nekupili? Nie je taka dobrá?

lusy26
autor
22. feb 2019

@malinajahoda môžem poprosiť link na.skupinu?

malinajahoda
22. feb 2019

@lusy26 pošlem ti pozvánku

malinajahoda
22. feb 2019

@lusy26 veď už si v tej skupine ako vidím od 8. februára

jankalukasova
22. feb 2019

@lusy26 pravdu povediac ani jednu... crash testy asi nemajú.. a vždy je lepšie kúpiť autosedačku pre jednu skupinu. Tzn. 0-13kg, 9-18kg a 15-36kg...Ani 9-36 nie je žiadna sláva a už vôbec si neviem predstaviť 0-36. Ako môže jedna sedačka slúžiť novorodencovi a aj napr. 10 ročnému dieťaťu? Áno viem... mám milión vycpávok a vložiek a častí, ktoré sa dajú nejakým mechanizmom roztiahnuť.. to však práve býva kameňom úrazu pri nejakej tej nehode.

martinoocka
22. feb 2019

Podla novej normy musi byt dieta minimalne do 15 mesiacov koli bezpecnosti v protismere ( idealne aspon do 4 rokov). Takze sedacka 9-36 kg v smere jazdy je vhodna tak mozno pre troj-stvor rocne dieta , skor nie....ale ako pisali baby v tej skupine je kopec informacii.

lusy26
autor
22. feb 2019

@malinajahoda len neviem prečo mi ju neide najst. Ale skúsim pohladat. Ďakujem.

malinajahoda
22. feb 2019

@lusy26 veď chod do svojho profilu a klikni na "patrím do skupín" a tam to určite máš.

lusy26
autor
22. feb 2019

@malinajahoda už som to našla. Ďakujem pekne ;)

beybitko
22. feb 2019

@lusyako na pohlad mi prisla uplne super, preto sme ju aj kupili... no pouzivanvidim ze ten material nie je prilis kvalitny...

lusy26
autor
22. feb 2019

@beybitko jasné chapem. Ďakujem za radu

myshell1
25. feb 2019

Ahoj my sme kúpili petite&mars a sme spokojní.. Materiál sa ľahko čistí a po roku používania vyzerá ako nová.. No potrebum kúpiť ešte jednu sedačku a rozmýšľam ze by som šla aj tak do nejakej inej

lusy26
autor
26. feb 2019

@myshell1 a čo sa tyka polohovania dieťata ako ste spokojná?

myshell1
26. feb 2019

@lusy26 popravde čakala som viac ale čo som skúsila v tejto kategórii je to asi pri všetkých rovnako.. Zo začiatku malej trochu padala hlava tak som bola sklamaná ale približne od 14 mesiacov spinka tak ze jej hlávka pekne drží... Zajtra chcem ísť pozriet do aladdina ešte jednu sedačku a co ma bude asi najviac zaujímať bude mäkkosť a veľkosť sedacej a chrbtovej časti

lusy26
autor
27. feb 2019

@myshell1 jasné chapem...ta petite nie je taka mäkka,keď idete dalsiu pozrieť?

myshell1
27. feb 2019

@lusy26 potrebujeme druhu do druhého auta.. Nakoniec sme vybrali gmini videla som takú prvý krát a v cene do 200 bola asi naj.. Ma aj o niečo väčší na klon https://www.aladdin.sk/od-9-do-36kg/g-mini-auto...

lusy26
autor
27. feb 2019

@myshell1 no tato vyzera tiež super. A asi bude aj väčši priestor v nej ako v petite ako vidim. Alebo sa mi to lennaspäť zda?

myshell1
27. feb 2019

@lusy26 áno aj preto sme ju brali je trochu priestrannejšia... Pozerali sme ešte zopu aj tá mala trochu väčšie priestor ako petite&mars ale prišla nám nekvalitnejsia

lusy26
autor
27. feb 2019

@myshell1 no tak snáď budem matmať možnosť ju vidieť naživo,že si porovnam a vyberiemaj nejaku.

myshell1
28. feb 2019

@lusy26 je to najlepšie naživo vidieť ochytat 🙂