Autosedačka 0 až 18 kg a 0 až 25 kg

ivushqa
9. okt 2013

Maminky, aký je rozdiel ( okrem, toho, sedačku do 25 kg využijem dlhšie) medzi týmito sedačkami. Potrebujeme vymeniť vajíčko za autosedačku, ale dcérka ešte zvykne v aute zaspať, takže chcem, aby sa dala daťaj do ľahu. S akými značkami máte dobré skúsenosti ? Ďakujem za každý názor.

ketrinka17
9. okt 2013

My mame romer king plus zebra a sme velmi spokojni. Ma tri polohy a ked mu dam "lah" vydzi spinkat aj 40min 🙂 Urcite by som brala 9-18kg.

ivushqa
autor
9. okt 2013

@ketrinka17 vaša je 9-18 kg? dcérka ešte nemá 9 kg a je taká drobnučká, preto som myslela, že kúpim buď 0-18 alebo 0-25 kg, ale ďakujem za tip 🙂

ketrinka17
9. okt 2013

@ivushqa No ked je drobnucka ja by som brala mensiu, vo vacsej sa uz nacisto strati 🙂 ja som maleho do nej dala ked mal 8kg, uz vedel sediet, vo vajicku mi nechcel byt..

luliu
9. okt 2013

@ivushqa aj ja odporucam 9-18 kg. Nejde ani tak o váhu, dolezite je aby samostatne sedela - aby sa vedela posadit

onlika
9. okt 2013

@ivushqa my mame chicco proxima, 0 - 18 kg, je priestorna, dobre polohovatelna, da sa upevnit aj v protismere, co je do 13 kg doporuceny sposob prepravy. Mal ju najskor syn a v pohode sa v nej vozil este 3-rocny, potom sme kupovali uz kategoriu 15 - 36 kg. Takze podla mna, skor do 18 kg a potom prejst uz na tu poslednu kategoriu.

maminkincecusik
9. okt 2013

Počuj,ževraj čím najmenšie rozpatie,tým je sedačka lepšia..lebo bezpečnostné vlastnosti idú na úkor dĺžky využitia...takže račej by som volila 9-18.Sú aj cenovo prijateľné varianty,aj 5stupňové ale najlepšie je si oskúšať v obchode či ti(babatku) tie polohy vyhovujú.. a za ďalšie aj keď chceme často ušetriť,vždy kupuj račej novú sedačku z obchodu..kukni testy autosedačiek.. 😉

katy1979
9. okt 2013

@ivushqa vsak hod link co si si vybrala. Aj ked lepsie asi 0-18kg.

ivushqa
autor
9. okt 2013

@katy1979 no práveže som si ešte nevybrala 😢 preto chcem vedieť, s akými majú dobré skúsenosti koníkovské maminky 😅 a aké mám teda hľadať

ivushqa
autor
9. okt 2013

@katy1979 teraz som niečo pozerala a pozdáva sa mi táto http://www.autosedacky24.sk/product/autosedacka..., je super, že má 3 možnosti upevnenia v aute ( nie je viazaná len na isofix), a je aj cenovo prijateľná

katy1979
9. okt 2013

@ivushqa kazda isofixova autosedacka sa da pouzit v aute bez isofixu. Romer je dobra volba. Ale nie je odveci pozriet aj autosedacky ktore sa daju v protismere pouzit do 18kg

jul11
9. okt 2013

@ivushqa ahoj,my mame 9-36,ta vydrzi dlho. kupili sme taku s pultikom, su bezpecnejsie, mame Cybex,ale aj Kiddy ich robi. Existuju aj autosedacky,ktore sa do 18kg daju dat stale v protismere jazdy,tie su este bezpecnejsie. Ale su aj pomerne drahe.Cybex ma viacero levelov,od jednoduchsej,ktora sa nepolohuje,az po drahsie,ktore sa polohuju.Aj s Isofixom aj bez.Sme velmi spokojni,aj ked sme sa bali,ci nebude malej vadit ten pultik,ale je to super,ked zaspi,zachyti jej to hlavicku,jednoducho sa montuje,ked potrebujes vymenit z auta do auta,tak je to super,lebo to len polozis,lebo zapina sa az ten pultik pasom.Mala si uz sama ten pultik pyta,vie ze tam patri.A mame tu najjednoduchsiu verziu Cybex Isis

jankagun
9. okt 2013

@jul11 prepac ze ti pisem,ale nie su bezpecnejsie,len v pripade priameho narazu.z bocneho narazu sa dietatko dolame a nedajboze pri prekotulani auta na bok alebo viackrat dietatko odtial vypadne.kazdy jeden predajca v roznych obchodoch (boli sme v cca 6tich mozno 7 predajniach) nam to povedal.

lilitela
9. okt 2013

@jankagun Ako to myslis, ze by sa sedacka dolamala, alebo ze sa dieta vykotula? Ved dolamat sa moze aj klasicka sedacka, nikde nie je zaruka, ze nezlyha pri vyssich rychlostiach a narazoch. A ako by sa mohlo vykotulat, si neviem predstavit, ved v oboch typoch je dieta priputane.

sashabb
9. okt 2013

@jankagun
@lilitela

Mne aj príde, že tá sedačka je ešte velká pre to dieťa, čo v nej sedí. (neviem teda či ju už používate). No bočná ochrana hlavy je uplne nad hlavičkou, nedá sa to dať nižšie?

ivushqa
autor
9. okt 2013

@katy1979 a to sú ktoré napr.?

jul11
9. okt 2013

@jankagun pozrela som si crash testy na you tube a aj vysledy ADAC testov. nam sa zdala vhodna.a maju aj vyssiu radu Pallas,kde je bocne chranenie este 2x take.maju aj sedacku do18kg Solution. Nizsie sa opiera hlavy dat neda,ale to sa vozila este vo vajicku,to sa len tak tam posadila ked sme sedacku odbalili,takze este dorastla,mali sme velke vajicko,mala ho do 11mesiacov

katie555
10. okt 2013

my sme kupili 0-18 kg, otocenu v protismere jazdy , s isofixom..... dali sme ju tam ked mala asi 7 mesiacov, a sme velmi spokojni..Niekto to tu uz pisal ze su to bezpecnejsie autosedacky, ale cena je vyssia .. 😉

monyccka
10. okt 2013

@ivushqa pises ze dcera je drobucka a nema este 9 kil. Nerozumiem, preco ju nenechas vo vajicku? Nasa ma 9kg, 10mesiacov, je na svoj vek vysoka, no kym jej nebude trcat hlavicka z vajicka, ani nahodou junnedam do sedacky. Aj ked lozi aktivne, sedi sama uz dva mesiace, stavia sa bez problemov atd... ale vajicko je aj tak bezpecnejsie pre prckov. A dalsie plus je lezanie. V ziadnej dalsej sedacke nebude mat take pohodlie na spanie. Tie vacsie su len do takeho nakloneneho sedu, uz to nie je lah. Takze ja by som zvazila velke vajicko a ked z neho vyrastie, potom vacsiu sedacku.
Pre starsiu sme mali vajko do 10kg, 10mesiacov, ale ta uz z neho trcala. Potom isla do maxicosi priori, alebo sps? Uz si nepamatam.. a ked z nej vyrastla, aj ked vahovo jej este stacila, je do 15kg, isla do maxicosi ale ktory typ to je, neviem. Je ale uz do 36kg. Ma 4 roky. A 20kg. Takze ta uz bude az do konca..

jankagun
10. okt 2013

@lilitela nemyslim ze sedacka by sa dolamala,ale dietatko,aspon tak mi to vysvetlovali predajcovia.ja som ju totiz isla kupit lebo som citala same testy na nu a super boli,no ale ked vo viacerych predajniach mi toto povedali,tak radsej kupim inu.velmi vela cestujem a tiez mi to ani kvoli tomu neodporucali..ale tak dufam ze pre Vas bude super a vela stastnych kilometrov zelam 🙂

lilitela
10. okt 2013

@jankagun 95% vsetkych narazov su celne.

lubina
10. okt 2013

@ivushqa my sme dost cestovali a mali sme Romer king 8 - 19 kg. Tie vacsie su zo zaciatku pre dieta velke, nemaju hlavicku tam kde by mali mat a pri bocnom naraze hlavicka leti a nie sa oprie do tej opierky, aj tu co je ta fotka od jednej maminy, sedacka je zjavne dietatku velka, hlavicka je prislis nizko, lebo normalne ma byt tam, kde je ta opierka na hlavu,a by to malo ochranny/bezpecnostny efekt.Urcite by som si vybrala verziu 9-18 kg znovu, vydrzala nam skoro do 4 rokov a dcerka je normalne dieta, nie malinke, v tej sedacke ide aj o vysku dietata a nie len o vahu.

pakin
10. okt 2013

@ivushqa my máme tento a sme veľmi spokojný http://www.autosedacky.net/autosedacky/eshop/1-... Malý v tom prespí aj hodinu
🙂

ivushqa
autor
10. okt 2013

@monyccka no dcérka má asi tak 8,30 kg a tento prieskum robím v predstihu- ako poznám seba a manžela, tak sa ku kúpe sedačky rozhúpeme asi tak za mesiac ( žeby vianočný darček?)....a malá je tam dosť nervózna, myslím, že tá skoro ležiaca, skrčená poloha jej nevyhovuje 😢

jankagun
10. okt 2013

@lilitela ok.beriem,len ja som brala ohlad na to ze som uz havarovala a kotrmelce som robila jedna radost.

annie6
10. okt 2013

@pakin ahoj, sa mozem opytat, ste spokojny s autosedackou? tiez nad niecim takym premyslame, vdaka 😉 😉

monyccka
11. okt 2013

@ivushqa neuvedomila som si, ze mas mozno take to vajicko, kde je babo skrcene. My mame casualplay primaeasy a je super, lebo sa polohuje od lahu az do sedu. Zvazujete kupu aj od ruky? Lebo ak ano, ja by som zvazila prave tuto sedacku, vydrzi vmpohode do 10kg, je bezpecna a deticky su nej spokojne. Mame v okoli tri a vsetky si ich chvalime, lebo je velka a prakticka.

pakin
11. okt 2013

@annie6 ahoj, áno sme. Dá sa polohovať, to bolo hlavné lebo malý rád buvká keď ideme s autom. Je mäkký ale stabilný. Už pár krát som musela vyprať poťah (malý odgrckával, od jogurtu boli tam stopy) a farbu stále má sýty, ani nevidno, že bol praný. Takže ja len odporúčam 🙂

ivushqa
autor
11. okt 2013