Aký je rozdiel medzi Cybex Pallas Fix a Pallas M-Fix SL ?

zuzkablazejka
9. jan 2020

Ahojte mamičky. Prednedávnom som si robila prieskum v autosedackach, keďže o nejaké dva mesiace už vajíčko nebudeme môcť používať. (mala ma dnes 7mesiacov), tak nech mam prehľad. V podstate som sa rozhodla pre sedačku Cybex Pallas a čakala som na akciu. No a dnes pozerám že ich majú v lidl shope za celkom fajn cenu. Viete mi povedať aký je rozdiel medzi pallas fix a pallas m-fix sl? Ja tam nejaký rozdiel nevidím, iba vo veľkosti sedacej časti. Mate, prosím vás, skúsenosti s týmito sedačkami? Ďakujem 😊

evkamotka
9. jan 2020

Cybex pallas je vyborny vyber, ale podla mna pre starsie dieta. Ma ju neter a bola v nej este belmi velmi dlho utopena, bola jej hrozne velka (ked presla z vajicka rovno do pallasu). My sme sa po vajicku rozhodli pre cybex sirona, ma rovnako vyborne testy (ak nie lepsie). Je ale o velkostnu kategoriu nizsie, tj do 105cm (4r). Ked sa ale zamyslis, aby autosedacka dobre sedela 7 mesacnej aj 12 rocnej.. Hmhm. Rovnako unava materiálov, chces naozaj tak dlho verit pallasu, aj cez 10r? Isli sme na to strategiou ze spravime este ten medzistupen do 4r aby krpcovi dobre vsetko sedelo.
Ak chces pre taku malinku predsa len pallas, odporucam ju zobrat si ju skudit aby si nebola nemilo prekvapena. Rovnako zvazit ten pultik hlavne v lete...

zuzkablazejka
autor
9. jan 2020

@evkamotka ďakujem zvážime všetko 😊

bibi33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kianka5
9. jan 2020

@zuzkablazejka naša má tiež cybex a bola jej dobrá až v 14mesiacoch...ale pre syna ju už nekúpim...radšej medzistupeň do 25kg a potom cybex ked bude mať 3-4roky. Dnes by som aj malej takto riešila...ten pultík mala na začiatku fakt divne, ked to porovnám čo je teraz v 3 rokoch, sedí jej konečne parádne.
K tým z lidla, sú to nejaké nižšie rady, ktoré sa nedajú nastavovať...teda nijak ich nenapolohuješ...

meluela
9. jan 2020

@zuzkablazejka cybex pallas nie je dobry vyber a uz vovec nie pre tak male dieta, ktore este musi byt v protismere
pultikove sedacky zial nie su tak bezpecne ako sa tvaria
mam tu sedacku, kupovala som ju ako vtedy najbezpecnejsiu, s pultikom sme nemali problem, ale ked som si neskor nacitala dalsie veci tak som do nej nemohla posadit mladsie dieta po vajicku
btw. ake mate vajicko? do 10 alebo 13kg? pokial trcia iba nohy tak to nevadi, iba hlava nesmie trcat

kianka5
10. jan 2020

@meluela pozerala si tie hrozostrasne crash test videa....? mna na nivh najviac zaraza to nespravne uchytenie autosedacky, resp. nespravne vedeny pas, ktory mi pride aj nedotiahnuty. Alebo mas info aj o realnej havarke, kde autosedacka zlyhala?
My ju pouzivame vyse 2 rokov uz a pre mladsieho idem kupovat este protismernu aspon do 2 rokov a az v nejakych 3-4 mu planujem kupit cybex ale urcite ju chcem kupit 😊

zuzkablazejka
autor
10. jan 2020

Ďakujem všetkým 😊

meluela
10. jan 2020

@kianka5 nie, pozerala som dokumenty pracovnej skupiny pri osn pre pasivnu cestnu bezpecnost a par odbornych clankov, k comu ma priviedlo oficialne vyhlasenie firmy maxi-cosi preco oni vobec nezaradili tento typ sedacky do ponuky. Su pripady z praxe ze im zacal stupat pocet vaznych poraneni hrudnika a brucha po zavedeni tohto typu sedaciek, vysledky pokusov na zvieracich modeloch a vysledky crash testov na figurinach v ramci vyskumu, ktory sa snazil viac napodobnit realnu havariu nez to robia bezne testy a tiez na figurinach s citlivejsimi senzormi. mna to presvedcilo, aj ked mi to teda skomplikovalo situaciu. Z tohto som povodne vychadzala: https://www.maxi-cosi.com/international/car-sea...

kianka5
10. jan 2020

@meluela ďakujem 😊

zuzka8558
30. sep 2020

Asi to už nie je aktuálne, ale aj ja som si kládla túto otázku a tu je to pekne vysvetlené: https://www.detskajizda.cz/a/cybex-pallas-m-fix...