Ako zvládnuť s deťmi 3-hodinovú cestu v aute v kľude?

10. jún 2024

Ako zvládnuť s deťmi( 4 a 2 roky) 3 hodinovú cestu v aute v kľude 😂

pribinak
10. jún 2024

Tablet a kopec jedla

autor
10. jún 2024

Práveže ja nemám rada keď deti jedia v aute z dôvodu že sa môžu začať dusiť atď počas jazdy. Plánujeme 4 zastávky, ale aj tak som na nervy tlz toho pretože mladšia nerada dlho je v aute.

sissik
10. jún 2024

Pripravit sa na to, ze klud nebude stale. Treba robit prestavky, kde sa vybehaju. Neviem kam idete, ale uz aj na SVK su pri dialnici odpocivadla s ihriskami. Pripadne ak idete po inych cestach nie dialnici, aj v mestach a obciach su ihriska, kde sa decka vybehaju. Ja som sama soferovala s 2 takymito detmi v aute a boli aj lepsie chvile a aj horsie. Ked bolo uplne ze zle a nemohla som zastavit, pustila som si nahlas hudbu, aby som nepocula ako sa hadaju a vrestia aby som to odsoferovala po najblizsie miesto, kde sa zastavit da. Ked sme isli obaja s manzelom aj detmi, tak jeden sa venoval iba soferovaniu a druhy zasahoval ked nieco nebolo dobre

autor
10. jún 2024

@sissik ďakujem aspoň viem ze nie sme v tom sami 😂

klip0
10. jún 2024

A nedá sa naplánovať tá cesta na čas spánku ?

banalu
10. jún 2024

1. Spia deti obedny spanok?
2. Spia v aute?
My chodime 2,5-3 h cestu na obedny spanok. Niekedy prespi celu cestu, niekedy nie.
Ked nezaspi tak sa rozpravame, hrame, citame knihy, nalepkujeme... chcem jej teraz kupit taky stolik na autosedacku aby si mohla "tvorit" pohodlne.
Nebranila by som sa ani rozpravke, ale tam sme este nedospeli.

fido69
10. jún 2024

Ja som im počas dlhej cesty vždy robil kvíz - akým mestom ideme, ako sa volá hrad na tom vysokom kopci, aká rieka tečie týmto krajom,... to štvorročné dieťa by to mohlo zvládnuť.
Vždy sme si robili zastávky práve na takýchto zaujímavých miestach aj keď to bolo mimo diaľnice napr. hrad. Deti si to pamätajú dodnes. 😉

nyphadora
10. jún 2024

Ist na ich spanok , aspon chvila pokoj bude.

autor
10. jún 2024

@nyphadora mladšia spi na obed, aj staršia zvykne zaspať v aute. Chceme ísť na obedny spánok mladsej. Ale aj tak mam stres z toho. Niekedy sa čudujem ako niekto dokáže cestovať s malými deťmi 10 hodín v aute 😃

lilianka28
10. jún 2024

Tablet s rozprávkami, cesta počas obedného spánku alebo kinedryl.

mamamasama
10. jún 2024

Cestujeme takto pravidelne. Pomáha spievanie, albi pero, snacky, väčsinou na chvíľu zaspia, v nutnom prípade mobil a rozprávky.

tanyan
10. jún 2024

Keď mala dcéra asi 3 roky, tak som s ňou išla sama do Salzburgu. Ešte sme neprešli ani z BB do ZV a už sa ma asi 15x opýtala či sme už tam. Naozaj som vážne zvažovala, že to otočím vo Zvolene a vrátim sa domov. Nakoneic sme to s prestávkami, jedlom, hudbou a hrami zvládli...

nyphadora
10. jún 2024

Pozri ludia cestuju dlhe trasy tak, že pustia tablet, tiaž tak robime a už nemam vyčitky, v cieli potom už video veľmi obmedzujeme. Idealne cez spanok a nezastavovať, až keď sa deti prebudia.

anketkarka
10. jún 2024

Obdivujem, keď ideš sama. Asi by som si kúpila prehravač a riskla to len s niečím takýmto:
https://www.nay.sk/soundmaster-pdb1800?gad_sour...

autor
10. jún 2024

@nyphadora joj telefón aj my púšťame 😃ale niekedy ich to už nebaví

nyphadora
10. jún 2024

Ale tak daju sa pušťať oblubene pesničky, alebo stereo rozpravky, jedlo- to potom aj tak bude vyzerať. Veľa prestavok by som nerobila, potom nekonečna cesta, razsme šli 4 hodinovu cestu 8 hodin 🙈. Tri hodiny su fajn, aj keď sa ti to bude zdať veľa 😂.

janickacrazy
10. jún 2024

skús im vymýšľať hry typu napočítajte 10 červených áut, 10 bielych áut, 10 ihličnatých stromov, vymyslite slová na A, B, C, zaspievajte veselú pesničku, smutnú pesničku, atd. Proste také somariny, čo ich aspoň trochu zabavia.

katkaseiner
10. jún 2024

u nas fungovalo ist na cestu v case spanku a potom dvd prehravac do auta...toto velmi dlho fungovalo. Deti maju uz 11 a 8 a tusim vlani v lete sme to predali. Za mna to bolo perfektne investovanych 100€

autor
10. jún 2024

@janickacrazy dobrý nápad ďakujem 🙂

anjelicek26
10. jún 2024

Tablet slúchadlá rozprávky.. 3h nie je veľa.. boli sme pred týždňom a aj s 3 mesačným.. na 1 pauzu...

kleopatra114
10. jún 2024

Normálne , chvíľku spia , chvíľku pozerajú tablet , chvíľku si vypeckujeme rádio a spievame , chvíľku sa hrane hádaj na čo myslis , chvíľku sa zastavíme na jedlo a pohrame sa na ihrisku , chvíľku ich zabávam rozprávaním a už sme tam 🤭

kleopatra114
10. jún 2024

A 4 prestávky by som urcite nerobila na takú krátku cestu .

sense
10. jún 2024

Knižky, pesničky a ísť vtedy keď dieťa, deti spia... V nevyhnutnom prípade rozprávka... A každú hodinu pausu, cesta sa síce predĺži ale ak ma. Byt kľud tak to za to stojí... My 3jhodinovku dávame bez prestávky... Ale teda moje dieťa je zvyknuté na dlhé cesty...

kris_tin257
10. jún 2024

My trasu nad 2 hodiny plánujeme vždy v čase spánku aby spali obe deti, staršiemu keď bol sám sme dali tablet na sedadlo do stojanu ktorý pozeral, teraz to nie je treba keď sú dvaja, do toho hudba v rádiu a jedlo 😊

madeincssr
10. jún 2024

Za nasich (davnych) cias boli fajn aj audio rozpravky (vtedy este na CDckach). Ti herci to robili tak krasne, ze aj dospelakov to tesilo pocuvat, nielen deti v aute. A potom chvilu zaberali chytlave (nielen) detske letne hity z animacii (pre deti a mladez) v dovolenkovych rezortoch/kempoch.

luccija
10. jún 2024

Zobrať nieco nové neopozerané knižku, pustiť rozprávku 3 hodiny zvládnete to nie je veľa.A rozprávať sa zabavat

sissik
10. jún 2024

my sme pre nich mali aj prehravac CD pre rozpravky, potom tablet (ked prehravac CD pokazili), pustala som im pesnicky. Na sedadlach sme mali tie zasobniky, tam mali pastelky, omalovanky, hracky,....proste to, co u nich aktualne ficalo. Ale to su male deti, neudrzia dlho pozornost. A ked uz fakt ze pistali o 100-200, vytiahla som nejake jedlo a topka bola lizatko. To bolo ticho aj 10 min 😀 ale ked sa jedla obavas, tak chapem a nenutim. O tom ako vyzeralo auto radsej pomlcim... Proste necakaj, ze to pojde hladko. Ja som napr. pocitala s tym, ze pojdem v case ich spanku. Niekedy to zabralo, inokedy oci roztvorene dokoran a velmi zivo. A raz sa mi stalo, ze obe zaspali naraz a dala som 200km vkuse. Jeden jediny raz. Este poradim - skontroluj si ci mas dobre zapnutu poistku na dverach proti otvoreniu zvnutra. Ja som si to dobre neprecitala v navode a na dialnici mi starsia otvorila dvere. Nastastie ich ta rychlost pritlacala k autu

dupinka
10. jún 2024

Najlepšie je ísť na obedný spánok. My sme mávali telku do auta, pozerali rozprávky. Zas 3 hodiny nie je dlho. Dáš 2 prestávky a ste tam. Nájdi odpočívadlá kde sú preliezky. Do auta dozadu dať kôš s hračkami a nech sa hrajú. My sme vždy vybrali jeden box, dali Duplo podložku a Duplo kocky a hrali sa.

lubkovaandrejka
10. jún 2024

Ja tiez odporucam nerobit 4 zastavky ,ale tak 1, max.2, lebo z 3h bude zaraz 5-6 :D

oliolijanka
10. jún 2024

Tri hodiny, to vobec ani neries, to date v pohode.
Kamoska mi minule rozpravala, ako tehotna so stvorrocnym synom a manzelom stali po hodine jazdy v dvanast hodinovej kolone kvoli covidovym kontrolam na hraniciach a potom ich este cakalo dalsich dvanast hodin cesty do ciela.
Tych prvych trinast hodin bez jedla a s pollitrovou flasou vody pre vsetkych.
Jedlo na cestu si nebrali, lebo sa chceli najest a nakupit si za hranicami po hodine jazdy.
Na WC(male/velke) iba vedla auta, tak ako aj ti pred a za nimi.

Ja ked si na nich spomeniem, vzdy mi cesta rychlejsie ubehne🙂
Stastnu cestu.
A aj ja odporucam max. jednu zastavku.

autor
10. jún 2024

Ďakujem žienky za povzbudenie 😊 skúsime dat na vaše rady ze jedna zastávka. Hádam aj zaspia v aute